“Виконувати не збираюся”: Суддя Вовк назвав рішення про його примусовий привід “дивним”

Голова Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) Павло Вовк відреагував на рішення  Вищого антикорупційного суду (ВАКС) щодо примусового приводу.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Вовк назвав рішення ВАКС “дивним” та заявив, що воно “абсолютно незаконне одразу з кількох причин”. “По-перше, є рішення суду про те, що “справа суддів” не підслідна НАБУ, а, отже, не може розглядатися у ВАКС. НАБУ відповідно до законодавства  розслідує виключно корупцію, а не “захоплення влади”.

По-друге, в провадженні щодо “захоплення влади” в справах Майдану я не маю процесуального статусу підозрюваного. Є відповідне рішення суду. Є ухвала ВРП.

По-третє, норми КПК розмежовують  поняття судді та слідчого судді. Законом не передбачений привід до слідчого судді. Не було і немає належного повідомлення про дату та час судового засідання. Також є багато інших процедурних порушень, на які доведеться давати відповідь слідчому судді”, – написав суддя Вовк.

Враховуючи вищевикладені аргументи, він заявив, виконувати рішення ВАКС не збирається.

“Ні я, ні мої колеги з ОАСК, на відміну від НАБУ та тих, хто має здійснювати судовий контроль, але не здійснює його, – не  порушуємо КПК, а навпаки, дотримуємося закону і Конституції. На явно незаконні дії будемо відповідно реагувати всіма можливими юридичними заходами – подавати відповідні скарги  та заяви про скоєння злочинів.

Впевнений, що кожна фальсифікація, кожне незаконне рішення з боку органу досудового розслідування і тих, хто має, але не здійснює судовий контроль за його діями, – перетвориться на реальну кримінальну справу”, – написав голова ОАСК.

Вовк не виключив, що суддя ВАКС у цій  справі й надалі буде розглядати інші клопотання НАБУ без його присутності. “Але і цим порушенням також буде дана правова оцінка”, – наголосив скандальний суддя. Він також зазначив, що рівень довіри суспільства до ВАКС та НАБУ дуже низький.

“Одіозні керівники та детективи НАБУ можуть втретє оголосити мене в “розшук” та з почуттям виконаного обов’язку вирушити на святкування великої “перемоги” до улюбленого мисливського господарства “Поліське-Сарни”. Але це – все, що вони можуть. Однак переконаний, що Закон та Правда на нашому боці”, – написав Вовк.

Нагадаємо, 3 лютого стало відомо, що суддя Вищого антикорупційного суду (ВАКС) Андрій Біцюк з другої спроби задовольнив клопотання детективів Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) щодо примусового приводу до суду голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка.

Довідка: Очільника Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка і суддів ОАСК підозрюють в утворенні злочинної організації й захопленні влади, зокрема суддівської. Обговорення завідомо штучних і неправосудних рішень Вовком і його колегами було зафіксоване на прослушці, оприлюдненій раніше НАБУ.

Для Вовка просять заставу у 3 млн грн. Арештувати його не можна через суддівський імунітет, який досі не зняла Вища рада правосуддя. НАБУ вже зверталось до генпрокурорки Ірини Венедіктової з проектом відповідного клопотання та проханням ініціювати перед ВРП питання про дозвіл на затримання та взяття від варту Вовка, але реакції на це не було.

Паралельно Печерський суд зобов’язав Венедіктову забрати у НАБУ справу ОАСКу. Це незаконне рішення мала переглянути Апеляційна палата Антикорсуду, але Печерський суд вже більше 3 місяців не передає матеріали справи.

#stoppolitcor

Читайте також
НАБУ зловило одеського "короля контрабанди" Альперіна на угодах з поверненням ПДВ
Національне антикорупційне бюро спільно з ГУ ДФС і ГУ ДПС в Одеській області зафіксували факти корупційних схем із завезення товарів…
Детальніше
Колишній керівник ГПУ вступив у боротьбу за посаду глави САП
Колишній начальник управління спецрозслідування Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк подав документи на участь в конкурсі на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури…
Детальніше
Активи Януковича у Швейцарії будуть заморожені ще максимум три роки
Швейцарія нагадала Україні, що замороження активів колишнього президента України Віктора Януковича і його оточення триватиме ще максимум три роки. Це передбачено законодавством…
Детальніше
Ексглава правління Приватбанку Дубілет, якого шукає НАБУ, виїхав з України
Колишній голова правління Приватбанку Олександр Дубілет, який підозрюється НАБУ в зловживаннях, перебуває за межами України. Про це  повідомили джерела в…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери