Єрмак намагається перешкоджати розгляду законопроєкту, який дозволить звільняти міністрів

Незважаючи на протидію з боку глави Офісу президента України Андрія Єрмака, законопроєкт про інтерпеляцію розглянуло вже кілька комітетів Верховної Ради, повідомило джерело у фракції “Слуги народу”.

“Єрмак дзвонив керівникам фракцій і комітетів, [вимагав] щоб парламент цей законопроєкт не розглядав, бо він типу “дуже шкідливий”. Ясно, що для Банкової він шкідливий”, – сказав співрозмовник видання.

За словами джерела, незважаючи на прохання з ОП, законопроєкт уже розглянуло кілька комітетів.

Представник парламентської фракції “Слуги народу” зазначив, що зараз Рада “не може нічого зробити з конкретними міністрами”.

“Ми можемо звільнити весь уряд, а до міністрів добратися не можемо. І вони просто на нас забили. Не відповідають на дзвінки, не приходять на комітети просто ігнорують. А коли щось – біжать на Банкову скаржитися”, – поскаржився неназваний нардеп, який є одним з авторів ідеї інтерпеляції.

На початку травня нардепка від “Слуги народу” Євгенія Кравчук (одна з ініціаторів законопроєкту) пояснювала, що ініціювати процедуру інтерпеляції зможуть комітет Верховної Ради або 45 народних депутатів. Після цього питання має розглянути профільний комітет, потім його пропонують на розгляд сесії.

“Якщо рішення про незадовільну роботу члена Кабміну набирає 226 голосів, прем’єр-міністр протягом 15 днів зобов’язаний внести подання про його звільнення. У разі, якщо прем’єр цього не робить, питання включається до порядку денного парламенту без голосування, і парламент сам ухвалює рішення про звільнення міністра”, – зазначила нардепка.

Міністра оборони чи міністра закордонних справ, яких парламент призначає за поданням президента, Рада звільнити не зможе – тільки рекомендувати президентові відправити їх у відставку.

Згідно з чинним законом “Про Кабінет Міністрів”, міністра може бути звільнено тільки за його власним бажанням або за поданням прем’єра (або президента, якщо йдеться про міністра оборони чи міністра закордонних справ). Рада може ініціювати лише відставку прем’єр-міністра, і у разі його звільнення повноваження складають усі члени уряду.

#stoppolitcor

Читайте також
У Дніпрі відсторонили від посади главу метрополітену
Директор КП Дніпровський метрополітен, діями якого, за даними слідства, державі завдано багатомільйонних збитків, відсторонений від посади. Про це повідомляє прес-служба Дніпропетровської…
Детальніше
У Міноборони назвали причину катастрофи літака
Катастрофа військового літака Ан-26 на Харківщині сталася через технічну несправність, ймовірно, машина зачепилася крилом за землю і після цього впала.…
Детальніше
Порушення виборчого законодавства
Кандидати займаються підкупом виборців у Тростянці Сумської області Політична партія «Наш край» під час передвиборчої кампанії організовує безкоштовні огляди у…
Детальніше
«Вимагали 4 тисячі доларів». Мера одного з міст Волині затримали на хабарі, - Нацполіція
Мера одного з міст Волинської області поліцейські затримали на хабарі. Він та його спільники вимагали 4 тисячі доларів США від…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери