Зробили шоу — адвокат “Схем” про продовження скандалу з “Укрексімбанком”

Про продовження скандалу з “Укрексімбанком” висловився у програмі “Сьогодні День” на телеканалі “Україна 24” адвокат програми “Схеми” Анатолій Попов. Він прокоментував відео, на якому директора департаменту банківської безпеки “Укрексімбанку” Ігоря Тельбізова працівники банку зустріли оваціями.

“З цього зробили шоу, виклали відео в інтернет. Зібрали працівників, які оплесками зустрічають своїх героїв — очевидно, така у них корпоративна етика. Ми бачили й інше відео, де чітко видно, як саме ці “герої” діяли стосовно журналістів: виламували руки, забирали відеоматеріали, потім їх видаляли.

Я не готовий коментувати, чому саме в такий спосіб зустрічали Тельбізова. Мабуть, це спланована акція, демонстрація суспільству, що так теж можна”, — сказав він.

 

Адвокат розповів, як просувається справа.

“Зараз матеріали щодо перешкоджання журналістській діяльності направлені до суду, але слідство не зверталося в установленому порядку до слідчого судді щодо усунення зазначених фігурантів кримінального провадження з посади. На час внутрішньої перевірки, яку робив сам банк, їх усунули. Наразі перевірку закінчили, як зазначає банк на своєму сайті, і результати цієї перевірки задовольняють банк, і можна повертати їх на роботу. Я сподіваюсь, до такого зухвальства, як перевіряти самі себе, вони не дійшли, але очевидно, їх колеги перевіряли, і висновки цієї перевірки не опубліковані, ми не знаємо, до чого прийшло розслідування.

Справу передано до суду. Там відбувалась своя історія: коли прокуратура відкрила провадження за 146 статтею серед інших, це незаконне утримання особи, півтори години журналістів змушували спілкуватися не тому, що вони хотіли залишатися в цьому приміщенні, а тому, що їх не випускали, поки видаляли відео. Прокуратура вже не бачить тут злочину й не бачить можливості його доведення у судовому порядку. Ми це, звичайно, заперечуватимемо, тому що тут очевидні накладки з боку прокуратури”, — сказав він.

Нагадаємо, на журналістів “Схем” скоїли напад у державному “Укрексімбанку” під час запису інтерв’ю з головою правління цієї фінустанови Євгеном Мецгером прямо у його кабінеті.

Мецгеру не сподобалось одне із запитань журналіста-розслідувача Кирила Овсяного, після чого він наказав охороні “забрати камери” та “дістати з них касети”. Співробітники банку застосували фізичну силу до оператора “Схем” Олександра Мазура – відібрали у нього дві камери, забрали картки, на які здійснювався запис, та видалили записане відео. Про це повідомила керівниця програми розслідувань “Схеми” Наталка Седлецька.

Також з’явилося відео, в якому директор департаменту банківської безпеки державного “Укрексімбанку” Ігор Тельбізов повернувся на роботу під аплодисменти працівників фінустанови.

#stoppolitcor

Читайте також
На Одещині незаконно передали землі вартістю понад 870 млн грн – ДБР
Слідчі ДБР розслідують факт незаконного відчуження 1,5 тисячі гектарів земель Національної академії аграрних наук України посадовими особами Головного управління Держгеокадастру…
Детальніше
Посвідчення ОБСЄ за 45 тис. грн: в Україні викрили крупну шахрайську схему
У Києві викрили шахраїв, які продавали громадянам фейкові посвідчення ОБСЄ (Організація з безпеки та співробітництва в Європі). Підробку можна було придбати за 1,5…
Детальніше
Черкаському полісмену вручили підозру за отримання хабаря
Начальнику сектору дізнання одного з районних управлінь поліції області повідомили про підозру за фактом одержання хабаря в розмірі 300 доларів…
Детальніше
Хто кришує незаконну вирубку лісів на Волині
Журналісти програми  провели розслідування незаконної вирубки лісів на Волині і виявили, хто кришує цю діяльність. Під час зйомок програми представники…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери