Без кнопкодавства… але і без сенсорної кнопки

З технічних причин “Слуга народу” відклала сенсорну кнопку для голосування у парламенті до кращих часів. Але так само обіцяє винищити практику кнопкодавства.

Критика й обіцянки

У партії переможців активно критикували ганебну практику кнопкодавства — коли один депутат голосує і за себе, і за своїх відсутніх колег. Тобто фізично в парламенті сидить, скажімо, 200 нардепів, а технічно “голосують” 400.

“Слуга народу” обіцяла серйозно карати за таку діяльність, а для профілактики – ввести голосування за допомогою сенсорної кнопки. І посміювались з іще чинного парламенту — мовляв, ті спеціально не користуються цією функцію, хоча можливість є.

Технічний бік питання

Сенсорні кнопки дійсно є — їх установили ще в 2008 році. Встановили — і досить. Потім у 2013 році все ж згадали — протестували — і знову забули.

У процесі тестування виявилось, що нардепи теж не дурні, й усі ці “розумні системи” теж чудово обходять. Для роботи з сенсорною кнопкою потрібні пальці обох рук — і в цьому хитрість системи. Однією рукою фіксуєшся на сенсорі, іншою — натискаєш кнопку “підтримую” або “не підтримую”. Але насправді кнопки за/проти можна зажати зубочистками або шпильками, тож одна рука звільнюється. До того ж панелі розташовані відносно поряд, отже нардеп із великими долонями цінується за двох.

А система “Рада – 3”, котра і забезпечує всю технічну частину голосування, слугує парламентові вже 17 років, а її “начинка” взагалі створена на базі технологій кінця 90-х. Розробник цієї системи Інститут ПММС НАН України, відмовився відповідати за роботу “Рада – 3”, оскільки її ресурс вичерпаний — більше 10 років вона й не повинна працювати.

Тож сенсорна кнопка є, але вона майже неефективна. “Рада – 3” ще працює, але це не точно.

Поки без кнопки

Стефанчук і Разумков вимкнули режим ентузіазму щодо сенсорної кнопки й увімкнули міркування щодо її недоцільності:

  1. Використання кнопки не передбачено регламентом.
  2. Немає належного технічного забезпечення.
  3. Це нічого не змінить, адже кнопка просто реагує на тепло рук.
  4. “Раді – 3” тричисниці до смерті — куди тут ще й кнопку.

Пройдімося по всіх пунктах:

  1. У “Слуги народу” є можливість внести зміни до регламенту. У тому вся принада більшості.
  2. Так, Парубій обіцяв, що все підготує і все буде. І навіть, начебто, дав відповідні вказівки. Але, мабуть, його не дуже зрозуміли, що й не дивно. З іншого боку, якщо СН так воліє відмінити кнопкодавство, то можна було б знайти можливість вирішити технічну проблему.
  3. Кнопку можна обійти, але це буде дещо складніше. І до того ж раніше у СН щось говорили про відбиток пальця, який забезпечує ідентифікацію кожного нардепа, а тепер — уже тільки про тепло рук.
  4. “Рада – 3” взагалі тільки на чесному слові працює, а тому експлуатувати її — це сумнівний задум. Тому незрозуміло, чому від кнопки відмовляються, а від системи — ні.

Імовірніше за все, у партії просто не змогли своєчасно оцінити всі технічні складнощі. Але тепер питання дійсно треба вирішувати, інакше прийдеться голосувати по-старому — підняттям рук. А якщо все одно є потреба модернізувати технічне забезпечення законодавчої діяльності, то чому б уже не зробити одразу все і добре — за сучасними технологіями, із сенсором та ідентифікацією за відбитками.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
Перша прес-конференція мовного омбудсмена
27 листопада Тетяна Монахова була призначена урядом уповноваженою із захисту державної мови. Згідно закону, повноваження вона отримає тільки наприкінці весни…
Детальніше
Пенсії-2020: як зміняться вимоги до стажу і розмір виплат
В Україні триває пенсійна реформа, що припускає, зокрема, поступове збільшення стажу, необхідного для призначення пенсії за віком, і пенсійного віку для…
Детальніше
Пістолет і 300 тис дол. — обшук у дружини Труханова
Тетяна Колтунова формально давно вже колишня дружина мера Одеси Генадія Труханова, але багато хто вважає, що він і досі продовжує…
Детальніше
Сьогодні в Парижі відбудеться зустріч "нормандської четвірки"
А також мітинг учасників АТО — біля Єлисейського палацу Через три роки "нормандський формат" відновлюється — сьогодні будуть проведені переговори,…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери