Без кнопкодавства… але і без сенсорної кнопки

З технічних причин “Слуга народу” відклала сенсорну кнопку для голосування у парламенті до кращих часів. Але так само обіцяє винищити практику кнопкодавства.

Критика й обіцянки

У партії переможців активно критикували ганебну практику кнопкодавства — коли один депутат голосує і за себе, і за своїх відсутніх колег. Тобто фізично в парламенті сидить, скажімо, 200 нардепів, а технічно “голосують” 400.

“Слуга народу” обіцяла серйозно карати за таку діяльність, а для профілактики – ввести голосування за допомогою сенсорної кнопки. І посміювались з іще чинного парламенту — мовляв, ті спеціально не користуються цією функцію, хоча можливість є.

Технічний бік питання

Сенсорні кнопки дійсно є — їх установили ще в 2008 році. Встановили — і досить. Потім у 2013 році все ж згадали — протестували — і знову забули.

У процесі тестування виявилось, що нардепи теж не дурні, й усі ці “розумні системи” теж чудово обходять. Для роботи з сенсорною кнопкою потрібні пальці обох рук — і в цьому хитрість системи. Однією рукою фіксуєшся на сенсорі, іншою — натискаєш кнопку “підтримую” або “не підтримую”. Але насправді кнопки за/проти можна зажати зубочистками або шпильками, тож одна рука звільнюється. До того ж панелі розташовані відносно поряд, отже нардеп із великими долонями цінується за двох.

А система “Рада – 3”, котра і забезпечує всю технічну частину голосування, слугує парламентові вже 17 років, а її “начинка” взагалі створена на базі технологій кінця 90-х. Розробник цієї системи Інститут ПММС НАН України, відмовився відповідати за роботу “Рада – 3”, оскільки її ресурс вичерпаний — більше 10 років вона й не повинна працювати.

Тож сенсорна кнопка є, але вона майже неефективна. “Рада – 3” ще працює, але це не точно.

Поки без кнопки

Стефанчук і Разумков вимкнули режим ентузіазму щодо сенсорної кнопки й увімкнули міркування щодо її недоцільності:

  1. Використання кнопки не передбачено регламентом.
  2. Немає належного технічного забезпечення.
  3. Це нічого не змінить, адже кнопка просто реагує на тепло рук.
  4. “Раді – 3” тричисниці до смерті — куди тут ще й кнопку.

Пройдімося по всіх пунктах:

  1. У “Слуги народу” є можливість внести зміни до регламенту. У тому вся принада більшості.
  2. Так, Парубій обіцяв, що все підготує і все буде. І навіть, начебто, дав відповідні вказівки. Але, мабуть, його не дуже зрозуміли, що й не дивно. З іншого боку, якщо СН так воліє відмінити кнопкодавство, то можна було б знайти можливість вирішити технічну проблему.
  3. Кнопку можна обійти, але це буде дещо складніше. І до того ж раніше у СН щось говорили про відбиток пальця, який забезпечує ідентифікацію кожного нардепа, а тепер — уже тільки про тепло рук.
  4. “Рада – 3” взагалі тільки на чесному слові працює, а тому експлуатувати її — це сумнівний задум. Тому незрозуміло, чому від кнопки відмовляються, а від системи — ні.

Імовірніше за все, у партії просто не змогли своєчасно оцінити всі технічні складнощі. Але тепер питання дійсно треба вирішувати, інакше прийдеться голосувати по-старому — підняттям рук. А якщо все одно є потреба модернізувати технічне забезпечення законодавчої діяльності, то чому б уже не зробити одразу все і добре — за сучасними технологіями, із сенсором та ідентифікацією за відбитками.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
В Укрзалізниці «розпиляли» мільйони завдяки ремонтам «на папері»
СБУ розслідує чергову справу щодо «Укрзалізниці». Чиновники привласнили мільйони на ремонтах, що проводили тільки на папері. Правоохоронці виявили нову схему…
Детальніше
У Черкасах з автомата застрелили бізнесмена біля кафе
22 червня у місті Черкаси застрелили місцевого бізнесмена посеред білого дня. Він помер у лікарні. Невідомий біля кафе на вулиці…
Детальніше
НА ПЕРШОГО РАДНИКА ЗЕЛЕНСЬКОГО ВЧИНЕНО ЗАМАХ
Стало відомо про замах на помічника президента України Сергія Шефіра. «Тільки що поблизу села Лісники було скоєно замах на Сергія…
Детальніше
Суддю з Мукачева ув’язнять на 7 років за 2000 грн хабара
21 вересня ВАКС оголосила вирок судді Мукачівського міськрайонного суду, який 4 роки тому взяв 2 тис. грн хабара 21 вересня…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери