Гриценко виграв суд

Суд визнав недійсною і протиправною постанову ЦВК з роз’ясненням по агітації, задовольнивши тим самим позов кандидата в президенти Анатолія Гриценка.

22 лютого ЦВК затвердила роз’яснення, яке викликало обурення у деяких політиків. У роз’ясненні йдеться, що участь виборців у здійсненні передвиборної агітації, в тому числі на основі неоплачуваних договорів на її проведення, гарантовано Конституцією України і не може бути обмежена. У ЦВК зазначили, що залучення виборців до здійснення агітації можливо тільки на безоплатній основі. При цьому договори з ними можуть передбачати відшкодування витрат на телефонні послуги, проїзд (включаючи перевезення багажу), харчування, проживання та інші витрати в разі здійснення агітації в іншому населеному пункті. При цьому кошти, сплачені кандидатом на пост президента за таким договором, повинні бути відображені в звіті про надходження коштів на поточний рахунок виборчого фонду кандидата і їх використанні за кодом статті витрат “Інші витрати на передвиборну агітацію”.

Кандидат в президенти Анатолій Гриценко подав до суду позов про визнання протиправним і недійсним постанову ЦВК №376 від 22 лютого. Розглядав позовну заяву Шостий апеляційний адміністративний суд. Засідання почалося о 17:00 28 лютого і завершилося після опівночі.

Сьогодні, на своїй сторінці в Facebook Анатолій Гриценко розмістив інформацію про те, що позов задоволений. “Весна – і вранці перша перемога! Ми виграли суд – він засудив ЦВК за спробу легалізувати піраміду підкупу голосів за нібито законні виплати” агітаторів “гаранта. ЦВК вийшов за межі своїх повноважень, почав вказувати правоохоронцям, мовляв, це не підкуп, а норма. Суд вдарив по рукам їх ЦВК – визнав його постанову незаконною і нечинною! Прошу Вас максимально поширити цю інформацію. і спасибі нашим професіоналам-юристів штабу під керівництвом Миколи Катеринчука! “, – написав він.

В якості третьої сторони на боці позивача Анатолія Гриценка виступала кандидат в президенти Юлія Тимошенко, яку в суді представляв народний депутат і її уповноважений представник в ЦВК Сергій Власенко.

“Ми довели, що ЦВК вийшла за межі своїх повноважень, вона не мала права тлумачити імперативну норму, яка забороняє оформлення договорів з виборцями, будь-які доплати їм з виборчого фонду. Таким роз’ясненням вони хотіли через компенсацію витрат легалізувати просто роздачу готівки через” прокладку “, тобто виборчий фонд перераховує кошти на громадську організацію, а вона повинна компенсувати нібито витрати на телефонний зв’язок, проживання, поїздки”, – зазначив представник Гриценко Руслан Чорнолуцький.

Він вказав, що дану постанову ЦВК не зобов’язані і не повинні застосовувати правоохоронні органи. “Відповідно, ці роз’яснення не можуть бути обов’язковими ні для окружних, ні для дільничних виборчих комісій, ні для інших суб’єктів виборчого процесу. А це означає, що використання юридичними особами грошей, які надійшли з виборчих фондів на так звані компенсації, протизаконно”, – пояснив Р.Чернолуцкій.

Громадська Ініціатива «Стоп політичної корупції» рада цій перемозі. Отримуючи законне судове рішення з’являється віра в те, що не все ще в нашій країні продано і побудова держави без корупції можлива. Все в наших руках.

Джерело: censor.net.ua

 

#Stoppolitcor #Выборы2019 #Вибори2019

Читайте також
У МВС розповіли, чому почали штрафувати "євробляхерів"
Наразі грошове покарання становить 8,5 та 17 тисяч грн. Власників автомобілів на європейській реєстрації від недавнього часу Поліція отримала доступ…
Детальніше
Щоб не платити податки: судді і прокурори роками живуть в не введених в експлуатацію житлі
Миколаївські судді і прокурори порушують законодавство, проживаючи в розкішних будинках, що не введені в експлуатацію. Це допомагає їм оминути сплати…
Детальніше
Кабмін підвищить зарплати бюджетникам: скільки будуть платити
З 1 січня оклади зростуть на 20%, а з 1 грудня - ще на 8,3% Кабінет міністрів планує підвищити зарплати…
Детальніше
У Кабміні задумали створити "контролера інтернету"
В даному напрямку українці вже працюють з Британією, Австралією і Німеччиною. У Мінціфрі заговорили про створення регулятора безпеки в мережі,…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери