Гриценко виграв суд

Суд визнав недійсною і протиправною постанову ЦВК з роз’ясненням по агітації, задовольнивши тим самим позов кандидата в президенти Анатолія Гриценка.

22 лютого ЦВК затвердила роз’яснення, яке викликало обурення у деяких політиків. У роз’ясненні йдеться, що участь виборців у здійсненні передвиборної агітації, в тому числі на основі неоплачуваних договорів на її проведення, гарантовано Конституцією України і не може бути обмежена. У ЦВК зазначили, що залучення виборців до здійснення агітації можливо тільки на безоплатній основі. При цьому договори з ними можуть передбачати відшкодування витрат на телефонні послуги, проїзд (включаючи перевезення багажу), харчування, проживання та інші витрати в разі здійснення агітації в іншому населеному пункті. При цьому кошти, сплачені кандидатом на пост президента за таким договором, повинні бути відображені в звіті про надходження коштів на поточний рахунок виборчого фонду кандидата і їх використанні за кодом статті витрат “Інші витрати на передвиборну агітацію”.

Кандидат в президенти Анатолій Гриценко подав до суду позов про визнання протиправним і недійсним постанову ЦВК №376 від 22 лютого. Розглядав позовну заяву Шостий апеляційний адміністративний суд. Засідання почалося о 17:00 28 лютого і завершилося після опівночі.

Сьогодні, на своїй сторінці в Facebook Анатолій Гриценко розмістив інформацію про те, що позов задоволений. “Весна – і вранці перша перемога! Ми виграли суд – він засудив ЦВК за спробу легалізувати піраміду підкупу голосів за нібито законні виплати” агітаторів “гаранта. ЦВК вийшов за межі своїх повноважень, почав вказувати правоохоронцям, мовляв, це не підкуп, а норма. Суд вдарив по рукам їх ЦВК – визнав його постанову незаконною і нечинною! Прошу Вас максимально поширити цю інформацію. і спасибі нашим професіоналам-юристів штабу під керівництвом Миколи Катеринчука! “, – написав він.

В якості третьої сторони на боці позивача Анатолія Гриценка виступала кандидат в президенти Юлія Тимошенко, яку в суді представляв народний депутат і її уповноважений представник в ЦВК Сергій Власенко.

“Ми довели, що ЦВК вийшла за межі своїх повноважень, вона не мала права тлумачити імперативну норму, яка забороняє оформлення договорів з виборцями, будь-які доплати їм з виборчого фонду. Таким роз’ясненням вони хотіли через компенсацію витрат легалізувати просто роздачу готівки через” прокладку “, тобто виборчий фонд перераховує кошти на громадську організацію, а вона повинна компенсувати нібито витрати на телефонний зв’язок, проживання, поїздки”, – зазначив представник Гриценко Руслан Чорнолуцький.

Він вказав, що дану постанову ЦВК не зобов’язані і не повинні застосовувати правоохоронні органи. “Відповідно, ці роз’яснення не можуть бути обов’язковими ні для окружних, ні для дільничних виборчих комісій, ні для інших суб’єктів виборчого процесу. А це означає, що використання юридичними особами грошей, які надійшли з виборчих фондів на так звані компенсації, протизаконно”, – пояснив Р.Чернолуцкій.

Громадська Ініціатива «Стоп політичної корупції» рада цій перемозі. Отримуючи законне судове рішення з’являється віра в те, що не все ще в нашій країні продано і побудова держави без корупції можлива. Все в наших руках.

Джерело: censor.net.ua

 

#Stoppolitcor #Выборы2019 #Вибори2019

Читайте також
Чоловік за 13,2 тис. грн хабаря пропонував прикордоннику на Чернігівщині пропустити громадян України в Росію
На Чернігівщині громадянин України намагався організувати схему пропуску громадян України в Росію. Про це повідомляє пресслужба Держприкордонслужби. Громадянин України в…
Детальніше
У Києві чиновник Мін'юсту продавав бізнесменові держпосаду за дуже велику суму
У Києві затримано заступника керівника одного з відділів Мін'юсту, який продавав бізнесменові посаду в держорганах. Просив за свої послуги він…
Детальніше
Міст на дорозі міжнародного значення залатали ганчірками після ремонту за 13 мільйонів
У Рівненській області міст залатали ганчір'ям. На важливій трасі міжнародного значення в Рівненській області нещодавно відремонтований міст доводиться латати ганчірками…
Детальніше
Двом військовослужбовцям загрожує до 7 років позбавлення волі
Спільними зусиллями співробітників Департаменту захисту інтересів суспільства і держави Національної поліції України і військових правоохоронців Центрального управління Військової служби правопорядку…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери