ІТ-комплекс «ПриватБанк»: висимо, лежимо або працюємо?

Протягом останніх чотирьох років на посаді члена правління з розвитку інформаційних технологій банку «ПриватБанк» змінилося три фахівця. Однак, масштабні збої в роботі електронних систем банку тривають.

Місце, звідки гниє риба, загальновідоме. Тому найчастіше відсутність успіху в роботі команди зв’язується з відсутністю навичок і управлінських талантів у керівника. Адже, в кінцевому рахунку, клієнти зацікавлені у швидкій, комфортній, безпечній і безперебійній роботі ІТ-сервісів банку. Саме ці сервіси протягом останніх років із завидною регулярністю «лежали, висіли і падали», але так і не змогли «віджатися і підтянутися».

З початком націоналізації банку «ПриватБанк» в 2016 році в команду членів правління увійшов Олександр Дрелінг. Період його керівництва структурою інформаційних технологій запам’ятався клієнтам банку масштабними збоями в роботі терміналів, інтернет-банку «Приват24», систем електронних платежів. Інтернет-архіви рясніють ілюстраціями «обліко морале» А. Дрелінга: шашлики на балконі, розпиття спиртних напоїв і флірт із співробітницями в робочий час. Таке ставлення директора до роботи викликало обурення у працівників. Тож не дивно, що кількість збоїв електронних сервісів банку в період «роботи» А. Дрелінга набуло лавиноподібного характеру.

Певний час А. Дрелінг поєднував посаду ІТ-директора з посадою голови тендерного комітету банку. Скандал призвів до усунення Дрелінга від виконання функцій глави тендерного комітету, наказом Голови правління банку «ПриватБанк» Петра Крумханзла.

У лютому 2019 року після відставки А. Дрелінга, членом правління з розвитку інформаційних технологій банку «ПриватБанк» став Андрій Гриценюк, який, пишався, що «лідерство банку «ПриватБанк» на українському ринку диктує ринку тренди його розвитку», і, як ІТ-директор , своїм завданням бачив «створення найбільш комфортних умов як для базової команди розробників, так і для команд внутрішніх стартапів». Однак, продовжився лише тренд падінь ІТ-сервісів банку, а обіцяні комфортні умови і тотальна діджіталізація так і не відбулися, тому що Гриценюк на початку осені 2020 року пішов із займаної посади, залишивши у спадок структуру електронних збоїв.

Напевно, керуючись давньою традицією «кликати Рюриковичів», коли свої не справляються, правління банку запросило польського фахівця Марюса Качмарека зайняти посаду заступника голови правління «ПриватБанк» з операційних питань.

Одночасно з цим, в ході реструктуризації, правління банк скасував посаду ІТ-директора, включивши всі посадові повноваження в коло компетенції операційного директора. Вступ на посаду зарубіжного топ-менеджера напередодні новорічних свят ознаменувся … черговим масштабним збоєм системи «Приват24»! М. Качмарек, як і його попередники, має значний послужний список. Однак, перелік заслуг ще не робить фахівця професіоналом в області управління і керівництва. Робочі періоди кожного з ІТ-директорів банку склали історію регулярних збоїв електронних сервісів. Очевидно, банк потребує досвідченого ІТ-керівника, здатному не тільки ставити високі цілі, але і вміти вирішувати конкретні завдання на шляху до цих цілей. Багаторічні неполадки ІТ-сервісів банку тільки підтверджують наявність ситуацій, коли дійсно «кадри вирішують все», і коли саме від управлінського професіоналізму залежить, чи зможе «ПриватБанк» досягти заявлених ним стратегічних цілей «надання послуг світового класу фізичним особам».

#stoppolitcor

Читайте також
Поліцейський начальник на Харківщині "кришував" вирубку лісу
Начальник територіального відділу поліції Харківської області був затриманий співробітниками Державного бюро розслідувань (ДБР) під час отримання ним хабаря в розмірі…
Детальніше
Мінсоцполітики просить Мінфін збільшити на 9 млрд гривень бюджетні витрати на програму субсидій
Міністерство соціальної політики просить Міністерство фінансів збільшити на 9 млрд гривень бюджетні витрати на програму субсидій, тоді як раніше повідомлялося,…
Детальніше
Держпідприємству "Північна пуща" знадобився елітний автомобіль за 1,7 млн гривень для патрулювання лісу
Державне спеціалізоване підприємство "Північна пуща" оголосило тендер на купівлю автомобіля Toyota Land Cruiser Prado в комплектації "Prestige +" з очікуваною…
Детальніше
Із зарплати Резнікова відняли 15,5 тис. податків: скільки заробив віцепрем'єр-міністр у грудні
Віцепрем'єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков у грудні отримав 79,2 тис. гривень заробітної плати. Його посадовий оклад склав…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери