В Борисполі поліція загубила матеріали кримінальної справи стосовно шахрайства з біткоїнами

Бориспільський суд Київської області не зміг обрати запобіжний захід чоловікові, який підозрюється в шахрайстві в особливо великих розмірах, тому що матеріали кримінального провадження втрачені.

Про це редакція  дізналася з кримінального провадження у ч. 4 ст. 190 КК.

Постраждалий стверджує, що зловмисник представився фахівцем в сфері інформаційних технологій і привласнив 127 біткоіни. Обіцяючи допомогти захистити криптовалюта від крадіжки чоловік начебто змінив пароль до електронного гаманця і розпорядився біткоінами на свій розсуд.

Крадіжка, за словами потерпілого, відбулося ще в лютому 2014 го, але в поліцію він чомусь звернувся тільки в жовтні 2019 го. Підозрюваний у 2015 році вилетів до Парижа і в Україні більше не повертався і був оголошений в міжнародний розшук.

У листопаді 2019 року Суддя Бориспільського суду Кабанячий за участю прокурора і свого секретаря заочно обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

Читайте також: Шахраї знову активізувалися в інтернеті: жертвами стають не лише покупці, а й продавці
У травні 2021 року заочний арешт скасували, оскільки в засіданні з обрання запобіжного заходу не брав участі адвокат. Оскільки мова йде про особливо тяжкий злочин, то участь захисника є обов’язковою.

Коли в кінці вересня цього року прокурор повторно звернувся до суду, то до клопотання не були включені дані про вручення підозрюваному копії клопотання та матеріалів, якими обґрунтовується необхідність застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

Разом з тим, суд отримав висновок службового розслідування від 25. березня, затверджений начальником поліції Київської області непобутових, що матеріали кримінального провадження втрачені.

Крім того, клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою в даний час не може бути розглянуто слідчим суддею, оскільки підозрюваний зник і місце його перебування невідоме.

Суд вважає, що не має змоги оцінити в сукупності всі обставини справи і клопотання прокурора не можна розглянути.

#stoppolitcor

Читайте також
На Одещині незаконно передали землі вартістю понад 870 млн грн – ДБР
Слідчі ДБР розслідують факт незаконного відчуження 1,5 тисячі гектарів земель Національної академії аграрних наук України посадовими особами Головного управління Держгеокадастру…
Детальніше
Посвідчення ОБСЄ за 45 тис. грн: в Україні викрили крупну шахрайську схему
У Києві викрили шахраїв, які продавали громадянам фейкові посвідчення ОБСЄ (Організація з безпеки та співробітництва в Європі). Підробку можна було придбати за 1,5…
Детальніше
Черкаському полісмену вручили підозру за отримання хабаря
Начальнику сектору дізнання одного з районних управлінь поліції області повідомили про підозру за фактом одержання хабаря в розмірі 300 доларів…
Детальніше
Хто кришує незаконну вирубку лісів на Волині
Журналісти програми  провели розслідування незаконної вирубки лісів на Волині і виявили, хто кришує цю діяльність. Під час зйомок програми представники…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери