Відсторонення Тупицького: у КСУ зберуться на спеціальне засідання через рішення Зеленського

Конституційний суд України збереться на спеціальне засідання через рішення президента України Володимира Зеленського відсторонити від посади голову КСУ Олександра Тупицького на два місяці. Там зазначили, що таке рішення ухвалюється виключно на засіданні КСУ.

Про це повідомили на сайті Конституційного суду.

Зокрема, в КС зазначили, що рішення про звільнення з посади судді Конституційного суду ухвалюється виключно Конституційним судом України на спеціальному пленарному засіданні, «і жоден інший орган чи посадова особа не можуть ухвалити таке рішення замість нього».

Тож у КСУ зазначили, що з приводу рішення Зеленського про відсторонення Олександра Тупицького від посади проведуть спеціальне пленарне засідання.

Раніше Конституційний суд заявляв, що перелік причин, які є підставою для припинення повноважень судді КСУ, є вичерпними, і серед них немає указу президента. Тобто нинішнє рішення Зеленського, на думку КСУ, є незаконним.

Нагадаємо, 29 грудня Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки та оборони, після якого підписав указ про відсторонення від посади голови Конституційного суду Олександра Тупицького на два місяці.

Представник президента у КСУ Федір Веніславський уточнив, що це саме відсторонення, тобто тимчасовий захід, не йдеться про припинення повноважень судді.

У своєму указі Зеленський посилається на статтю 154 Кримінально-процесуального кодексу. Вона, зокрема, передбачає можливість відсторонення осіб, призначених президентом. Таке питання вирішує президент «на підставі клопотання прокурора в порядку, встановленому законодавством».

#stoppolitcor

 

Читайте також
На одному з кораблів прикордонники виявили близько 13 тонн споживчих товарів
На одному з кораблів прикордонники виявили близько 13 тонн споживчих товарів, які намагалися ввезти в країну під виглядом цементу. Тонни…
Детальніше
Ярослава Гадзала повторно відсторонили від займаної посади
Суд повторно відсторонив керівника Національної академії аграрних наук Ярослава Гадзала від займаної посади. Рішення діятиме до 8 липня. Про це повідомили у прес-службі…
Детальніше
Заробітна плата генерального прокурора Ірини Венедіктової за квітень становила
Оклад генпрокурора склав 70 720 гривень. Зарплата вказана з урахуванням надбавок і премії, не вказано, яку суму Венедиктова отримала після…
Детальніше
Чиновник управління доброустрою в Київській області потрапив під підозру правоохоронців
Чиновник управління доброустрою в Київській області потрапив під підозру правоохоронців, які розслідують факти розтрати на суму понад 1,2 мільйона гривень.…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери