Відсторонення Тупицького: у КСУ зберуться на спеціальне засідання через рішення Зеленського

Конституційний суд України збереться на спеціальне засідання через рішення президента України Володимира Зеленського відсторонити від посади голову КСУ Олександра Тупицького на два місяці. Там зазначили, що таке рішення ухвалюється виключно на засіданні КСУ.

Про це повідомили на сайті Конституційного суду.

Зокрема, в КС зазначили, що рішення про звільнення з посади судді Конституційного суду ухвалюється виключно Конституційним судом України на спеціальному пленарному засіданні, «і жоден інший орган чи посадова особа не можуть ухвалити таке рішення замість нього».

Тож у КСУ зазначили, що з приводу рішення Зеленського про відсторонення Олександра Тупицького від посади проведуть спеціальне пленарне засідання.

Раніше Конституційний суд заявляв, що перелік причин, які є підставою для припинення повноважень судді КСУ, є вичерпними, і серед них немає указу президента. Тобто нинішнє рішення Зеленського, на думку КСУ, є незаконним.

Нагадаємо, 29 грудня Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки та оборони, після якого підписав указ про відсторонення від посади голови Конституційного суду Олександра Тупицького на два місяці.

Представник президента у КСУ Федір Веніславський уточнив, що це саме відсторонення, тобто тимчасовий захід, не йдеться про припинення повноважень судді.

У своєму указі Зеленський посилається на статтю 154 Кримінально-процесуального кодексу. Вона, зокрема, передбачає можливість відсторонення осіб, призначених президентом. Таке питання вирішує президент «на підставі клопотання прокурора в порядку, встановленому законодавством».

#stoppolitcor

 

Читайте також
Кузьмін: Суд зобов'язав ДБР порушити кримінальну справу проти міністра Криклія і посла Врублевського
Печерський суд зобов'язав Державне бюро розслідувань порушити кримінальну справу і провести слідчі дії проти міністра інфраструктури Владислава Криклія і посла…
Детальніше
Голова «Укрзалізниці » зізнався скільки отримує в місяць заробітної платні
На сьогоднішній день однією з найпроблемніших галузей транспортної інфраструктури України є залізнична дорога.  Але! Це зовсім не заважає  керівникові українських…
Детальніше
Мовна пастка для українців
Від сьогодні у нашій демократичній державі всі сфери обслуговування повинні перейти на спілкування суто українською мовою. А як же конституційні…
Детальніше
Голова Антикорупційного суду визнала, що була на одній вечірці з підозрюваним суддею Вовком
Голова Вищого антикорупційного суду України (ВАКС) Олена Танасевич визнала, що була на одному «неформальному заході» із підозрюваним головою Окружного адмінсуду…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери