Контрабандне вугілля від сепаратистів з «ЛНР/ДНР» за схемами Козака та Медведчука

Ні для кого не секрет, що українська енергетика – традиційно корумпована галузь економіки, схеми в якій забезпечили надприбутки не одному бізнесмену. Збройний конфлікт на Донбасі посприяв появі нових корупційних оборудок. Перш за все, мова йде про контрабанду нафтопродуктів та вугілля з неконтрольованих територій.

Більше того – за його поставками стоять люди, наближені до Віктора Медведчука, який бере участь у переговорах між Росією та Україною з урегулювання конфлікту на Донбасі.

Отже, Вугілля мало закуповуватися з Південної Африки, але в 2016, але було виявилено, що насправді під виглядом південноафриканського вугілля Аріда продавала державним ТЕЦ контрабандне вугілля з “ДНР/ЛНР”.  Ще 5 листопада 2013 року гонконгська Arida Global Limited підписала кредитний договір на 8 мільйонів доларів з кіпрською компанією Hakail Limited, бенефіціарним власником якої і був Тарас Козак.

Що відомо про загадкового трейдера Arida з Гонконгу? Інформація Anonymos вказувала на зв’язки компанії із російським Газпромбанком, що також вказує на причетність пана Медведчука до даної схеми.

Козак вказує бенефіціарний контроль над Hakail Limited в своїх щорічних деклараціях, починаючи від 2015 року і закінчуючи 2019 роком.

За даними держреєстру Кіпру, Hakail Limited був у власності іншої офшорної компанії Козака – Turul Investments Limited – ще від 2012 року.
Згідно з аудиторськими звітами, за цим кредитним договором компанія Arida отримала від кіпрського офшору Козака за 2014 та 2015 роки 7,4 млн доларів кредитних коштів.

Кредит надавався під 2.5% річних. Він не був застрахований заставним майном, і його мали повернути до 6 листопада 2015 року. Але Arida Global Limited не повернула позичені кошти, а кіпрський офшор Козака списав цей борг. Тож, гонконгська компанія Arida Global Limited, яка постачала в Україну контрабандне вугілля з окупованих територій, в 2014-2015 роках отримувала безповоротне багатомільйонне фінансування від кіпрського офшору Козака.

Українську владу влаштовує сплачувати більше за донбаське вугілля, яке компанія з Гонконгу продає під виглядом південно-африканського. Ймовірно, в них є свій особистий інтерес в цій оборудці. Цей інтерес має назву корупція, яка, як відомо, несе не меншу загрозу для країни ніж російські танки.

#stoppolitcor

Читайте також
ЦВК відмовилася реєструвати Вірастюка народним депутатом
Центральна виборча комісія (ЦВК) встановила відсутність правових підстав для реєстрації за підсумками довиборів до Ради в окрузі №87 Івано-Франківської області кандидата від…
Детальніше
Діяльність "сірих" АЗС, де продають пальне сумнівної якості, шкодить довкіллю, а втрати держбюджету становлять мільярди гривень щороку
Діяльність "сірих" АЗС, де продають пальне сумнівної якості, шкодить довкіллю, а втрати держбюджету становлять мінімум 15 мільярдів гривень щороку. Такі…
Детальніше
Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова у справі про збитки від формули «Роттердам плюс» замінила старшого групи прокурорів
«Тричі закрити справу і три рази отримати скасування постанови про закриття – це багато. Питання настільки важливе і резонансне, що…
Детальніше
З травня в Україні посилили умови надання субсидій
З травня в Україні посилили умови надання субсидій - не даватимуть, якщо є друге житло, машина або дорога покупка. Для…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери