Колишній начальник поліції Харківської області Андрій Рубель: керівництво «ТІТУШКИ», переслідування ветеранів, розкішні квартири і машини

В кінці серпня пішов з посади начальник поліції Харківської області Андрій Рубель. Подав у відставку. Правда, ризикнемо припустити, що у нього не залишалося варіантів – або у відставку з шансом утрясти неприємності і тихенько продовжити службу в органах, або ж скандал зі звільненням і пригадування всіх гріхів.

Що саме послужило причиною (не офіційною, а справжньою) відставки – поки достеменно невідомо.

Можливо, просто йде зачистка кадрів Авакова, хоча Рубеля можна з досить великою натяжкою назвати ставлеником колишнього міністра внутрішніх справ. Так, звичайно, в грудні минулого року Андрія Рубеля на посаду глави Харківського обласного управління НПУ призначав Аваков. Але, судячи з послужного списку Рубеля, він є звичайним кар’єристом-пристосованцем і готовий служити будь-якому міністрові, аби той не заважав заробляти гроші.

Під словом «заробляти» ми маємо на увазі аж ніяк не зарплату, але про це трохи пізніше.

Спочатку – трохи про кар’єрний ріст. Як випливає з послужного списку Рубеля, нічого особливо видатного в його кар’єрі не було – почав в столиці, потихеньку зростав.

Правда, в 2011 році він став працювати у відділі, що займається боротьбою з екстремізмом – тобто в тому числі і з тими, хто був найактивнішими учасниками Майдану і першими добровольцями на війну з Росією. Ось тут Рубель міг спіткнутися, бо, за даними сайту “новинарних”, Андрій Рубель вважається куратором керівників антиМайдан «тітушек» Армена Саркісяна та Юрія Крисина.

Але, як випливає з послужного списку Рубеля, після зміни влади він тільки просунувся по службових сходах вгору, виростаючи до начальника управління по боротьбі з тими ж «екстремістами і радикалами». Звідки в 2015 році перейшов в Департамент кримінальної розвідки.

Однак, судячи із заяв «екстремістів і радикалів», а заодно – ветеранів війни, які після служби в АТО мали нахабство зайняти активну громадянську позицію, кримінальна розвідка МВС займалася саме ними, а не кримінальниками. За словами одного з лідерів організації «С 14» Володимира Карася, за станом на лютий 2020 роки (Рубель тоді обіймав посаду начальника Департаменту стратегічних розслідувань НПУ), в списках цього департаменту значилося 180 ветеранів і активістів, серед яких – Маруся Звіробій, Сергій Стерненко, сам Карась.

Громадські діячі також оприлюднили лист, написаний в рамках кримінального провадження № 12019000000001042 від 7 листопада 2019 року (за фактом нібито підготовки до масових заворушень), за підписом начальника Департаменту стратегічних розслідувань Андрія Рубеля. Той просить надати його відомству інформацію про засобах громадських організацій ветеранів:

Причина переходу на нову посаду – заступника начальника Департаменту карного розшуку НПУ – невідома. Чи то погано ловив цих «радикалів», то чи, навпаки – добре. Але пропрацював він на цій посаді лише півроку – поїхав в Харківську область. І ось тепер – відставка і звідси. Але, які б не були її причини, чомусь думається, що такий цінний кадр знайде спільну мову і з новим міністром.

Підтвердженням цього припущення служить вивчення матеріального становища Андрія Рубеля, який все життя прослужив в органах і отримував аж ніяк не величезну зарплату.
Перед тим, як прокоментувати те, що Андрій Рубель написав в декларації, зупинимося на його розумових здібностях. Бо інакше пояснити те, що там написано, неможливо. Про «глибині глибин» інтелекту далеко не останньої людини в системі МВС яскраво свідчить наступне: в 2019 році Рубель намагався очолити управління внутрішнього контролю Державного бюро розслідування. І під час тесту на знання законодавства зумів відповісти правильно аж на 42 питання зі ста. Що було почесним другим місцем знизу.

Те, що написано в декларації, теж дуже яскраво:

Чернышов

Квартири в Києві, які вказує поліцейський в своїй декларації, не могли коштувати ні 7 тисяч гривень у 2008 році, ні 5 328 гривень в 2003-му. Навіть якщо це були руїни на околиці Борщагівки або Троєщини. Втім, цим житлоплощу правоохоронця не обмежується

Чернышов
Про ціну землі в околицях столиці промовчимо, зауважимо лише, що частиною майна володіє дружина Рубеля. Але вона аж ніяк не «успішна бізнес-леді», як можна було б очікувати, а звичайна співробітниця МВС, як і чоловік.

Але на ще одну квартиру сім’ї звернемо увагу – 171 метр в Києві за 3 900 000 гривень. Ось, до речі, цей будинок.

Чернышов
Київ, вулиця Іллєнко, 83-Д. Вартість, згідно сайтам продажів, від 1 400 до 1 700 доларів за метр. А Рубель купив вдвічі дешевше: 3 900 000 гривень розділити на 171,1 метра дорівнює 22 807 гривень за метр. Що за тодішнім курсом (27 грн / дол) буде 845 доларів. З чого б такі знижки простому чесному поліцейському?

Втім, хоч липова ціна, хоч реальна – покажіть українського поліцейського, який заробляє такі гроші.

Правда, як виявилося, гроші Андрію Рубель подарував батько. Успішний бізнесмен, колишній міліціонер Борзнянського райвідділу в Чернігівській області, полковник міліції Микола Рубель. Правда, його фірми особливої ​​прибутковістю не відрізняються:

Чернышов
Та ще до того ж знаходяться в санкційних списках, ще й фігурують у численних корупційних скандалах:

Чернышов
Так що версія про те, що гроші позичив тато-бізнесмен, тріщить по швах. Але це не завадило Андрію Рубель стати начальником Харківської поліції. Де він негайно купив собі ще одну квартиру:

Можна заглибитися ще далі в матеріальне становище поліцейського чину. Згадати, наприклад, те, що він не відобразив у декларації, але тим не менше має. Серед цього майна – будинок в селі Віта-Поштова під Києвом, записаний на тещу. Вона ж їздить на PORSCHE CAYENNE 2013 року, купленим в 2016-м. І має 17,5 соток землі в Карпатах – поруч з курортом Пилипець біля села Подобовець. Ціни на це «погуглити» самостійно. До речі, теща у Рубеля – звичайний працівник аптеки в Чернівцях. Так що версія про «багатою бізнес-тещі», яка обожнює зятя, теж не лізе ні в які рамки.

Чому ми це пишемо? Тому що висновок простий. Якщо все це відомо нам, то департаменту Внутрішньої безпеки поліції (в якому, до речі, Рубель деякий час працював) відомо і поготів. Зокрема, те, що Рубель їздить на роботу на Audi Q7 не міг не помітити лише сліпий.

Але, оскільки це жодним чином не завадило Андрію Миколайовичу Рубелю робити кар’єру, то висновок простий – система МВС в нашій країні прогнила наскрізь і складається з тотально запроданців, назвати яких офіцерами не повертається язик. І, судячи з усього, Рубель світить в цій системі дуже багато.

#stoppolitcor

Читайте також
Смертельну стрілянину у Затоці міг спричинити ексдепутат і власник пансіонату
Напередодні, 18 вересня, у курортній Затоці, що на Одещині, сталася смертельна стрілянина. Правоохоронці назвали ймовірним підозрюваним колишнього депутата та власника…
Детальніше
РНБО запустила систему моніторингу олігархів
Рада національної безпеки і оборони (РНБО) вже запустила систему моніторингу олігархів. Її розробка була необхідна в рамках закону про олігархів,…
Детальніше
Спонсор бойовиків і скандальний забудовник Вадим Столар хоче підім'яти під себе Київ
Глава Офісу президента Андрій Єрмак хоче повернути скандальному забудовнику, нардепу від ОТЗЖ, якого підозрюють у фінансуванні тероризму, Вадиму Столар статус…
Детальніше
Збитків на понад мільйон: В Ужгороді експосадовцю оголосили підозру
Працівники поліції повідомляють, що довели причетність колишнього посадовця до правопорушення, пов’язаного з продажем земельних ділянок в Ужгороді. Фігуранту вже повідомили…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери