Чий інтерес захищає державний Нафтогаз?

Нафтогаз наймає лобістські організації в США? З одного боку, це вигідні і важливі для країни цілі: інтеграція України до європейського газового ринку і санкції проти “Північного Потоку 2”. З іншого – збереження персоналій правління компанії за рахунок дискредитації українського уряду.

Питання звільнення Андрія Коболєва та відставка Наглядової Ради НАК “Нафтогаз України” викликала полеміку в експертному середовищі.

Одні стверджують, що рішення уряду з приводу відставки голови правління компанії порушує керівні принципи корпоративного урядування OECD (Organisation for Economic Co-operation and Development – Організація економічного співробітництва та розвитку).

Інші ж апелюють до відсутності будь-яких порушень у діях акціонера, а натомість – провал задач поставлених перед компанією.

Проте, цікаве інше – команда Коболєва керувала Нафтогазом найдовше в історії України. І не останню роль зіграв тиск партнерів із Заходу при будь якій спробі зміни керівництва.

Західні партнери – підтримуючи Україну, вболівали за протистояння з російським “Газпромом”, зміцнення енергетичної безпеки України, проведення ринкових реформ.

Але у своїх прагненнях допомогти покладались не лише на власні джерела інформації, але й ті меседжі, які регулярно надавали їм з України “довірені особи”, зокрема і з Нафтогазу.

І серед важливих джерел інформації – лобістські кампанії, які наймав Нафтогаз. Крім прагнення захисту інтересів національної компанії та України, у замовників лобістів був ще один важливий напрям – захист інтересів менеджменту, а саме зберегти керівні крісла.

Група Нафтогаз останні сім років активно вдавалась до послуг лобістських компаній у Сполучений Штатах Америки та Європейському Союзі.

Власне, компанія наймає лобістів, як напряму, так і опосередковано через Федерацією Роботодавців Нафтогазової Галузі (ФРНГ). І зокрема київського осередку, що формується з працівників державної компанії.

Загалом у ФРНГ входять підприємства з Групи Нафтогаз. Тобто, ця організація лобіює інтереси не галузі в цілому, а лише однієї компанії – Нафтогазу.

Робота лобістів у США регламентується Законом про реєстрацію іноземних агентів (FARA, Foreign Agents Registration Act). FARA вимагає реєстрації та розкриття інформації “агентом іноземної організації”, який безпосередньо або через іншу особу в Сполучених Штатах:

  1. Бере участь у “політичній діяльності” від імені іноземної організації;
  2. Виступає в ролі радника з питань зв’язків з громадськістю іноземного довірителя, рекламного агента, працівника інформаційної служби чи політичного консультанта;
  3. Вимагає, збирає, чи розподіляє внески, позики, гроші чи інші речі, які мають цінність для іноземної організації чи в інтересах;
  4. Представляє інтереси іноземного довірителя перед будь-яким органом чи посадовою особою уряду США.

Крім того, FARA вимагає, щоб агенти помітно маркували “інформаційні матеріали”, що передаються в США в інтересах іноземної організації. І ці реєстри є у вільному доступі, що й дозволяє легко встановити лобістські кампанії, які замовляла Група Нафтогаз у США.

 #stoppolitcor

 

Читайте також
НАЗК: Медведчук не задекларував майна на 73 млн
Нардеп від фракції "ОПЗЖ" Віктор Медведчук не задекларував низку нерухомості та автівок на загальну суму понад 73 млн грн, що…
Детальніше
“Слуга” Негулевський нецензурно вилаявся на трибуні Ради: “Бл@ть еб^на, шановні колеги”
Народний депутат від "Слуги народу" Ігор Негулевський нецензурно вилаявся під час виступу на трибуні Верховної Ради. Ймовірно нардеп не знав,…
Детальніше
Справа “вагнерівців”: Єрмак дав свідчення ДБР
Керівника Офісу Президента Андрій Єрмак відвідав ДБР. У Державному бюро розслідувань Єрмак дав свідчення у справі "вагнерівців".  30 листопада Андрій…
Детальніше
За участь у державному перевороті платять 1 тисячу гривень, — Корнієнко
Перший віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко розказав, що має інформацію про те, що на 1 грудня плануються "підзвози" людей у…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери