Чий інтерес захищає державний Нафтогаз?

Нафтогаз наймає лобістські організації в США? З одного боку, це вигідні і важливі для країни цілі: інтеграція України до європейського газового ринку і санкції проти “Північного Потоку 2”. З іншого – збереження персоналій правління компанії за рахунок дискредитації українського уряду.

Питання звільнення Андрія Коболєва та відставка Наглядової Ради НАК “Нафтогаз України” викликала полеміку в експертному середовищі.

Одні стверджують, що рішення уряду з приводу відставки голови правління компанії порушує керівні принципи корпоративного урядування OECD (Organisation for Economic Co-operation and Development – Організація економічного співробітництва та розвитку).

Інші ж апелюють до відсутності будь-яких порушень у діях акціонера, а натомість – провал задач поставлених перед компанією.

Проте, цікаве інше – команда Коболєва керувала Нафтогазом найдовше в історії України. І не останню роль зіграв тиск партнерів із Заходу при будь якій спробі зміни керівництва.

Західні партнери – підтримуючи Україну, вболівали за протистояння з російським “Газпромом”, зміцнення енергетичної безпеки України, проведення ринкових реформ.

Але у своїх прагненнях допомогти покладались не лише на власні джерела інформації, але й ті меседжі, які регулярно надавали їм з України “довірені особи”, зокрема і з Нафтогазу.

І серед важливих джерел інформації – лобістські кампанії, які наймав Нафтогаз. Крім прагнення захисту інтересів національної компанії та України, у замовників лобістів був ще один важливий напрям – захист інтересів менеджменту, а саме зберегти керівні крісла.

Група Нафтогаз останні сім років активно вдавалась до послуг лобістських компаній у Сполучений Штатах Америки та Європейському Союзі.

Власне, компанія наймає лобістів, як напряму, так і опосередковано через Федерацією Роботодавців Нафтогазової Галузі (ФРНГ). І зокрема київського осередку, що формується з працівників державної компанії.

Загалом у ФРНГ входять підприємства з Групи Нафтогаз. Тобто, ця організація лобіює інтереси не галузі в цілому, а лише однієї компанії – Нафтогазу.

Робота лобістів у США регламентується Законом про реєстрацію іноземних агентів (FARA, Foreign Agents Registration Act). FARA вимагає реєстрації та розкриття інформації “агентом іноземної організації”, який безпосередньо або через іншу особу в Сполучених Штатах:

  1. Бере участь у “політичній діяльності” від імені іноземної організації;
  2. Виступає в ролі радника з питань зв’язків з громадськістю іноземного довірителя, рекламного агента, працівника інформаційної служби чи політичного консультанта;
  3. Вимагає, збирає, чи розподіляє внески, позики, гроші чи інші речі, які мають цінність для іноземної організації чи в інтересах;
  4. Представляє інтереси іноземного довірителя перед будь-яким органом чи посадовою особою уряду США.

Крім того, FARA вимагає, щоб агенти помітно маркували “інформаційні матеріали”, що передаються в США в інтересах іноземної організації. І ці реєстри є у вільному доступі, що й дозволяє легко встановити лобістські кампанії, які замовляла Група Нафтогаз у США.

 #stoppolitcor

 

Читайте також
Спонсор бойовиків і скандальний забудовник Вадим Столар хоче підім'яти під себе Київ
Глава Офісу президента Андрій Єрмак хоче повернути скандальному забудовнику, нардепу від ОТЗЖ, якого підозрюють у фінансуванні тероризму, Вадиму Столар статус…
Детальніше
Збитків на понад мільйон: В Ужгороді експосадовцю оголосили підозру
Працівники поліції повідомляють, що довели причетність колишнього посадовця до правопорушення, пов’язаного з продажем земельних ділянок в Ужгороді. Фігуранту вже повідомили…
Детальніше
“П’яне ДТП” з нардепом Трухіним: ДБР не знає, хто був за кермом
Слідство у справі про ДТП за участю нардепа від "Слуги народу" Олександра Трухіна ще не отримало інформацію, яка б допомогла…
Детальніше
“Велике будівництво” топ-чиновника ОПУ: хто зводить величезний маєток під Києвом
Площа ділянки налічує майже 30 соток “Велике будівництво” у розпалі не лише по країні, а й у маєтку заступника голови…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери