Депутати пишуть запити у власних інтересах

Українське законодавство обмежує право парламентаріїв використовувати владні повноваження в особистих цілях.

Журналісти показали, як депутати користуються своїми повноваженнями

Ряд народних депутатів викрили в тому, що вони направляють запити до державних органів в особистих інтересах. Зокрема, парламентарі цікавляться розслідуванням кримінальних справ щодо них, інформацією про своїх конкурентів по бізнесу, лобіюють закупівлі товарів своїх підприємств, а також просять дозволити перельоти членам сімей своїх бізнес-партнерів.

Депутат від «Слуги народу» Артем Негаєвський через чотири дні після присяги направив запит на ім’я міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з проханням вжити заходів «поліцейського реагування» щодо злочину проти депутата. Наступного дня Негаєвьский направив до МВС ще один запит відносного іншої справи, відкритої за його заявою.

Його колега по фракції Олександр Сова направив депутатський запит до Державної податкової служби через два тижні після отримання мандата. Його цікавила інформація про підприємців, які займаються виробництвом і продажем ювелірних виробів.Депутат і його брат є власниками ювелірного бізнесу.

У липні цього року «слуга» Дмитро Холодов, тютюновому бізнесу, просив керівництво ДФС дозволити його помічникові присутнім при знищенні 3,5 тисячі ящиків конфіскованих сигарет. В іншому зверненні до тодішнього міністра фінансів Ігоря Уманського депутат розкритикував законопроект своїх колег, який ускладнив би роботу тіньового тютюнового бізнесу.

Члена фракції проросійської «Опозиційною платформи – За життя» Григорій Мамка в червні направив запит до Державної фіскальну службу, щоб з’ясувати, чи проводяться щодо нього самого і його шести помічників негласні слідчі дії, а також чи внесено якісь відомості до ЄРДР.

У квітні мер Києва Віталій Кличко отримав лист від народного депутата Олександра Гереги з групи «За майбутнє» пропозицією купити медичне приладдя в мережі магазинів «Епіцентр», що належить родині парламентарія. Лист було надруковано на депутатському бланку.

Микола Княжицький з фракції «Європейської Солідарності» в червні цього року звертався до МВС, МЗС, ДПСУ та Державіаслужби з проханням погодити приватний рейс для членів сім’ї бізнесмена Костянтина Жеваго.

Позафракційний депутат Дмитро Шпенов просив главу Податкової ініціювати відтермінування підвищення ставок рентної плати на видобуток залізної руди для всієї галузі. У запиті він згадував Інгулецький і Південний гірничо-збагачувальні комбінати, бенефеціарним власником яких є олігарх Ринат Ахметов.

До цього ж відомства звертався «слуга» Сергій Іонушас. Спершу депутат поцікавився, чи не зареєстровані на нього будь-які судна. А потім попросив видати документи на його прогулянкове судно, так як його власний комплект «не зберігся».

Член фракції «ОПЗЖ» Михайло Папієв направляв запит до Державіаслужби, цікавлячись, чи зареєстровані на нього і його дружину літаки.

Українське законодавство обмежує депутатів в праві використовувати свої повноваження в приватних інтересах. Однак після скандального рішення Конституційного суду про скасування положень антикорупційної реформи, Національне агентство з питань запобігання корупції не зможе перевірити дії парламентаріїв на факт наявності конфлікту інтересів, відзначають автори розслідування.

#stoppolitcor

Читайте також
Суд підтвердив законність дій прокурора САП, який закрив справу "Роттердам+"
Вищий антикорупційний суд визнав законними та обгрунтованими дії прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), яка ухвалила рішення про повторне закриття справи…
Детальніше
У понеділок моряки в знак протесту перекривають трасу Одеса-Київ
У понеділок, 25 січня, в декількох містах України пройдуть мирні протести проти корупції в сфері дипломування моряків. В Одесі перекриють…
Детальніше
Мясковського усунули з посади директора Одеського порту, щоб повернути старі "схеми" оренди буксирів
Керівник Одеського морського торгового порту (ОМТП) Олексій Мясковський був відсторонений від своєї посади для того, щоб певні буксирні компанії, які…
Детальніше
Акторка зі "Слуги народу" стала експерткою Зеленського й отримала з бюджету 18 млн грн
Оксана Обертинська, яка зіграла психолога в серіалі "Слуга народу", стала консультанткою Офісу президента Володимира Зеленського з питань вірусології та отримала…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери