Фірма дружини нардепа заблокувала тендер «Укрзалізниці»

«Укрзалізниця» намагалася провести аукціон з вибору підрядника для закупівлі однієї тони осьової мастила, яку повинні були доставити на наступний день після підписання договору, але тендер виявився зірваний через компанії подружжя нардепа.

Фірма дружини нардепа від «Слуги народу» Олега Семінського «КСМ-Трейд» зірвала проведення тендера встановивши аномально низьку ціну в 20,8 млн гривень, при оціночної вартості мастильних матеріалів 32,3 млн гривень.

Необхідно відзначити, ще в травні минулого року член наглядової ради Сергій Лещенко обіцяв, що всі закупівлі моторних мастил для локомотивів, в обсязі близько 10 тис. тон в рік, будуть купуватися в форматі «рамкових угод».

Однак АТ «Укрзалізниця» в кінці року провела тендер на рамкову угоду на поставку лише 5 тис. тон моторних мастил з чотирма компаніями вартістю понад 113 млн гривень. Аукціон був завершений 17 грудня, але за станом на 6 січня 2021 року рамкова угода з переможцями так і не було підписано.

При цьому, залишається відкритим питання, у кого АТ «УЗ» планує купувати ще 5 тис. тон мастильних матеріалів. А тим часом, поки держкомпанія затягує з підписанням рамкової угоди, а тендер на поставку однієї тисячі тон осьової мастила завис в підвішеному стані, на місцях, як стверджують джерела в «Укрзалізниці», змушені негласно використовувати вже відпрацьований мастильний матеріал. Така ситуація і послужила причиною, чому у залізничній компанії так часто горять локомотиви та інший рухомий склад.

Відзначимо, до підписання рамкової угоди держкомпанія допустила відразу чотири компанії: ТОВ «Торум» з пропозицією 108,85 млн гривень, ТОВ «Міро» яка запропонувала вартість в 110,97 млн ​​гривень, ТОВ «КСМ-Трейд» з пропозицією 111,34 млн гривень і ТОВ «Корнет холдинг» – 113,85 млн гривень.

«УЗ» відхилила пропозицію лише одного учасника торгів, компанії ТОВ «Араз оіл». Втім, в системі ProZorro не вказано причину відмови. ТОВ «Торум», з якої підпишуть рамкову угоду, зареєстровано в 2017 році в Києві і належить Дмитру Медведєву. За свою коротку історію компанія вже встигла стати фігурантом розслідування про ухилення від сплати податків при ввезенні більш ніж 920 млн гривень при ввезенні в Україну паливно-мастильних матеріалів.

Зокрема, «Торум» використовували в схемі з імпорту на територію України палива. В рамках зазначеної справи слідчі проводили обшуки і вилучили журнали, в яких вівся облік нафтопродуктів. Крім того, слідчі управління фінансових розслідувань управління УКРІНФОРМ в Дніпропетровській області з червня 2019 року розслідують заволодіння бюджетними коштами службовцями «Укрзалізниці» шляхом завищення цін на закупівлі. Йдеться про закупівлю філією «Центр забезпечення виробництва» дизельного палива на понад 700 млн гривень в кінці 2018 року. У цій справі також фігурує компанія «Торум».

Компанія буде поставляти «Укрзалізниці» моторне масло виробництва ТОВ «КСМ протік», яка належить іншому переможцю рамковий угоди – ТОВ «КСМ-трейд» і входить до групи компаній сім’ї Семінський. Ключовими особами цієї групи компаній є подружжя Тетяна Бушай і Олег Семінський, народний депутат ВРУ 9-го скликання від партії «Слуга народу».

Київська компанія ТОВ «Міро» створена в 2014 році і належить Юлії Павріадінідіс, мешканці Запоріжжя. Компанія є офіційним дилером бердянської компанії ТОВ «НВП Агрінол» входить до групи компаній екс-регіонала Олександра Пономарьова, народного депутата 9-го скликання від партії «ОТЗЖ». «Агрінол» не раз фігурувала в гучних скандалах через змову на тендерах, ухилення від сплати податків і хабарництві.

ТОВ «Корнет холдинг» зареєстрована в 2015 році і належить Киянину Вадиму Оксентюк. Компанія планує поставляти «Укрзалізниці» продукцію дніпропетровської ТОВ «Євро оіл продакшн» Назарія Павлишин. Компанія-виробник була створена в 2019 році і публічно не афішує зв’язків з громадськими особистостями або політиками.

#stoppolitcor

Читайте також
ДБР повідомило Тупицькому про підозру у вчиненні кримінальних злочинів проти правосуддя
Голові Конституційного Суду Олександру Тупицькому Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про підозру у вчиненні кримінальних злочинів проти правосуддя. Про це…
Детальніше
ВАКС скасував арешт готівки нардепа Дубневича
Вищий антикорупційний суд скасував арешт 119 тисяч доларів та 102 тисяч євро готівки народного депутата Ярослава Дубневича, яку знайшли детективи Національного…
Детальніше
200 тис доларів за «працевлаштування» до Офісу Президента України – на шахрайстві затримано громадянина
За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора викрито громадянина України за фактом шахрайства, вчиненого в особливо великих розмірах (ч. 4 ст.…
Детальніше
Екс-чиновник Держгеокадастру отримав 9,5 років в'язниці за хабар
Чоловік отримав 500 тисяч гривень за видачу наказів на розробку документації щодо відведення у власність земельних ділянок загальною площею понад…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери