Глава ДФС Вадим Мельник проігнорував звіт перед податковим Комітетом ВР про боротьбу з контрабандою сигарет

Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики закликав прем’єр-міністра Дениса Шмигаля притягнути до відповідальності главу Державної фіскальної служби Вадима Мельника за ігнорування вимог народних депутатів відзвітувати про виконану роботу по боротьбі з тіньовим сектором підакцизної продукції.
В ході третього тематичного засідання фінансового Комітету ВРУ, 2 червня 2021 року присвяченого боротьбі з нелегальним ринком тютюнової продукції, народні депутати України так і не змогли заслухати звіт керівника Державної фіскальної служби Вадима Мельника про виконану роботу. Попри попереднє офіційне підтвердження своєї участі, ні Мельник, ні інший уповноважений представник ДФС участі в роботі Комітету не прийняли.

Про це на своїй сторінці в Telegram повідомив голова комітету Данило Гетманцев.

“Керівництво ДФС в повному складі не стало на засідання Комітету з нелегального тютюну, розписавшись у повній своїй бездіяльності”, – поінформував Гетманцев.

За фактом ігнорування керівником ДФС депутатських вимог з’явитися на засідання Комітету й надати звіт про виконану роботу по припиненню та ліквідацію злочинних схем виробництва, реалізації на внутрішньому ринку та контрабанди тютюнових виробів, народні депутати прийняли звернення до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з вимогою притягнути Вадима Мельника до адміністративної відповідальності.

“Ми не можемо більше терпіти тієї катастрофічної ситуації на ринку підакцизних товарів, бездіяльності правоохоронних органів і настільки відвертого зневажливого ставлення керівників ДФС та ДПС до народних депутатів”, – заявив Гетманцев.

Глава Комітету констатував: відповідно до даних аналітичного дослідження міжнародної компанії TNS Kantar, станом на лютий 2021 року, рівень нелегальної торгівлі тютюновими виробами в Україні склав 12,8% від загального товарообігу.

“Це – абсолютний історичний максимум в Україні. За оцінками експертів, нелегальний ринок сигарет налічує близько 6,5 млрд штук, в результаті чого бюджет зазнає щорічні втрати в розмірі 12 млрд грн”, – заявив Данило Гетманцев.

Члени Комітету зазначили, що бравурні звіти ДФС та ДПС в ЗМІ про перевірки, штрафи, вилученої продукції та інші досягнення на перевірку не варті й ламаного гроша. Перед засіданням Комітету Данило Гетманцев в супроводі депутатів пройшлися по найближчих тютюновим кіоскам і зробили контрольні закупівлі сигарет з підробленими акцизними марками. Більш того, протягом декількох хвилин знайшли в інтернеті сайти оптових майданчиків, які торгують тютюновою продукцією без сплати акцизного збору, і без проблем придбали сигарети з послугою доставки.

На питання чому ці точки та сайти досі працюють і що заважає правоохоронним органам їх закрити, представник ДПС Наталія Рубан виразної відповіді не надала.

Народні депутати вказали правоохоронцям ще на один кричущий факт. Ще у квітні 2021 року, в результаті комплексної перевірки, розкрита масштабна схема контрабанди сигарет через магазини безмитної торгівлі в пунктах митного контролю. Встановлено, що тільки в одному Міжнародному аеропорту “Київ”, через магазини ТОВ “Д’юті фрі Пі Джей Юкрейн”, в період з 1 січня 2020 по 31 березня 2021 року реалізовано без сплати акцизу 500 млн шт. сигарет (2,54 млн блоків). Власники магазинів отримували паспортні дані відлетіли пасажирів, після чого заднім числом оформляли на них покупку сигарет. В середньому виходило по 6 блоків на одного пасажира. Після цього, в обхід від сплати податків сигарети продавалися зі складів ТОВ “Д’юті фрі Пі Джей Юкрейн” контрабандистам, які вивозили товар за кордон.

Попри те, що органи ДПС прийняли рішення про закриття магазинів ТОВ “Д’юті фрі Пі Джей Юкрейн”, а сама компанія знаходиться під кримінальним провадженням, народні депутати констатували, що в Жулянах магазини продовжують спокійно працювати.

Аналогічні схеми діють в Міжнародному аеропорту “Бориспіль” та інших пунктах автомобільного, пішохідного та водного перетину кордону. Всього через систему безмитної торгівлі тютюнові вироби реалізують 52 компанії. Більшість з них правоохоронці досі не перевірили.

Данило Гетманцев підсумував, що Комітет не спустить питання бездіяльності правоохоронних органів з тіньовим сектором економіки на гальмах. На попередньому засіданні Комітету народні депутати дали останній шанс керівникам ДФС та ДПС взятися за справу. Якщо останні протягом місяця не нададуть реальні результати своєї роботи парламентарії наполягатимуть на кадрові рішення Кабінету міністрів.

#stoppolitcor

Читайте також
Призначено нового представника Кабінету міністрів у Раді
Кабінет міністрів України призначив нового свого представника у Верховній Раді. Ним став керівник секретаріату депутатської фракції партії "Слуга народу" в…
Детальніше
З держдач у Конча-Заспі вже вигнали 8 чиновників
Будинок відпочинку "Конча-Заспа" розірвав договори про користування державними дачами з вісьмома нинішніми та колишніми чиновниками й суддями. "Будинок відпочинку Конча-Заспа…
Детальніше
Податкова амністія: кому Рада дозволила легалізувати свої доходи
Не отримають права на податкову амністію топ-посадовці та народні депутати. Від вересня цього року стартує податкова амністія. Верховна Рада ухвалила закон,…
Детальніше
ДФС заблокувала схему завищення податкового кредиту з ПДВ на 53 млн грн
Державна фіскальна служба за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора в межах досудового розслідування кримінального провадження викрили групу осіб в махінаціях…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери