І знову “Адмінресурс” у дії

Віктор Чумак – лідер громадянського руху «Хвиля» на своїй сторінці у Facebook розмістив пост, в якому повідомив про те, що Райвіс Вецкаганс – керівник адміністрації морських портів України відкрито агітує своїх працівників підтримати  діючого президента на виборах. «Слухайте! Мені набрид вже цей адмінресурс! Адміністрація морських портів України – це в нас приватна контора чи ДП? А якщо ДП – то чи може його керівник відкрито агітувати на підприємстві за одного з кандидатів в Президенти?
Маю інформацію, що 28.02 їх керівник Райвіс Вецкаганс (а хто це ?) зібрав нараду і відкрито шпарив агітки за діючого Президента! Тільки мов з Петром Олексійовичем гарантує морським портам України щастя і процвітання і чисту воду з русалками! Всі інші – це жаби і замулення з водяними та пиявками! Слухайте, Арсен Аваков Володимир Омельян! Ну скажіть вже посадовцям, що це злочин!»

Ініціатива «Стоп політичній корупції» занепокоєна цією інформацією. Хочемо нагадати хто такий Райвіс Вецкаганс. Не дарма це питання постало в дужках у пості Віктора Чумака.

Ця особо була причетна до корупціонного скандалу в Лондоні. Його звинувачували в участі у корупційних схемах, пов’язаних з чималою сумою грошей, а саме, 5 мільйонів доларів.

Як раніше повідомляли ЗМІ (https://www.facenews.ua) ліберійська корпорація Латмар холдингс – дочірня компанія Латвійської судноплавної компанії (далі ЛСК) – подала позов проти, зокрема, колишнього топ-менеджменту ЛСК і двох компаній про розкрадання понад 5,2 мільйона доларів. Справу було відкрито на підставі позовної заяви ще 5 липня 2011 року.

Відповідачами виступили віце-президенти ЛСК Андріс Лінус і Райвіс Вецкаганс, а також голова юрдепартаменту Лскедвінс Берзінс. У навмисному заподіянні збитків компанії звинувачували також інших колишніх топ-менеджерів.

Згідно з рішенням першої інстанції, між компанією Латмар і компанією Аріндал Бетейлігунгсвершалтінгс ГМБХ (Аріндал) (зареєстрована в Австрії) заднім числом був укладений фіктивний консалтинговий договір. Латмар за цей договір заплатила 4,8 млн доларів. У цій шахрайській схемі фігурує прізвище Лінуса.

В іншій схемі фігурує Берзінс. Між Латмар і компанією Медіа Фокус Лімітед ( «Медіа Фокус») (зареєстрована в Англії) заднім числом був укладений фіктивний договір про надання консультаційних послуг. За це Латмар заплатила 420 тисяч євро.

У судовій справі йдеться, що справу Латмара полягає в тому, що апелянти змовилися між собою і з іншими, щоб викрасти кошти в компанії під прикриттям фіктивних консультаційних договорів.

Суд встановив, що Медіа Фокус і Аріндал є фіктивними компаніями. Наприклад, у другій статутний капітал становить лише 2 фунти стерлінгів.

Рішенням першої інстанції позов задоволено, вирішено з відповідачів стягнути кошти, отримані шахрайським шляхом. Крім цього, рішенням апеляційної інстанції відповідачів Лінуса, Вецкаганса і Берзинса, зокрема, зобов’язали відшкодувати витрати, понесені позивачем за участь в апеляційній інстанції в сумі 100 тисяч фунтів стерлінгів. Відповідачі, звичайно ж, оскаржили рішення.

На батьківщині Вецкаганса неодноразово звинувачували в різних махінаціях і участі в корупційних схемах. За даними ЗМІ, в 2015 році ця ситуація вирішилася мирно, і ніхто за ґрати не відправився.

Латвійська преса також пов’язує Вецкаганса з беззмінним мером Вентспілса Айварсом Лембергсом, одним з найбагатших людей Латвії, у якого чимало проблем з законом.

А тепер, як бачимо, Райвіс Вецкаганс, вирішив не повертатись на батьківщину та активно застосувати свій «сумнівний досвід» і в Україні.

#Stoppolitcor #Выборы2019 #Вибори2019

Читайте також
Суд не зміг обрати запобіжний захід нардепу Юрченко - той пішов на самоізоляцію
У п'ятницю, 18 вересня, Вищий антикорупційний суд повинен був обирати запобіжний захід народному депутату Олександру Юрченко (представляв "Слугу народу"). Про…
Детальніше
У Мінфіні пояснили різке збільшення фінансування Офісу президента
Зростання на 40% фінансування діяльності Офісу глави держави пояснюється диспропорцією зарплат у 500 співробітників. Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що…
Детальніше
Чоловік за 13,2 тис. грн хабаря пропонував прикордоннику на Чернігівщині пропустити громадян України в Росію
На Чернігівщині громадянин України намагався організувати схему пропуску громадян України в Росію. Про це повідомляє пресслужба Держприкордонслужби. Громадянин України в…
Детальніше
У Києві чиновник Мін'юсту продавав бізнесменові держпосаду за дуже велику суму
У Києві затримано заступника керівника одного з відділів Мін'юсту, який продавав бізнесменові посаду в держорганах. Просив за свої послуги він…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери