Як глава Мінрегіону Олексій Чернишов відмиває гроші з людьми Порошенко

Очільник Мінрегіону Чернишов Олексій Михайлович продовжує піаритися в своєму міністерському кріслі, мріючи про посади прем’єр-міністра. Навіть придумав собі нове «звання» – «директор« Великий будівництва », але йому саме час подумати, як відмитися від« гріхів »часів Порошенко.

Керівнику Мінрегіону Олексію Чернишову останнім часом незатишно в міністерському кріслі, і він всіляко намагається «продати себе» на іншу посаду. Вже з початку року в ЗМІ раз у раз з’являються різні замовні матеріали про те, що Чернишов є самим «крутим» менеджером в уряді. Мовляв, за плечима у нього позитивне реформування різних сфер, коли він був тим же губернатором Київському області, а тепер і главою Мінрегіону. Але таке портфоліо малюється тільки самому Чернишову. Якщо говорити про його «успіхи» на чолі Київської ОДА, то їх просто не знайти в силу того, що на цій посаді він пробув лише кілька місяців. Правда, на чолі ОДА він встиг набити руку на отриманні вигоди від децентралізації. На момент роботи Чернишова головою Київської ОДА якраз перебував у фінальній стадії процес формування нових адміністративно-територіальних одиниць – об’єднаних територіальних громад. І виявилося, що впливові люди в регіонах готові серйозно мотивувати чиновників, щоб ОТГ були сформовані так, як вигідно їм. Потім вже в Мінрегіоні Чернишов намагався провернути схему з ще одним поділом України на 10 «функціональних зон», але цей проект у нього не пішов.

М’яко кажучи, не пішла у Чернишова робота і в напрямку реформування містобудівної галузі та ліквідації ДАБІ. Але ж ця реформа була однією з обіцянок президента України Володимира Зеленського. Але поки Чернишов займається реформою будівельний ринок перебуває в хаосі, а корупції на нього стало тільки більше.

Не дивно, що Чернишов пішов «іншим шляхом» – він робить з себе в ЗМІ «ефективного менеджера» і просто хоче за допомогою піару перескочити на іншу посаду, де все можна почати з «чистого аркуша». Хвилі «джинси» періодично поширюються в ЗМІ і соцмережах. У замовних матеріалах «пояснюється», ніж Чернишов краще першого віце-прем’єра Олексія Любченка як кандидата в прем’єри. Яскравим прикладом подібної «джинси» може служити недавній пост в телеграм-каналі телеведучого Макса Назарова, який вже навіть не знає, як хвалити Чернишова – «тлумачного бізнесмена у владі». Назаров навіть назвав його «директором Великий будівництва»

Таке несподіване «звання директора» Чернишов собі придумав і заради піару, і для того, щоб в черговий раз пустити стрілу в бік заступника голови Офісу президента Кирила Тимошенко. Всі знають, що курирує «Велике будівництво» в регіонах України саме Тимошенко. Таким чином Чернишов вирішив трохи відщипнути собі заслуг заступник голови Офісу президента. Сам Чернишов вже давно тримає зуб на Тимошенко, який намагається не підпускати ушлого міністра до фінансів «Великого будівництва».

Але Чернишов б краще подумав, як пояснюватися зі ЗМІ та громадськістю з іншої теми. Справа в тому, що в Головному слідчому управлінні Державного бюро розслідувань знаходяться матеріали досудового розслідування №62019000000000464, які були внесені до Єдиного реєстру 9 квітня 2019 року. У цій справі проведено ряд слідчих дій, санкціонованих Печерським районним судом Києва.
У цих документах вказується, що протягом 2016-2019 років представники фондового ринку України, а саме – брокери, серед яких є фірми «Майстер Брок», «І-Інвест», «Сігніфер», «Українська біржа», «Фондова біржа ПФТС », вчинили фінансові операції з облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП). Дані операції з цінними паперами були спрямовані на маскування незаконного походження доходів. Простіше кажучи, це було банальне «відмивання» грошей в особливо великих розмірах. У підсумку фізичні особи отримали прибуток, а юридичні особи – збиток.

В матеріалах справи зазначено, що протягом 2018 року інвестиційний прибуток шляхом незаконних операцій через АТ “РВС Банк” за участю брокерів «Фінансової компанії« Даліз Фінанс »,« Сігніфер »і« І-НВЕСТ »отримували ряд фізичних осіб, які тепер є фігурантами в кримінальному провадженні. Якраз одним з таких фігурантів у даному кримінальному провадженні є Олексій Чернишов. Більш того, чинний глава Мінрегіону тоді підключив до махінацій з ОВДП свою дружину Світлану Чернишову, яка також є фігурантом кримінальної виробництва.

Фігуранти справи проходять відразу за трьома статтями Кримінального кодексу, одна з яких – «Легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом» передбачає тюремний термін від 8 до 15 років, адже все було організовано групою осіб, а гроші «відмивалися» в особливо великих розмірах

У цій історії є ще один цікавий поворот. Ні для кого не секрет і про це раніше писали в ряді ЗМІ, що реалізацією ОВДП в Україні в той час займалася, по суті, одна компанія – інвестиційна компанія «Інвестиційний капітал України» (ICU) Макара Пасенюка, а «патронувала» компанію тодішня глава Нацбанку Валерія Гонтарєва і найближчий соратник Петра Порошенка Ігор Кононеко. Їх також називали особистими фінансистами екс-президента. Виглядає так, що соратники Порошенко продавали Чернишову ОВДП, закриваючи очі на те, звідки він взяв гроші, а він оплачував їм «відсоток». Судячи з усього, Чернишов розраховував, що Порошенко залишиться на другий термін і фінансово його підтримував через афери з ОВДП і ICU, але вийшло по-іншому.

Загалом, Олексій Чернишов зі своїм політичним і «бізнесовим» бекграундом може розраховувати лише на те, щоб його не відправили з посади глави Мінрегіону за ґрати. А про прем’єрське крісло такому персонажу краще взагалі забути.

#stoppolitcor

Читайте також
Смертельну стрілянину у Затоці міг спричинити ексдепутат і власник пансіонату
Напередодні, 18 вересня, у курортній Затоці, що на Одещині, сталася смертельна стрілянина. Правоохоронці назвали ймовірним підозрюваним колишнього депутата та власника…
Детальніше
РНБО запустила систему моніторингу олігархів
Рада національної безпеки і оборони (РНБО) вже запустила систему моніторингу олігархів. Її розробка була необхідна в рамках закону про олігархів,…
Детальніше
Спонсор бойовиків і скандальний забудовник Вадим Столар хоче підім'яти під себе Київ
Глава Офісу президента Андрій Єрмак хоче повернути скандальному забудовнику, нардепу від ОТЗЖ, якого підозрюють у фінансуванні тероризму, Вадиму Столар статус…
Детальніше
Збитків на понад мільйон: В Ужгороді експосадовцю оголосили підозру
Працівники поліції повідомляють, що довели причетність колишнього посадовця до правопорушення, пов’язаного з продажем земельних ділянок в Ужгороді. Фігуранту вже повідомили…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери