Як сьогодні знімали недоторканність — 373 голоси

Рада розпочала роботу й одразу взялася за недоторканність — проєкт 7203. Нібито всі “за”, проте практично в кожного свої “але”.

Зеленський прибув на відкриття сесії ВР. Депутати скористалися цією можливістю, і виходячи на трибуну, адресували свої промови президентові. Зеленський особливо відзначив “співочу” промову Рабіновича — сьогодні в парламенті знову звучав “азірівський” діалект.

Основні гострі кути стосувались не самої недоторканності, а процедурних моментів, відповідності регламенту і Конституції, проте є думка, що основних умов дотримано, тому жодного конфлікту бути не повинно. Було озвучено побоювання щодо готовності депутатів проголосувати в 300 голосів за недоторканність — адже повторно вносити цей законопроєкт на розгляд, згідно норм, можна буде не раніше, аніж через рік. Тож сьогоднішнє голосування дійсно вкрай важливе.

Слуга народу” згадала всеукраїнський референдум 2000 року, за підсумками якого за обмеження депутатської недоторканності (одне з питань) проголосували 89%. Цим прикладом монобільшість поставила парламентарів перед вибором — за народ чи проти народу.

Вакарчук виразив абсолютну готовність позбавлятися недоторканності та попередив про спокуси, що можуть з’явитися у політичної більшості. Це явний натяк на можливості “замовлення” депутатів, тиску на нардепів, спрощених механізмів усунення “незручних” політиків.

“Батьківщина” говорить про те, що голосуватиме за недоторканність. Але нагадали про “політичне” ув’язнення Юлії Тимошенко й закликали реформувати правову, правоохоронну, судову систему, ГПУ, ДБР, НАБУ.

Порошенко похвалив себе, підкресливши, що саме його законопроєкт зараз розглядає ВР. Розкритикував чинного президента. Обіцяв голосувати за недоторканність, але вельми уважно вивчати всі інші ініціативи й перешкоджати недоцільному поспіху в законотворчому процесі.

Батенко з групи “За майбутнє” розписав об’єктивні плюси депутатської недоторканності, котра рятує не тільки самих нардепів, але й інших громадян. Однак прихід до влади Зеленського Батенко вважає “третім майданом”, а за революційних часів потрібні сміливі рішення.

Німченко з ОПЗЖ назвав існуючу недоторканність рудиментом і переконував, що він усіма руками за рівність усіх. Німченко повідомляє, що вже зараз на його соратників заведені кримінальні справи не за фактичні злочини, а як форма політичного переслідування. В ОПЗЖ категорично проти брати за основу проєкт Порошенка. Партія вимагає виважених рішень.

Князевич (“Європейська солідарність”) про зауваження КС: недоторканність — це не захист депутата, це захист фактично тих громадян, чиї інтереси він представляє. Ірина Геращенко підтримує зняття недоторканності, але побоюється, що “інша політична партія” отримає можливості для оскарження цього рішення в КС.

В решті решт проєкт все ж проголосували — 373 “за”. Закон прийнято.

Підтримали зняття недоторканності всі фракції і навіть позафракційні депутати, за винятком “Опозиційна платформа — За життя”.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
Протести проти "капітуляції" та роз'яснення дипломата
Кілька сотен мітингувальників зібрались цієї ночі в Києві на Майдані та Банковій. Причина невдоволення: формула Штанмайєра. Вимоги: відставка Зеленського. Також…
Детальніше
Конференція з приводу залишення Славоміром Новаком посади
1 жовтня — день офіційного звільнення Новака. Підсумки майже трирічного правління в "Укравтодорі", що стало рекордом для цього відомства, сьогодні…
Детальніше
Кличко подав до суду на Богдана та Гончарука
В ОАСК передано по позову на кожного. Чим завинили перед київським мером голова ОП та прем'єр? Богдан, на думку, Кличка,…
Детальніше
Гральний бізнес хочуть легалізувати, але прибрати з вулиць
Приблизно 2—2,5 млрд грн надійдуть до бюджету від легалізації грального бізнесу — такий прогноз премєр-міністра Олексія Гончарука. Формально зараз у…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери