КСУ відкрив провадження у справі про порушення карантину президентом Зеленським

Конституційний суд України відкрив конституційне провадження у справі про порушення карантину президентом Володимиром Зеленським. Про це повідомляє прес-служба КСУ.

“Постановою Третьою колегії суддів Першого сенату Конституційного суду України від 22 жовтня 2020 №231-3 (І) / 2020 відкрито конституційне провадження у цій справі”, – сказано в повідомленні.

Відзначається, що подання було отримано від Верховного суду 25 вересня. КСУ просять надати офіційне тлумачення положень частини першої статті 105 Конституції України (“Президент України користується правом недоторканності на час виконання повноважень”) в аспекті можливого залучення президента України до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення під час виконання повноважень.

З проханням зажадати таке роз’яснення спочатку звернувся Хмельницький міськрайонний суд, необхідність в цьому обумовлена ​​тим, що на його розгляді перебуває справа про адміністративне правопорушення відносно президента Володимира Зеленського.

Йдеться про інцидент, коли Зеленський порушив карантин. Нагадаємо, в червні президент Зеленський в Хмельницькому під час дії карантину влаштував кава-брейк в місцевому кафе, незважаючи на заборону роботи залів закладів громадського харчування. Крім того, в компанії, судячи з оприлюднених пізніше фото, було не менше 5 осіб.

#stoppolitcor

 

 

Читайте також
У Чернівцях розпочалося голосування в 2-му турі виборів мера
О 08:00 неділі, 29 листопада, в Чернівцях, де раніше вибори були під загрозою зриву, почалося голосування у другому турі виборів мера.…
Детальніше
У Зеленського заявили, що Ситник не має права очолювати НАБУ
Офісі президента прокоментували проект закону, яким пропонується дозволити Ситнику тимчасово виконувати обов'язки директора Бюро. Артем Ситник не може очолювати Національне…
Детальніше
Лерос: $3 млрд, яких не вистачає в бюджеті - "саме та сума, яка йде в тіньову економіку і в кишеню Банкової"
Виключений із фракції СН народний депутат Гео Лерос стверджує, що в бюджеті не вистачає до кінця року саме ту суму,…
Детальніше
Рішення КСУ щодо декларування: топ-6 кримінальних проваджень, які закриють
Конституційний суд визнав неконституційною відповідальність за недостовірне декларування. У НАБУ повідомили, що станом на цю дату в їхній роботі було 110…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери