КСУ зайнявся законом про скасування недоторканності нардепів

Суд направив запити президенту, голові Верховної Ради, уряду та Мін’юсту з проханням висловити свою позицію з приводу порушених у поданні питань.

Велика палата Конституційного суду почала розглядати подання 50 нардепів щодо конституційності закону, яким скасовано депутатську недоторканність.

Відзначається, що під час сьогоднішнього засідання суду суддя-доповідач у цій справі Віктор Кривенко зачитав матеріали подання.

“Народні депутати вважають закон неконституційним, оскільки його прийняття Верховною Радою відбулося з порушенням конституційної процедури розгляду та прийняття. А парламент, приймаючи закон, порушив принцип верховенства права і діяв у спосіб, що не передбачений Конституцією України”, – зазначив він.

Керівник відзначив, що автори подання вважають, що чергові сесії Верховної Ради починаються першого вівторка лютого і першого вівторка вересня кожного року, тобто перша сесія Верховної Ради 9 скликання, яка проводилася 29 серпня 2019 року, не може вважатися черговою.

“Як зазначають нардепи, тому Верховна Рада, прийнявши законопроект №7203 від 30 серпня 2019 року як закон на першому засіданні другої сесії ВР 9 скликання, через три дні після його попереднього схвалення на першому засіданні новообраної ВР, порушила вимоги ст.159 Конституції”, – зачитав Кривенко.

Він додав, що для об’єктивного розгляду цієї справи в КС направив запити президенту, голові Верховної Ради, уряду та Мін’юсту з проханням висловити свою позицію з приводу порушених у поданні питань.

Нагадаємо, 3 вересня 2019 року в Україні скасували депутатську недоторканність.

#stoppolitcor

 

Читайте також
"Укрзалізниця" закупила неякісних матеріалів на понад 200 млн гривень
Правоохоронці викрили схему постачання несертифікованої продукції для АТ "Укрзалізниця". Компанія витратила понад 200 млн гривень на матеріали для ремонту інтер’єру…
Детальніше
Податківців столиці викрили на корупції: завдано держзбитків на 2,5 млрд гривень
Правоохоронці викрили на корупції посадовців столичного управління Державної податкової служби. Чиновники сприяли комерсантам в ухиленні від сплати податків приблизно на…
Детальніше
Податкова реформа Зеленського і Мінфіну: чому її назвали "антиахметівською"
Законопроект, який передбачає податкову реформу, можуть прийняти до кінця місяця. У документі прописаний ряд положень, які можуть нашкодити бізнесу Ріната…
Детальніше
Споживачі оплатять підвищення зарплат членам НКРЕКП на 47%
Збільшення фонду заробітної плати членам НКРЕКП на 47% з липня 2021 року буде профінансовано коштом всіх споживачів комунальних послуг. Про…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери