КСУ зайнявся законом про скасування недоторканності нардепів

Суд направив запити президенту, голові Верховної Ради, уряду та Мін’юсту з проханням висловити свою позицію з приводу порушених у поданні питань.

Велика палата Конституційного суду почала розглядати подання 50 нардепів щодо конституційності закону, яким скасовано депутатську недоторканність.

Відзначається, що під час сьогоднішнього засідання суду суддя-доповідач у цій справі Віктор Кривенко зачитав матеріали подання.

“Народні депутати вважають закон неконституційним, оскільки його прийняття Верховною Радою відбулося з порушенням конституційної процедури розгляду та прийняття. А парламент, приймаючи закон, порушив принцип верховенства права і діяв у спосіб, що не передбачений Конституцією України”, – зазначив він.

Керівник відзначив, що автори подання вважають, що чергові сесії Верховної Ради починаються першого вівторка лютого і першого вівторка вересня кожного року, тобто перша сесія Верховної Ради 9 скликання, яка проводилася 29 серпня 2019 року, не може вважатися черговою.

“Як зазначають нардепи, тому Верховна Рада, прийнявши законопроект №7203 від 30 серпня 2019 року як закон на першому засіданні другої сесії ВР 9 скликання, через три дні після його попереднього схвалення на першому засіданні новообраної ВР, порушила вимоги ст.159 Конституції”, – зачитав Кривенко.

Він додав, що для об’єктивного розгляду цієї справи в КС направив запити президенту, голові Верховної Ради, уряду та Мін’юсту з проханням висловити свою позицію з приводу порушених у поданні питань.

Нагадаємо, 3 вересня 2019 року в Україні скасували депутатську недоторканність.

#stoppolitcor

 

Читайте також
У Дніпрі затримали на хабарі в.о. керівника одного з відділів Самарської районної ради
Правоохоронці затримали  в.о. керівника відділу районної у місті Дніпро ради під час отримання першої частини неправомірної вигоди – 15 тис.…
Детальніше
У ДФС новий керівник: що відомо про Дмитра Сосиновича
Кабінет міністрів України своїм розпорядженням призначив тимчасово виконуючим обов'язки голови Державної фіскальної служби Дмитра Сосиновича. Він змінив Сергія Солодченка, який виконував обов'язки…
Детальніше
ДБР провело обшуки в лісгоспах Київської області через незаконні рубки
Державне бюро розслідувань провело обшуки в лісгоспах Київської області. Їх провели в рамках кримінальної справи про незаконні рубки. Ведеться досудове…
Детальніше
Новий керівник КЕВРЗ є фігурантом кримінальної справи
Виконуючий обов'язки генерального директора ПРАТ "Київський електровагоноремонтний завод" (КЕВРЗ) Сергій Пишняк є фігурантом відкритої кримінальної справи за фактом зловживання службовим…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери