КСУ зайнявся законом про скасування недоторканності нардепів

Суд направив запити президенту, голові Верховної Ради, уряду та Мін’юсту з проханням висловити свою позицію з приводу порушених у поданні питань.

Велика палата Конституційного суду почала розглядати подання 50 нардепів щодо конституційності закону, яким скасовано депутатську недоторканність.

Відзначається, що під час сьогоднішнього засідання суду суддя-доповідач у цій справі Віктор Кривенко зачитав матеріали подання.

“Народні депутати вважають закон неконституційним, оскільки його прийняття Верховною Радою відбулося з порушенням конституційної процедури розгляду та прийняття. А парламент, приймаючи закон, порушив принцип верховенства права і діяв у спосіб, що не передбачений Конституцією України”, – зазначив він.

Керівник відзначив, що автори подання вважають, що чергові сесії Верховної Ради починаються першого вівторка лютого і першого вівторка вересня кожного року, тобто перша сесія Верховної Ради 9 скликання, яка проводилася 29 серпня 2019 року, не може вважатися черговою.

“Як зазначають нардепи, тому Верховна Рада, прийнявши законопроект №7203 від 30 серпня 2019 року як закон на першому засіданні другої сесії ВР 9 скликання, через три дні після його попереднього схвалення на першому засіданні новообраної ВР, порушила вимоги ст.159 Конституції”, – зачитав Кривенко.

Він додав, що для об’єктивного розгляду цієї справи в КС направив запити президенту, голові Верховної Ради, уряду та Мін’юсту з проханням висловити свою позицію з приводу порушених у поданні питань.

Нагадаємо, 3 вересня 2019 року в Україні скасували депутатську недоторканність.

#stoppolitcor

 

Читайте також
Заступник Степанова купив квартиру в Києві за 4,2 млн гривень
Заступник міністра охорони здоров'я Ярослав Кучер купив квартиру в Києві за 4,2 млн гривень. Про це стало відомо з його…
Детальніше
Стало відоме рішення суду щодо екс-заступника міністра Немилостивого
Віталія Немилостивого оштрафували та позбавили водійських прав на рік. Немилостивий визнав, що вів себе неналежним чином, порушив Правила дорожнього руху…
Детальніше
Відсторонений голова КС Тупицький подав третій позов до Верховного суду
Відсторонений голова Конституційного суду України (КСУ) Олександр ТупицькийКСУ: Тупицький продовжує працювати, але дистанційно. Зарплату отримує як і раніше подав третій…
Детальніше
ДПС викрила масштабну оборудку на реалізації автомобілей
Пресслужба Державної податкової служби України повідомила про викриття схеми реалізації автомобілів без їх фактичного постачання.  Загальна сума операцій склала понад…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери