КСУ зайнявся законом про скасування недоторканності нардепів

Суд направив запити президенту, голові Верховної Ради, уряду та Мін’юсту з проханням висловити свою позицію з приводу порушених у поданні питань.

Велика палата Конституційного суду почала розглядати подання 50 нардепів щодо конституційності закону, яким скасовано депутатську недоторканність.

Відзначається, що під час сьогоднішнього засідання суду суддя-доповідач у цій справі Віктор Кривенко зачитав матеріали подання.

“Народні депутати вважають закон неконституційним, оскільки його прийняття Верховною Радою відбулося з порушенням конституційної процедури розгляду та прийняття. А парламент, приймаючи закон, порушив принцип верховенства права і діяв у спосіб, що не передбачений Конституцією України”, – зазначив він.

Керівник відзначив, що автори подання вважають, що чергові сесії Верховної Ради починаються першого вівторка лютого і першого вівторка вересня кожного року, тобто перша сесія Верховної Ради 9 скликання, яка проводилася 29 серпня 2019 року, не може вважатися черговою.

“Як зазначають нардепи, тому Верховна Рада, прийнявши законопроект №7203 від 30 серпня 2019 року як закон на першому засіданні другої сесії ВР 9 скликання, через три дні після його попереднього схвалення на першому засіданні новообраної ВР, порушила вимоги ст.159 Конституції”, – зачитав Кривенко.

Він додав, що для об’єктивного розгляду цієї справи в КС направив запити президенту, голові Верховної Ради, уряду та Мін’юсту з проханням висловити свою позицію з приводу порушених у поданні питань.

Нагадаємо, 3 вересня 2019 року в Україні скасували депутатську недоторканність.

#stoppolitcor

 

Читайте також
Нардеп Юрченко вийшов з СІЗО під заставу
Народний депутат Олександр Юрченко вийшов зі слідчого ізолятора під заставу в 3,1 мільйона гривень. На нього наділи електронний браслет. Про це джерелу…
Детальніше
Завершено розслідування щодо ексспівробітника ГПУ Щербини про хабар у $150 тис. за закриття справи в ДБР, - НАБУ
Завершено розслідування за підозрою ексначальника Головного слідчого управління ГПУ Ігоря Щербини, викритого в шахрайстві і підбурюванні до вручення 150 тисяч…
Детальніше
На Вінниччині побилися кандидати в депутати
У Вінницькій області побилися кандидат у депутати облради, депутат облради і депутат Калинівської райради. Про це повідомляє прес-служба МВС у четвер, 24…
Детальніше
На пост мера Києва зареєструвалися вже вісім кандидатів
Станом на 24 вересня на пост мера Києва вже зареєстрували вісьмох кандидатів. Відповідні рішення прийняла Київська міська виборча комісія. Так,…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери