Кирило Шевченко продовжує перетягати “своїх” в НБУ

Голова Нацбанку Кирило Шевченко продовжує збирати в Національному банку своїх старих подільників з Укргазбанку. 23 грудня офіційно оформив в НБУ ще «свою» людину – Олексія Бережного.

Він був директором департаменту комплаєнс в Укргазбанку і взагалі довго пропрацював в цьому структурі (майже 10 років), і всі ці роки покривав сумнівні угоди і відверті афери Шевченко. А тепер опинився в стінах регулятора: Бережного призначили директором департаменту фінансового моніторингу НБУ.

Три тижні тому він подавав на НАПКА декларацію кандидата під цю посаду. А сьогодні відбулося офіційне призначення.

Можна не сумніватися, що у Бережного в НБУ буде те ж завдання, що і в Укргазбанку – покривати махінації Шевченко. Ще голова може доручити своєму спільнику активніше тиснути на неугодні банки в ході перевірок з фінансового моніторингу.

Цілком очевидно, що чесно працювати за зарплату в Національному банку у Олексій Бережний буде мало мотивований. Його зарплата в НБУ буде майже вдвічі менше того, що він заробляв в Укргазбанку.

У своїй декларації кандидата Бережний повідомив, що отримав в 2019 році в Укргазбанку зарплату на загальну суму 8,04 млн грн, тобто 670,3 тис. Грн на місяць. А, як відомо, середній розмір окладу директора департаменту в Нацбанку становить 200-250 тис. Офіційна зарплата голови НБУ Шевченко за вересень 2020 року склала 359,4 тис. Грн (підтверджується декларацією).

Згідно зі звітом Олексія Бережного, його доходи в 2019 році складалися з таких складових:

• 8,04 млн грн – зарплата в Нацбанку;

• 142,4 тис. Грн – державна пенсія в Пенсійному фонді України;

• 63,9 тис. Грн – пенсія в корпоративному недержавному пенсійному фонді Нацбанку;

• 53,5 тис. Грн – додаткове благо у Укргазбанку;

• 12,6 тис. Грн – страхові виплати в СК «Аско-Донбас північний».

Він також повідомив про володіння наступними активами:

• квартира в Києві на 79,8 кв.м. з 2013 року, без вказівки ціни;

• житловий будинок Полтавської області (с. Мацківци) на 65 кв.м. з 2008 року за 48 тис. грн;

• автомобіль Mitsubishi Pajero Wagon 2008 року випуску, куплений новим за 250 тис. Грн.

Бережний не перший поплічник Кирила Шевченка, який опинився в Нацбанку в цьому році. Раніше в НБУ був призначений колишній керівник банківської безпеки Укргазбанку Ігор Коновалов. В НБУ він отримав місце директора департаменту безпеки. Також Шевченко забрав до себе під крило до Національного банку Ярослава Матузко, який раніше входив до наглядової ради Укргазбанку. У центробанку він став заступником голови.

#stoppolitcor

Читайте також
НАЗК направило до суду протоколи щодо Тупицького через ділянку в Криму
Національне агентство з запобігання корупції (НАЗК) відправило до суду протоколи адміністративного справи по володінню відстороненим головою Конституційного суду Олександром Тупицьким…
Детальніше
Блогера Шарія внесли до бази розшуку МВС
Блогера Анатолія Шарія, якого підозрюють у державній зраді, внесли до бази розшуку Міністерства внутрішніх справ України. Про це свідчать дані, розміщені…
Детальніше
У ВРУ розпочався збір підписів за розгляд звільнення Ситника
У Верховній Раді розпочався збір підписів щодо проведення позачергової сесії для розгляду питання звільнення директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника. Підписні…
Детальніше
ВАКС прискорив передачу до суду справи голови ХОАС
Вищий антикорупційний суд прискорив передачу до суду кримінального провадження стосовно голови Харківського окружного адміністративного суду Ольги Панченко, яку Національне антикорупційне…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери