Медицину «Укрзалізниці» віддали соратнику Жмака, хто попався на податкових махінаціях

Голова правління «Укрзалізниці» Володимир Жмак вирішив призначити начальником філії «Центр охорони здоров’я» колишнього соратника з «Київстару» Ігоря Смирнова, який має кримінальне минуле.

Заводили нового співробітника на підприємство в два етапи. На початку листопада його призначили першим заступником директора. Прес-служба розписала все якості нового чиновника: кандидат медичних наук і успішний підприємець. Основним його досягненням в сфері охорони здоров’я нібито є пілотний проект по впровадженню телемедичної мережі в 36 лікувальних установах Одеської області.

Через місяць чиновника без будь-якого конкурсу, вже був заступником директора, призначим на посаду глави філії. Однак реально медичними питаннями Ігор Смирнов ніколи не займався. Був заступником директора з маркетингу, а пізніше очолив Одеський філіал «Укртелекому». Його «успіхи» призвели до збитків підприємства і фактичного знищення відомчого дитсадка в центрі міста. Також Смирнов адміністративним директором компанії «Київстар», де і познайомився зі Жмаком.

Після 2009 року Смирнов подався в політику – був депутатом і заступником голови Одеської облради, де очолював комісію з питань інформатизації та зв’язку. Складався в Соціалістичній партії України, а потім перейшов до Партії регіонів.

У ЗМІ він назвав себе не інакше як «президент» підприємства, при цьому компанія навіть не була міжнародним або навіть всеукраїнським оператором. Більш того, Смирнов виявився учасником кримінальної справи № 32016160000000063 за фактом ухилення від сплати податків. У 2011 році «Укркурьер» отримав нового директора в особі чиновника.

Податківці з’ясували, що директор «УКРКУРЬЕР» в 2014 році з метою завищення податкового кредиту по неіснуючим фінансових операцій з ТОВ «Геркулес Трейд», підписав договір про надання фіктивних кур’єрських послуг. Протягом двох місяців на це по паперах «витратили» 4,68 млн гривень. Це призвело до несплати податків на суму в 780,4 тис. гривень.

Справу розслідували кілька років. Порушення підтвердили висновки експертизи від 23 червня 2017 року. Порушення підтвердили висновки експертизи від 23 червня 2017 року. Директор зізнався в ухилянні від сплати податків, але відшкодував суму боргу. Його звільнили від кримінальної відповідальності за ч.1 ст. 212 КК.

Після цього керівник компанії змінився. Сам Смирнов нині став співзасновником «Регіональна енергетична компанія» разом з Олександром Чумаком (іменують себе головою наглядової ради). Ця ж фірма є засновником як «УКРКУРЬЕР» так і «УКРКУРЬЕР.». Компанії знаходяться за різними адресами, але займаються однією діяльністю, що може свідчити про корупційні схеми.

У грудні 2016 року Антимонопольний комітет встановив, що Олександр Чумак і ТОВ «Укркурьер», власником якого він є, своїми діями порушили ст. 15 закону «Про захист від недобросовісної конкуренції».

Зокрема, відповідно до норм закону «Про поштовий зв’язок» єдиним національним оператором, який забезпечує надання на всій території країни універсальних послуг поштового зв’язку, є АТ «Укрпошта».

АМКУ провів опитування серед споживачів, який встановив, що твердження – «національний оператор поштового зв’язку» у більш ніж 80% респондентів асоціюється з компанією, якій держава надала виключні права на надання послуг і вони віддали б перевагу скористатися його послугами, перед приватними компаніями. Таким чином АМКУ підтвердив свою гіпотезу, що зазначена «Укркурьер» інформація на їхньому сайті вводить в оману споживачів.

#stoppolitcor

 

Читайте також
Викрито корупційну схему в Держгеокадастрі Закарпаття
Керівнику обласного Держгеокадастру, колишньому в.о. начальника Головного управління, начальнику одного з відділів, а також інженеру-землевпоряднику винесли підозри. Служба безпеки України…
Детальніше
Міський голова Полтави Олександр Мамай подав декларацію доходів своєї сім'ї за 2020 рік
Міський голова Полтави Олександр Мамай подав декларацію доходів своєї сім'ї за 2020 рік. Чиновник володіє двома легковими автомобілями ГАЗ 1963 та 1967…
Детальніше
Національне антикорупційне бюро оголосило в розшук сина колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони
Національне антикорупційне бюро оголосило в розшук сина колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони Олега Гладковського Ігоря, якого…
Детальніше
Екс-топменеджерів «Укрінмашу» викрили на розтраті 3,5 млн грн
Детективи Національного бюро за процесуального керівництва САП повідомили колишнім керівникам та посадовцям державного підприємства ДГЗІФ «Укрінмаш» (входить до складу ДК…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери