Мільйони на дітях: як дочка мера Чорноморська “будує” дитячі сади в Одеській області

В кінці минулого року, одеські ЗМІ голосно анонсували будівництво нового дитячого садка в Авангардівська ОТГ (Одеська область) на 190 місць. Резонанс, зокрема, був викликаний не тільки значно сумою підряду, а й обраним для цього проекту підрядником.

За підсумками аукціону, право будувати освітній заклад отримала компанія ТОВ «Вестт», пов’язана з рідною донькою мера м Чорноморськ (Одеська область) Валерія Хмельнюка. Мова про Ірину Патуріду, яка має відношення до “Вестт” через спільний бізнес (ТОВ “Інтер-буд”) з бенефіціаром компанії – Тетяною Веріенко.

Відзначається, що тендер, в якому перемогла ТОВ “Вестт” був проведений фіктивно. На це вказує як мінімум одне дуже явне обставина. Справа в тому, що ще в 2017 році, ТОВ “Вестт” розробило для Авангардівська ОТГ проектну документацію під будівництво того самого дитячого садка на 190 місць. Тоді з бюджету територіальної громади ТОВ “Вестт” за цей було перераховано майже півмільйона гривень.

За підсумком, два роки після тендера ніяких будівельних робіт в ОТГ так ніхто не проводив.

При цьому, проект будівництво дитячого садка на 190 місць, який почався в жовтні 2018 року – раптом опинився серед об’єктів нової президентської програми “Велике будівництво”, що стартувала тільки в 2020 році.

Таким чином, компанія афільована з дочкою мера Чорноморська – ТОВ “Вестт” – буде освоювати відтепер не тільки гроші Авангардівська ОТГ, а й кошти з Державного Фонду Регіонального Розвитку.

Як виявилося, цей багатостраждальний так і не побудований дитячий сад на Одещині – не єдина спроба збагачення Ірини Патуріду на державних грошах і “дитячих” темах.

У 2019 у компанії ТОВ «Вестт» також була спроба замість дитячого садка – на його ж території – побудувати висотку. ДАБК тоді, на тлі гучного суспільного обурення, змушене скасував своє скандальне дозвіл на таке будівництво (за адресою Глушко 17А в м.Одеса).

Нагадаємо, що батько Патуріду Валерій Хмельнюк є мером м Чорноморська з 1994 року. А в травні цього року, він потрапив в топ-10 українських корупціонерів, список яких публікувалися офіційний сайт НАПК.

#stoppolitcor

Читайте також
На одному з кораблів прикордонники виявили близько 13 тонн споживчих товарів
На одному з кораблів прикордонники виявили близько 13 тонн споживчих товарів, які намагалися ввезти в країну під виглядом цементу. Тонни…
Детальніше
Ярослава Гадзала повторно відсторонили від займаної посади
Суд повторно відсторонив керівника Національної академії аграрних наук Ярослава Гадзала від займаної посади. Рішення діятиме до 8 липня. Про це повідомили у прес-службі…
Детальніше
Заробітна плата генерального прокурора Ірини Венедіктової за квітень становила
Оклад генпрокурора склав 70 720 гривень. Зарплата вказана з урахуванням надбавок і премії, не вказано, яку суму Венедиктова отримала після…
Детальніше
Чиновник управління доброустрою в Київській області потрапив під підозру правоохоронців
Чиновник управління доброустрою в Київській області потрапив під підозру правоохоронців, які розслідують факти розтрати на суму понад 1,2 мільйона гривень.…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери