Мільйони на дітях: як дочка мера Чорноморська “будує” дитячі сади в Одеській області

В кінці минулого року, одеські ЗМІ голосно анонсували будівництво нового дитячого садка в Авангардівська ОТГ (Одеська область) на 190 місць. Резонанс, зокрема, був викликаний не тільки значно сумою підряду, а й обраним для цього проекту підрядником.

За підсумками аукціону, право будувати освітній заклад отримала компанія ТОВ «Вестт», пов’язана з рідною донькою мера м Чорноморськ (Одеська область) Валерія Хмельнюка. Мова про Ірину Патуріду, яка має відношення до “Вестт” через спільний бізнес (ТОВ “Інтер-буд”) з бенефіціаром компанії – Тетяною Веріенко.

Відзначається, що тендер, в якому перемогла ТОВ “Вестт” був проведений фіктивно. На це вказує як мінімум одне дуже явне обставина. Справа в тому, що ще в 2017 році, ТОВ “Вестт” розробило для Авангардівська ОТГ проектну документацію під будівництво того самого дитячого садка на 190 місць. Тоді з бюджету територіальної громади ТОВ “Вестт” за цей було перераховано майже півмільйона гривень.

За підсумком, два роки після тендера ніяких будівельних робіт в ОТГ так ніхто не проводив.

При цьому, проект будівництво дитячого садка на 190 місць, який почався в жовтні 2018 року – раптом опинився серед об’єктів нової президентської програми “Велике будівництво”, що стартувала тільки в 2020 році.

Таким чином, компанія афільована з дочкою мера Чорноморська – ТОВ “Вестт” – буде освоювати відтепер не тільки гроші Авангардівська ОТГ, а й кошти з Державного Фонду Регіонального Розвитку.

Як виявилося, цей багатостраждальний так і не побудований дитячий сад на Одещині – не єдина спроба збагачення Ірини Патуріду на державних грошах і “дитячих” темах.

У 2019 у компанії ТОВ «Вестт» також була спроба замість дитячого садка – на його ж території – побудувати висотку. ДАБК тоді, на тлі гучного суспільного обурення, змушене скасував своє скандальне дозвіл на таке будівництво (за адресою Глушко 17А в м.Одеса).

Нагадаємо, що батько Патуріду Валерій Хмельнюк є мером м Чорноморська з 1994 року. А в травні цього року, він потрапив в топ-10 українських корупціонерів, список яких публікувалися офіційний сайт НАПК.

#stoppolitcor

Читайте також
АРМА обрала управителя для трубопроводу Медведчука
Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА), обрав переможцем конкурсу на…
Детальніше
Громадянина України Гладиря засудили до 10 років в'язниці в США за кібератаки на компанії
Суд у Вашингтоні засудив громадянина України Федора Гладиря до 10 років позбавлення волі за низку кібератак на американські компанії, які…
Детальніше
Підсанкційний депутат Держдуми РФ Бабаков підсилює готельну імперію в Києві для відкриття гральних закладів
Підсанкційний депутат Держдуми РФ, який голосував за анексію Криму, Олександр Бабаков підсилює свою готельну імперію в Києві. Робить це з…
Детальніше
Лідерка фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко позичила майже 112 мільйонів гривень своїй доньці Тимошенко Євгенії
Лідерка фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко позичила майже 112 мільйонів гривень своїй доньці Тимошенко Євгенії. У ньому йдеться, що кошти позичені…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери