Мін’юст просить суд заборонити діяльність Партії Шарія через незаконну агітацію і підробки протоколу

Міністерство юстиції подало позов до Окружного адміністративного суду Києва про заборону Партії Шарія через незаконну агітацію і підробки протоколу.
Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська.

“2 блоки порушень – вони (Партія Шарія) при внесенні змін до реєстраційних даних щодо партії (то, що в народі називається”продажем партії”) – коли змінювалися органи управління, найменування, абсолютно все, подали протокол, абсолютна більшість підписів в якому є підробленими”, – сказав він.

Малюська зазначив, що це встановила експертиза, інформацію Мін’юсту надала прокуратура міста Києва.

“Плюс СБУ надала свою інформацію про відеоролики самого Шарія, експерти їх проаналізували і прийшли до висновку, що метою таких роликів є підрив безпеки держави, розпалювання міжнаціональної ворожнечі і низка інших цілей, заборонених для діяльності партій.

Всі вони показані в законі України “Про політичні партії”. Ось, власне, 2 блоки – незаконна агітація і підробка протоколу – стали підставою для подання позову”, – додав він.

Крім того, Мін’юст буде клопотати про проведення ще однієї експертизи – аналізі відеозаписів.

“У чому суть? СБУ проводило свої експертизи з метою встановлення державної зради – це специфічний предмет доказування. Опис того, що є держзрадою не зовсім збігається з тим, що заборонено відповідно до закону “Про політичні партії”.

Відповідно, ми плануємо попросити експерта оцінити, чи були порушені саме ті формулювання, які містяться в законі”, – сказав він.

Малюська зазначив, що проблемою є відсутність вже існуючих експертиз в суді.

“Ми тільки попросили їх витребувати, і ще не зовсім зрозуміло, чи зможе розкрити таку експертизу Служба безпеки, враховуючи таємницю слідства.

Відповідно, нам навіть з міркувань, що СБУ може її не надати, треба буде проводити дублюючу експертизу, яка б оцінила аналогічний перелік відеозаписів”, – додав він.

#stoppolitcor

Читайте також
Товари на десятки мільйонів гривень: ДБР ліквідувало канал контрабанди на Київській митниці
Потужний канал контрабанди товарів широкого вжитку і підакцизних товарів ліквадували на Київській митниці. Контрабанду провозили через столичні аеропорти. Про це…
Детальніше
Організатора "тітушок" Крисіна звільнили від відповідальності за трьома статтями
Дарницький районний суд Києва звільнив організатора "тітушок" на Майдані Юрія Крисіна від кримінальної відповідальності за трьома статтями. Зокрема, за звинуваченнями…
Детальніше
Зеленський провів кадрові зміни в СБУ: хто втратив крісло
Президент Володимир Зеленський провів кадрові зміни в Службі безпеки України. Глава держави змінив перших заступників голови СБУ і звільнив начальника…
Детальніше
Чотирьох поліцейських судитимуть за викрадення людини та автомобіля
Київська міська прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо злочинної групи у складі п'яти осіб, з яких четверо - працівники…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери