Мін’юст просить суд заборонити діяльність Партії Шарія через незаконну агітацію і підробки протоколу

Міністерство юстиції подало позов до Окружного адміністративного суду Києва про заборону Партії Шарія через незаконну агітацію і підробки протоколу.
Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська.

“2 блоки порушень – вони (Партія Шарія) при внесенні змін до реєстраційних даних щодо партії (то, що в народі називається”продажем партії”) – коли змінювалися органи управління, найменування, абсолютно все, подали протокол, абсолютна більшість підписів в якому є підробленими”, – сказав він.

Малюська зазначив, що це встановила експертиза, інформацію Мін’юсту надала прокуратура міста Києва.

“Плюс СБУ надала свою інформацію про відеоролики самого Шарія, експерти їх проаналізували і прийшли до висновку, що метою таких роликів є підрив безпеки держави, розпалювання міжнаціональної ворожнечі і низка інших цілей, заборонених для діяльності партій.

Всі вони показані в законі України “Про політичні партії”. Ось, власне, 2 блоки – незаконна агітація і підробка протоколу – стали підставою для подання позову”, – додав він.

Крім того, Мін’юст буде клопотати про проведення ще однієї експертизи – аналізі відеозаписів.

“У чому суть? СБУ проводило свої експертизи з метою встановлення державної зради – це специфічний предмет доказування. Опис того, що є держзрадою не зовсім збігається з тим, що заборонено відповідно до закону “Про політичні партії”.

Відповідно, ми плануємо попросити експерта оцінити, чи були порушені саме ті формулювання, які містяться в законі”, – сказав він.

Малюська зазначив, що проблемою є відсутність вже існуючих експертиз в суді.

“Ми тільки попросили їх витребувати, і ще не зовсім зрозуміло, чи зможе розкрити таку експертизу Служба безпеки, враховуючи таємницю слідства.

Відповідно, нам навіть з міркувань, що СБУ може її не надати, треба буде проводити дублюючу експертизу, яка б оцінила аналогічний перелік відеозаписів”, – додав він.

#stoppolitcor

Читайте також
Зеленський позбавив громадянства трьох українців, двоє – у санкційному списку "топ-контрабандистів"
Президент Володимир Зеленський підписав указ про позбавлення громадянства України трьох людей, двоє з яких – під санкціями РНБО за причетність…
Детальніше
Журналісти розкрили багатомільйонну схему податкових «скруток» в Галнафтогазі і групі компаній ОККО
Група компаній ОККО при ймовірному сприянні податкової інспекції ухиляється від сплати податків в особливо великих розмірах і завдає бюджету багатомільйонні…
Детальніше
Правоохоронець хотів уникнути відповідальності за хабарництво, запропонувавши за це гроші слідчому ДБР
Правоохоронець хотів уникнути відповідальності за хабарництво, запропонувавши за це гроші слідчому ДБР. Поліцейський запропонував хабар слідчому ДБР у спробі уникнути…
Детальніше
Вищий антикорупційний суд наклав арешт на майно брата голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка
Вищий антикорупційний суд наклав арешт на майно брата голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка, адвоката Юрія Зонтова, якого…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери