Мовна пастка для українців

Від сьогодні у нашій демократичній державі всі сфери обслуговування повинні перейти на спілкування суто українською мовою. А як же конституційні права громадян про вільний вибір віросповідання, мови спілкування, політичного вподобання? Як зазначається в Конституції: «В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування. Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом.»

Виникає колізія права, Конституція України, закон, який має найвищу юридичну силу говорить про те, що ми самі можемо обирати мову спілкування, а вже стаття 30 закону України “Про забезпеченння функціонування української мови як державної» суперечить цьому і знищує це право, наголошуючи на спілкуванні лише українською!

А от уповноважений по захисту державної мови Тарас Кремінь, в інтерв’ю “Сегодня” говорить :

“Коли клієнт приходить до супермаркету за продуктами, до перукаря чи в аптеку за ліками, то на порозі його зустрічає персонал, який має звернутися до нього державною мовою спілкування. Ніхто не забороняє клієнту спілкуватися російською, угорською, румунськоюю. Та чи буде можливість у того ж фармацевта чи продавця відповісти?»

Так панове! Яким чином обслуговуючому персоналу переходити на мову спілкування клієнта і як їм порозумітися, якщо з 16 липня 2022 року за такі порушення будуть видавати постанови про порушення і стягувати штрафи?!

Щось знову недопрацювали наші очільники уряду і лише  підігрівають конфлікти між Західною, Східною, Південною та Північною частинами України. В нашій державі історично та географічно склалося так, що кожний регіон нашої має свої мовні звички та особливості, через сусідство з іншимми державами. І це нікому не заважало жити. То що тепер знову не так?

А як ви реагуєте на те, що до вас звертаються у сферах обслуговування українською? Чи переходите також на державну чи продовжуєте спілкування звичною для вас мовою?

#stoppolitcor

Читайте також
Кадрові перестановки: Верещук очолить Міністерство реінтеграці
Ірина Верещук, народна депутат від "Слуги народу", може очолити Міністерство інтеграції. Нинішній голова міністерства Олексій Резніков претендує на посаду міністра…
Детальніше
ДБР викрило поліцейського, який продавав зброю криміналітету
Про це повідомляє Державне бюро розслідувань. "Зловмисники здійснювали незаконне зберігання та збут вогнепальної зброї, бойових припасів та вибухових речовин представникам…
Детальніше
Потрібні докази. НАЗК може повернутися до перевірки нардепа Клочко, мати якого володіє майном на 14,5 млн грн
НАЗК провело перевірку декларації народного депутата від Слуги народу Андрія Клочка, у матері якого виявили мільйонні статки. Про це в інтерв'ю  повідомив…
Детальніше
Судитимуть директора лісового господарства на Тернопільщині
Директора державного лісового господарства на Тернопільщині підозрюють у службовій недбалості. Через це підприємство втратило 250 тисяч гривень. Слідчі встановили, що…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери