Мовна пастка для українців

Від сьогодні у нашій демократичній державі всі сфери обслуговування повинні перейти на спілкування суто українською мовою. А як же конституційні права громадян про вільний вибір віросповідання, мови спілкування, політичного вподобання? Як зазначається в Конституції: «В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування. Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом.»

Виникає колізія права, Конституція України, закон, який має найвищу юридичну силу говорить про те, що ми самі можемо обирати мову спілкування, а вже стаття 30 закону України “Про забезпеченння функціонування української мови як державної» суперечить цьому і знищує це право, наголошуючи на спілкуванні лише українською!

А от уповноважений по захисту державної мови Тарас Кремінь, в інтерв’ю “Сегодня” говорить :

“Коли клієнт приходить до супермаркету за продуктами, до перукаря чи в аптеку за ліками, то на порозі його зустрічає персонал, який має звернутися до нього державною мовою спілкування. Ніхто не забороняє клієнту спілкуватися російською, угорською, румунськоюю. Та чи буде можливість у того ж фармацевта чи продавця відповісти?»

Так панове! Яким чином обслуговуючому персоналу переходити на мову спілкування клієнта і як їм порозумітися, якщо з 16 липня 2022 року за такі порушення будуть видавати постанови про порушення і стягувати штрафи?!

Щось знову недопрацювали наші очільники уряду і лише  підігрівають конфлікти між Західною, Східною, Південною та Північною частинами України. В нашій державі історично та географічно склалося так, що кожний регіон нашої має свої мовні звички та особливості, через сусідство з іншимми державами. І це нікому не заважало жити. То що тепер знову не так?

А як ви реагуєте на те, що до вас звертаються у сферах обслуговування українською? Чи переходите також на державну чи продовжуєте спілкування звичною для вас мовою?

#stoppolitcor

Читайте також
Заробітна плата голови Верховної Ради Дмитра Разумкова
Який за 2020 рік задекларував готівкою 28,5 млн гривень і 75 тис. доларів, за квітень склала 49,8 тис. гривень, його…
Детальніше
Гео Лерос заявив, що щомісячні доплати народним депутатам з фракції "Слуга народу" були санкціоновані Президентом України
Виключений з фракції "Слуга народу" народний депутат Гео Лерос заявив, що щомісячні доплати народним депутатам з фракції "Слуга народу" були санкціоновані Президентом України…
Детальніше
В НБУ розповіли, що почнуть готувати «ПриватБанк» на продаж
Зокрема, зазначили, що підготовка до виходу держави з капіталу банків почнеться після того, як буде досягнуто стабільне відновлення економіки ㅡ…
Детальніше
Порушено справу за фактом викрадення судді Чауса в Молдові та незаконного переправлення його через кордон
Служба безпеки України розслідує кримінальне провадження за фактом викрадення українського судді Миколи Чауса у Молдові та незаконного переправлення його через…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери