Мовна пастка для українців

Від сьогодні у нашій демократичній державі всі сфери обслуговування повинні перейти на спілкування суто українською мовою. А як же конституційні права громадян про вільний вибір віросповідання, мови спілкування, політичного вподобання? Як зазначається в Конституції: «В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування. Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом.»

Виникає колізія права, Конституція України, закон, який має найвищу юридичну силу говорить про те, що ми самі можемо обирати мову спілкування, а вже стаття 30 закону України “Про забезпеченння функціонування української мови як державної» суперечить цьому і знищує це право, наголошуючи на спілкуванні лише українською!

А от уповноважений по захисту державної мови Тарас Кремінь, в інтерв’ю “Сегодня” говорить :

“Коли клієнт приходить до супермаркету за продуктами, до перукаря чи в аптеку за ліками, то на порозі його зустрічає персонал, який має звернутися до нього державною мовою спілкування. Ніхто не забороняє клієнту спілкуватися російською, угорською, румунськоюю. Та чи буде можливість у того ж фармацевта чи продавця відповісти?»

Так панове! Яким чином обслуговуючому персоналу переходити на мову спілкування клієнта і як їм порозумітися, якщо з 16 липня 2022 року за такі порушення будуть видавати постанови про порушення і стягувати штрафи?!

Щось знову недопрацювали наші очільники уряду і лише  підігрівають конфлікти між Західною, Східною, Південною та Північною частинами України. В нашій державі історично та географічно склалося так, що кожний регіон нашої має свої мовні звички та особливості, через сусідство з іншимми державами. І це нікому не заважало жити. То що тепер знову не так?

А як ви реагуєте на те, що до вас звертаються у сферах обслуговування українською? Чи переходите також на державну чи продовжуєте спілкування звичною для вас мовою?

#stoppolitcor

Читайте також
В Україні нарахували понад 30 корупційних схем із землею
Національне агентство з попередження корупції (НАПКА) виявило понад 30 корупційних схем у земельній сфері. Про це йдеться в повідомленні відомства.…
Детальніше
Платні камери в СІЗО принесли бюджету 2,5 млн грн
Надходження до бюджету від платних камер в слідчих ізоляторах склали 2,5 млн грн. Про це в інтерв'ю розповів міністр юстиції Денис Малюська.…
Детальніше
Протести в Києві: будівлю Офісу генпрокурора закидали фаєрами
Протестувальники, які прийшли сьогодні під Офіс генерального прокурора, закидали будівлю фаєрами. Мітингувальники вимагають звільнення активіста Сергія Стерненка та фігурантів справи про…
Детальніше
Зеленський знову відсторонив Тупицького з посади
Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення на місяць Олександра Тупицького з поста голови КСУ. Президент Володимир Зеленський на місяць відсторонив…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери