МВФ виділив Україні $700 млн на подолання наслідків ковіду

Міжнародний валютний фонд (МВФ) ухвалив рішення про виділення Україні траншу в 700 млн доларів за програмою Stand-by. Кошти будуть спрямовані на подолання наслідків ковіду та підтримку фінансової системи. 

“Заходами, які здійснила Україна в частині реформування судової системи, продовження реформи у фінансовому секторі, ми підтвердили статус України як надійного й відповідального партнера”, — повідомив у зверненні, опублікованому на урядовому порталі, Денис Шмигаль.

Програма Stand-by була затверджена у червні 2020 року. Вона передбачає виділення 5 млрд доларів на подолання наслідків пандемії ковіду, а також підтримку реформ в Україні.

Також Радою МФВ було схвалено рішення про подовження програми до червня 2022 року.

Нагадаємо, наприкінці серпня на рахунок України надійшли 2,7 млрд доларів безоплатної допомоги від Міжнародного валютного фонду.

У Міністерстві фінансів припускають, що поточна 18-місячна програма stand-by з Міжнародним валютним фондом може бути продовжена на півроку.

2,7 млрд доларів допомоги від МВФ будуть сприяти макроекономічної стабільності і відновлення економіки, а значить держава матиме можливість збільшити соцвиплати населенню.

Нагадаємо, що переговори з з МВФ про можливість отримання нових коштів Україна обговорила під час візиту місії фонду до Києва.

Також повідомлялося, на що Україна витратить транш МФВ розміром 2,7 млрд доларів — на  стимулювання економічного розвитку в середній і довгостроковій перспективі. Частину грошей можуть вкласти в золотовалютні резерви Нацбанку, щоб “створити додаткову подушку безпеки для країни”.

#stoppolitcor

Читайте також
На Одещині незаконно передали землі вартістю понад 870 млн грн – ДБР
Слідчі ДБР розслідують факт незаконного відчуження 1,5 тисячі гектарів земель Національної академії аграрних наук України посадовими особами Головного управління Держгеокадастру…
Детальніше
Посвідчення ОБСЄ за 45 тис. грн: в Україні викрили крупну шахрайську схему
У Києві викрили шахраїв, які продавали громадянам фейкові посвідчення ОБСЄ (Організація з безпеки та співробітництва в Європі). Підробку можна було придбати за 1,5…
Детальніше
Черкаському полісмену вручили підозру за отримання хабаря
Начальнику сектору дізнання одного з районних управлінь поліції області повідомили про підозру за фактом одержання хабаря в розмірі 300 доларів…
Детальніше
Хто кришує незаконну вирубку лісів на Волині
Журналісти програми  провели розслідування незаконної вирубки лісів на Волині і виявили, хто кришує цю діяльність. Під час зйомок програми представники…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери