На що витрачає державні кошти Марина Порошенко

Свастон, комедії та фестиваль Парубія — ось на що йдуть мільйони гривень із бюджету з легкої подачі дружини експрезидента.

Хоч Петро поки без посади, у Марини справи йдуть добре — вона й досі очолює Український культурний фонд. Цей фонд створений при Міністерстві культури й займається виділенням грошей на різні культурні проєкти. До речі, це нове для України відомство, котре з’явилося лише в 2017 році — явно для пані Порошенко. До того ж вона сама брала участь у створенні Фонду.

Марина Порошенко на посаді голови УКФ

Працює пані Порошенко трохи більше ніж півтора роки, але все не громадських засадах, тобто без оформлення трудових відносин. Можна було б сказати, що це прояв альтруїзму, але є думка, що не в ньому справа. Не оформлена офіційно, Марина Порошенко не несе ніякої відповідальності за законом.

Взагалі призначення дружини президента дуже незвичайне. Не було ніяких інших кандидатур, хоча сам УКФ затвердив, що їх має бути три.

Голова УКФ повинна бути спеціалістом у сфері культури. Марина Порошенко навіть показувала журналістам свій диплом мистецтвознавства. Але весь її культурний досвід обмежується відвідуванням виставок, театрів і фестивалів. Та й стосовно профільної освіти є питання. Викладачі Академії не пам’ятають Марину Анатоліївну, і лише одна дала на нею характеристику: “займалась екстерном, була тільки кілька разів і я від неї жодного слова взагалі не чула, вона не компетентна”.

Марина Порошенко навіть свій “улюблений твір” — “Заповіт” Шевченка — не змогла задекламувати, зам’ялася на перших же рядках.

Окрім того, у цьому призначенні явно простежується конфлікт інтересів, а призначення до УКФ за рішенням президента взагалі суперечить конституційним нормам. Деякі нардепи зізнавалися, що БПП попросту проштовхнув цей закон.

Куди і скільки витрачається — дані за 2018 рік

Гранти УКФ розподіляються не на відкритих торгах, а за переговорною процедурою — тобто це внутрішні рішення.

В 2018 році Фонд роздав 162 млн грн. “Фаворитами” УКФ стали:

  • документальний фільм “Вигодські вузкоколійки – Колія життя” Олександра Недбаєва (2 млн), а також інший його проєкт — “Українська Індіана” (0,5 млн);
  • дизайнери одягу — ТОВ “Тиждень моди” Олександра Соколовського та Ірини Данилевської (2 млн);
  • проєкт “Жовтень у Жовтні” зі своїм фестивалем, який організувала Людмила Зубко, дружина віце-прем’єра з питань ЖКГ (2 млн);
  • п’єса Олега Сєнцова “Номери” (1,9 млн);
  • промо-кампанія фільму “Донбас” (1,5 млн);
  • ТОВ “Голдбері”, яке володіє ліцензією на віщання телеканалу “Еспресо” (1,5 млн);
  • мультсеріал “Книжка-мандрівка. Україна” (1,2 млн).

2019: старі граблі нового року

Перше півріччя 2019 року також має знакові культурні витрати.

15 млн віддали на фільм “Я працюю на цвинтарі” Павла “Паштета” Білянського, де в титрах виражається подяка брендові SVA STONE (свастика). Сам “Паштет” видає свої книги в націоналістичній ДІПА – “Каратель” та “14 друзів хунти”. До речі, з останньою посприяв Петро Порошенко.

Гроші отримає ТОВ “Гуд монінг дистрибьюшн”. Ця продюсерська фірма в 2017 році без тендеру отримала 26 млн від Держкіно на виробництво фільму “Крути 1918”. Фільм зібрав у прокаті лише 7,2 млн грн — при загальних витратах у 52 млн грн. Тобто це був глибоко збитковий проєкт. Але УКФ, мабуть, подобається наступати на граблі.

14 млн виділено на продовження тогорічного мультсеріалу “Книжка-мандрівка. Україна”. Вже підрахували, що кожна хвилина мультику обійдеться у 70 тис грн. Гроші отримає компанія, яка в 2017 році вже засвоїла 700 тис грн на створення англомовної версії однойменної книги. Вийшло 350 грн за один екземпляр книги у 68 аркушів.

9 млн на завершення так званої “комедії про АТО” – художнього фільму “Котик з палаючими очима”. Ще 7 млн на проект виділяє Держкіно, а в загальній сумі фірма за останні три роки отримала від Держкіно 24 мільйони. Але жоден їх фільм неможна назвати успішним.

4 млн “на танці” Антонові Овчиннікову — у 2018 році був постійним експертом УКФ у сфері сценічного мистецтва.

3 млн на фестиваль середньовічної культури “Тустань”. Співвласником фірми-організатора фестивалю е спікер ВП Андрій Парубій.

У цілому, здебільшого це завідомо провальні чи відверто “товариські” проєкти.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
Місцеві вибори в Україні: з початку виборчого процесу поліція відкрила понад 40 кримінальних справ
Поліція відкрили 43 справи за перші два тижні виборчої кампанії. З початку виборчої кампанії місцевих виборів в Україні поліція почала…
Детальніше
"Слуга народу" засвітив у Раді годинник за 600 тисяч: Більше, ніж річна зарплата
Народний депутат з фракції «Слуга народу» засвітив дорогий годинники прямо під час засідання Ради. Українські народні обранці живуть на кілька…
Детальніше
Кілька квартир і Lexus за 580 тис. грн: що задекларував голова Полтавської ОДА Олег Синегубов
Національне агентство з питань запобігання корупції почало перевіряти, чи відповідає спосіб життя чиновників їхнім зарплатам. Як повідомили в прес-службі НАПКА,…
Детальніше
Суд не зміг обрати запобіжний захід нардепу Юрченко - той пішов на самоізоляцію
У п'ятницю, 18 вересня, Вищий антикорупційний суд повинен був обирати запобіжний захід народному депутату Олександру Юрченко (представляв "Слугу народу"). Про…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери