На посаду керівника САП подалися три недоброчесних працівника НАБУ

Серед 37 кандидатів, що беруть участь в конкурсі на вакантну посаду керівника САП, 21 кандидат не відповідає критеріям доброчесності. Зокрема серйозні проблеми з доброчесністю виявились у трьох посадовців НАБУ, що беруть участь у конкурсі.
Персонами тих, хто претендує на вакантні “антикорупційні” посади, зацікавились громадські організації Центр протидії корупції, Фундація DEJURE, Автомайдан та Трансперенсі Інтернешнл Україна. Вони проаналізували спосіб життя, політичні зв’язки, статки, майно та загалом репутацію кандидатів. В документах 21 кандидата виявлено порушення критеріїв доброчесності, зокрема неналежне декларування і невідповідність способу життя задекларованим доходам.

Серед цих претендентів – аж три посадовці НАБУ:

Борисенко Олег Володимирович

Старший детектив-заступник керівника Третього відділу детективів Першого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів НАБУ.  Кум директора НАБУ Артема Ситника.

Фігурант в журналістському розслідуванні проєкту “Бігус інфо” у справі про зловживання під час оборонних закупівель. У фокусі уваги – колишній заступник секретаря РНБО Олег Гладковський та його син. Згідно з оприлюдненими журналістами даними, які частково підтвердило службове розслідування НАБУ, у 2017 році він погодив і підписав відповідь НАБУ на адресу ДК “Укроборонпром” з недостовірною інформацією про те, що один з постачальників ТОВ “Оптимумспецдеталь” нібито не фігурує в переліку компаній з ознаками фіктивності. За вказаними фактами Дисциплінарна комісія встановила порушення в діях Борисенка, але його не притягнули до дисциплінарної відповідальності через закінчення строків давності. Після службового розслідування НАБУ завершило слідство у справі “Оптимумспецдеталі”, в тому числі щодо сина екс-заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Джерела готівкових заощаджень кандидата є незрозумілими – а це 300 тис. доларів США, які задекларовані у 2015 році. В 2007—2013 роках він працював слідчим в органах прокуратури, потім — юристом у приватній компанії, далі – перерва на 6 місяців для роботи першим заступником гендиректора в ДП МВС України “Спецсервіс” у 2014 році. У 2015 за майже рік роботи юристом кандидат задекларував заробітну плату в розмірі 13 тис. грн.

У деклараціях кандидата є непоодинокі випадки неналежного декларування.

2016 рік – з декларацій зникли майнові права на житловий будинок і квартиру, які він вказав у декларації за попередній рік. 2015 рік – в паперовій декларації не було права власності на половину квартири у Шполі Черкаської області, яка з’явилась в електронній декларації того ж року.

У 2016 році кандидат зазначив, що його дружина володіє автомобілем Audi Q5 2016 р. в., вартість якого йому невідома. А в іншому розділі тієї ж декларації вказав придбання транспортного засобу за майже 1,3 млн грн. У подальших деклараціях кандидат не вказує вартість автомобіля дружини.

В 2016 році кандидат зазначає, що його дружина отримала дохід від відчуження рухомого майна (відмінного від цінних паперів чи корпоративних прав) на суму 1,2 млн грн. І при цьому не вказує джерело цього доходу. Цікаво, що у порівнянні з декларацією за 2015 рік, у родині кандидата стало вже 4 автомобіля.

З декларації за 2018 рік раптом зник житловий будинок і дві земельні ділянки у селі Матусів Шполянського району Черкаської області. Того ж року були неналежно задекларовані доходи від відчуження рухомого й нерухомого майна кандидата та його дружини.

Гейко Олексій Володимирович

Старший детектив НАБУ.

Почав працювати в НАБУ і жити в Києві в 2015 році, але житло не декларував до 2016 року. Також до 2018 року не декларував свою частку квартири у Дніпрі, якою володіє з 2000 року.

Можна припустити, що спосіб життя кандидата не відповідає задекларованим доходам.

У 2016 році доходи кандидата перевищили задекларовані ним видатки лише на 28 тис. грн. Але цих коштів недостатньо, аби прожити на них весь рік (це близько 2300 грн на місяць). 2017 рік кандидат мав би прожити на трохи більшу різницю — неповні 60 тис. грн (менш як 5000 грн на місяць). У 2020 році, згідно з деклараціями, на проживання мало залишитись близько 100 тис. грн (8300 грн на місяць). Це адекватна сума для скромного способу життя у столиці. Але цього ж року кандидат придбав авто представницького класу вартістю понад 30 тис. доларів США. Тому є сумніви у правдивості відображених відомостей.

Згідно з декларацією 2019 року, матір кандидата подарувала йому трикімнатну квартиру в столиці вартістю 750 тис. грн. У той же час ціна таких квартир в ідентичному будинку на тій самій вулиці починається з 2 млн грн. Отже, вартість подарованої нерухомості може бути занижена, ймовірно, для “оптимізації” оподаткування.

Карєєв Олександр Михайлович

Керівник Другого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів НАБУ.

Згідно декларації, кандидат у 2017 році продав ділянку площею 0,24 га у селі Валуйське Станично-Луганського району Луганської області за 225 тис. грн. Вартість – нереальна, адже це село розташоване на лінії розмежування, де постійно відбуваються обстріли. З високою ймовірністю був завищений розмір доходу, отриманого від продажу ділянки. Це могло бути здійснено для того, щоб створити видимість відповідності доходів і витрат кандидата.

Тому можна припустити факт невідповідності способу життя задекларованим доходам.

У 2018 році родині кандидата з 5 осіб довелося жити на межі прожиткового мінімуму — на 158 тис. грн на рік (13 тис. грн на місяць). Разом з тим, кандидат зміг дозволити собі купівлю автомобіля представницького класу за 1 млн грн та задекларував сотні тисяч доларів заощаджень.

Ймовірним є також заниження вартості майна, яким володіє та користується кандидат.

Він проживає у Києві у квартирі площею 63,8 кв. м. Квартира належить його батьку і, за даними декларацій, була придбана у 2015 році за набагато нижчою ціною, ніж були на ринку. Батько кандидата працював пожежником. Тому є питання спроможності придбати цю нерухомість.

Вартість ділянки площею 965 кв. м під Києвом теж в рази занижена. Згідно декларації, кандидат з дружиною придбали її у 2019 році за 132 тис. грн. Крім цього, ці видатки кандидат не задекларував.

Нагадаємо, що директор НАБУ Артем Ситник не вказав в декларації продаж за рублі земельної ділянки на території анексованого Криму за законодавством країни-окупанта. Ні в декларації дружини Ситника, ні в декларації самого директора НАБУ операції по відчуженню нерухомості і отриманні коштів від її продажу відображені не були, податки в Україні також не були сплачені.

#stoppolitcor

Читайте також
НАЗК: Медведчук не задекларував майна на 73 млн
Нардеп від фракції "ОПЗЖ" Віктор Медведчук не задекларував низку нерухомості та автівок на загальну суму понад 73 млн грн, що…
Детальніше
“Слуга” Негулевський нецензурно вилаявся на трибуні Ради: “Бл@ть еб^на, шановні колеги”
Народний депутат від "Слуги народу" Ігор Негулевський нецензурно вилаявся під час виступу на трибуні Верховної Ради. Ймовірно нардеп не знав,…
Детальніше
Справа “вагнерівців”: Єрмак дав свідчення ДБР
Керівника Офісу Президента Андрій Єрмак відвідав ДБР. У Державному бюро розслідувань Єрмак дав свідчення у справі "вагнерівців".  30 листопада Андрій…
Детальніше
За участь у державному перевороті платять 1 тисячу гривень, — Корнієнко
Перший віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко розказав, що має інформацію про те, що на 1 грудня плануються "підзвози" людей у…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери