НАБУ відкрило дві справи проти голови Дніпропетровської обласної прокуратури Сергія Біжко

Кримінальні провадження відкрито за заявою депутата облради Андрія Денисенка. Національне антикорупційне бюро України відкрило два кримінальні провадження проти голови Дніпропетровської області прокуратури Сергія Біжко.

Про це йдеться у витязі з Єдиного державного реєстру досудових рішень, копію якого опублікував Денисенко в Facebook. Перше провадження відкрили за звинуваченнями в перевищенні службових повноважень. За версією Денисенко, Бижко призначив одного з прокурорів в обхід конкурсу.

Друге за статтею “службова підробка”, коли прокурор області нібито вніс себе заднім числом в групу по справі Денисенка. Все вищеописане, за словами депутата облради, Бижко зробив в рамках справи про звинувачення Андрія Денисенка у нападі на поліцейського в ході протестів до приїзду президента України Володимира Зеленського.

Сам депутат вважає справу замовною і політичним переслідуванням вже екс-голови облради Святослава Олійника, який обирався до обласної ради. “Обидва злочини здійснені паном Біжко в ході кримінального провадження, сфабрикованого проти мене як політика і громадського діяча на замовлення його однокурсника і вже екс-голови облради Олійника. Переконаний, що незабаром приставку екс ми зможемо поставити і перед прізвищем Біжко”, – заявив Денисенко.

4 вересня координатор Руху опору капітуляції (РОК) на Січеславщині, Андрій Денисенко розповів про незаконне переслідування активістів владою. Про це він говорив під час прес-конференції. За словами Денисенка, нинішня українська влада переповнена представниками ворожої агентури. Зокрема, він згадав проросійського політика Андрія Портнова, який ставить завдання Офісу Генпрокурора на винищення патріотичних громадських діячів:

“Він концептуально ставить задачі, які потім біжить виконувати офіс Генерального Прокурора, по розправі з тим чи іншим українським патріотичним діячем: В’ятровичем, Денисенком, Стерненком. Це конкретні факти, ми це бачимо щодня. Перед тим, як мені була так звана “вручена” підозра, я про це дізнався з телеграм-каналу Портнова. Той же самий Портнов – російський агент Казбек, який знаходиться на контакті з екс-керівником адміністрації Путіна Сурковим. Це ознака того, що правоохоронні органи тут, в нашій області, виконують замовлення в інтересах спецслужб Російської Федерації, в інтересах російської державної машини, яка здійснює гібридну агресію проти України”.

Також координатор РОК повідомив, що до репресій над активістами також причетний голова облради Святослав Олійник. “Олійник, на замовлення Офісу Президента України з одного боку, з іншого боку на замовлення свого старшого партнера Коломойського, здійснює зачистку політичного простору нашої області від Руху опору капітуляції, його структур. Які чинять цьому опір, які підіймають громадськість, проводять масові акції, говорять вголос про те, що Дніпро буде чинити опір, Дніпро не здається. Про те, що Дніпро був і є серцем України і серцем опору російській агресії”, – наголосив політик.

Не оминув Денисенко й інцидент із побиттям активістів співробітниками, що охороняли візит президента, що стався під час приїзду Зеленського 26 серпня у Дніпро: “Цей ганебний випадок з побиттям дівчат звичайно облетів всі мас-медіа. Це ганебна пляма на охороні Зеленського, на самому Зеленському, який міг би припинити це дійство просто одним своїм словом. Він, тим не менше, подивився, розвернувся і пішов. Ніщо в ньому не прокинулось: ні чоловік, покликання якого захищати жінок, ні президент – гарант Конституції, прав і свобод громадян, який мав би зупинити абсолютно очевидне і свавільне порушення цих прав”.

#stoppolitcor

 

Читайте також
ОАСК поновив фінансування партії «Голос»
Окружний адміністративний суд міста Києва поновив фінансування партії «Голос» на час розгляду їхнього позову до Національного агентства з питань запобігання…
Детальніше
На Тернопільщині податківця викрили у мільйонному хабарі
Глава однієї з районних податкових інспекцій вимагав гроші за зменшення штрафу після перевірки. У Тернопільській області викрили на хабарництві начальника…
Детальніше
НАБУ зловило одеського "короля контрабанди" Альперіна на угодах з поверненням ПДВ
Національне антикорупційне бюро спільно з ГУ ДФС і ГУ ДПС в Одеській області зафіксували факти корупційних схем із завезення товарів…
Детальніше
Колишній керівник ГПУ вступив у боротьбу за посаду глави САП
Колишній начальник управління спецрозслідування Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк подав документи на участь в конкурсі на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери