НАБУ відкрило кримінальне провадження щодо зловживань на держпідприємстві “Східний ГЗК”

Продаж продукції через посередників призвів до втрати державним підприємством “Східний ГЗК” 137 млн грн, заявив позафракційний народний депутат Муса Магомедов.

Національне антикорупційне бюро України проведе розслідування ймовірних зловживань на держпідприємстві “Східний ГЗК”, пов’язаних із недоодержаними доходами у зв’язку із продажем сірчаної кислоти через посередників. Про це пише джрело із посиланням на відповідь НАБУ на запит позафракційного народного депутата Муси Магомедова.

За його інформацією, продаж продукції через посередників призвів до втрати підприємством 137 млн грн. НАБУ у відповіді пише, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочала розслідування за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування доручено детективам НАБУ.

Із 1 вересня 2018 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі Мінекономрозвитку ввела квоти на постачання сірчаної кислоти. Офіційною причиною став нібито захист вітчизняного виробника, але внаслідок введення обмежень ціни на сірчану кислоту без об’єктивних передумов зросли майже удвічі, відбулася монополізація ринку.

Це призвело до того, що підприємства-споживачі опинилися в заручниках у окремих посередників: ті зривають постачання, диктують економічно необґрунтовані умови, проте вибору немає – купити сірчану кислоту через квоти на імпорт можна лише в обмеженого кола постачальників, якими, як правило, є приватні компанії, а не державні підприємства, які цю сірчану кислоту виробляють.

Джерело підкреслювало, що експерти і представники профільних асоціацій наполягають на необхідності негайного скасування обмежень на імпорт сірчаної кислоти та олеуму для нівелювання ризиків недостатнього забезпечення підприємств-споживачів критично важливою для них сировиною, а також на створенні умов для руйнування корупційних схем, які на тлі введення квот побудували навколо державних підприємств – виробників сірчаної кислоти.

#stoppolitcor

Читайте також
Поліцейські затримали воєнкома під час одержання хабаря в 8,5 тис. грн
Правоохоронці в Харківській області під процесуальним керівництвом військової прокуратури викрили військового комісара, який вимагав гроші з військовозобов'язаних. Про це йдеться…
Детальніше
Ірина Венедіктова переїхала з родиною в резиденцію президента в Пуща-Водицю
Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова ще у червні 2020 року переїхала з сім’єю жити в резиденцію президента України в Пущі-Водиці.…
Детальніше
Призначений суддею ОАСК Кирил Гарник, який забороняв акції протесту та виступав на «Фабриці зірок»
Президент України Володимир Зеленський призначив Кирила Гарника суддею Окружного адмінсуду Києва. Раніше Гарник з'являвся у "Фабриці зірок" та ухвалював сумнівні…
Детальніше
Харківська область отримала 114 мільйонів гривень субвенції на вибори: як розподілять гроші
Найбільше грошей з цієї суми — 32,65 мільйона гривень отримає Харків. У Харківській області затвердили розподіл 114 мільйонів 343 тисяч…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери