НАБУ відкрило кримінальне провадження щодо зловживань на держпідприємстві “Східний ГЗК”

Продаж продукції через посередників призвів до втрати державним підприємством “Східний ГЗК” 137 млн грн, заявив позафракційний народний депутат Муса Магомедов.

Національне антикорупційне бюро України проведе розслідування ймовірних зловживань на держпідприємстві “Східний ГЗК”, пов’язаних із недоодержаними доходами у зв’язку із продажем сірчаної кислоти через посередників. Про це пише джрело із посиланням на відповідь НАБУ на запит позафракційного народного депутата Муси Магомедова.

За його інформацією, продаж продукції через посередників призвів до втрати підприємством 137 млн грн. НАБУ у відповіді пише, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочала розслідування за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування доручено детективам НАБУ.

Із 1 вересня 2018 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі Мінекономрозвитку ввела квоти на постачання сірчаної кислоти. Офіційною причиною став нібито захист вітчизняного виробника, але внаслідок введення обмежень ціни на сірчану кислоту без об’єктивних передумов зросли майже удвічі, відбулася монополізація ринку.

Це призвело до того, що підприємства-споживачі опинилися в заручниках у окремих посередників: ті зривають постачання, диктують економічно необґрунтовані умови, проте вибору немає – купити сірчану кислоту через квоти на імпорт можна лише в обмеженого кола постачальників, якими, як правило, є приватні компанії, а не державні підприємства, які цю сірчану кислоту виробляють.

Джерело підкреслювало, що експерти і представники профільних асоціацій наполягають на необхідності негайного скасування обмежень на імпорт сірчаної кислоти та олеуму для нівелювання ризиків недостатнього забезпечення підприємств-споживачів критично важливою для них сировиною, а також на створенні умов для руйнування корупційних схем, які на тлі введення квот побудували навколо державних підприємств – виробників сірчаної кислоти.

#stoppolitcor

Читайте також
"Укрзалізниця" закупила неякісних матеріалів на понад 200 млн гривень
Правоохоронці викрили схему постачання несертифікованої продукції для АТ "Укрзалізниця". Компанія витратила понад 200 млн гривень на матеріали для ремонту інтер’єру…
Детальніше
Податківців столиці викрили на корупції: завдано держзбитків на 2,5 млрд гривень
Правоохоронці викрили на корупції посадовців столичного управління Державної податкової служби. Чиновники сприяли комерсантам в ухиленні від сплати податків приблизно на…
Детальніше
Податкова реформа Зеленського і Мінфіну: чому її назвали "антиахметівською"
Законопроект, який передбачає податкову реформу, можуть прийняти до кінця місяця. У документі прописаний ряд положень, які можуть нашкодити бізнесу Ріната…
Детальніше
Споживачі оплатять підвищення зарплат членам НКРЕКП на 47%
Збільшення фонду заробітної плати членам НКРЕКП на 47% з липня 2021 року буде профінансовано коштом всіх споживачів комунальних послуг. Про…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери