Найдорожча дорога України: на Дніпропетровщині трасу за 12 млрд будують із краденого піску

Де розташована найдорожча дорога України? На будівництво траси на Дніпропетровщині виділили 12 млрд грн. А зовсім поруч, у Китайгороді — видобувають пісок. Хто перетворив 40 га родючої землі на нелегальний кар‘єр і куди йдуть копалини? Розслідувала Марія Шевель.

Найдорожчу дорогу в Україні будують поблизу Китайгорода у Дніпропетровській області. Ще торік тут були поля, а тепер понад 40 га родючої землі перетворили у нелегальний  кар’єр.

Схема нехитра: спершу комунальну землю роздали жителям для сільського господарства, а потім її скупив колишній очільник компанії «Автомагістраль-Схід», підприємець Дмитро Алмазов нібито для створення бази відпочинку.

Що відбувається на ділянці насправді?

Та вже за деякий час жителі стали помічати: з території караванами почали вивозити копалини вантажівками «Автомагістраль-Південь». І за наявною інформацією, продають цей пісок майже вдесятеро дешевше, ніж зазвичай.

У Департаменті екології Дніпропетровської області повідомили: вони дійсно неодноразово виїжджали на перевірки бізнесу пана Алмазова.

«Так, там нараховані збитки, там було встановлено порушення щодо незаконного використання земельної ділянки та всі матеріали передані до правоохоронних органів», – наголосили у відомстві.

До чого тут найдорожча дорога України?

На Дніпропетровщині наразі будують найдорожчу дорогу в Україні, адже на ділянку автошляху  протяжністю у 30 км вже виділили 12 млрд гривень. А пісок, який насправді привозять на майданчик, видобувають за 5 кілометрів звідси. Як з‘ясували розслідувачі, отримані копалини продають через фірми-прокладки, такі як «Філ Гуд Інкорпорейтед» та «Макс фіш резот» компанії-підряднику «Автомагістраль-Південь».

«Щодо цієї справи ми більш як пів року неодноразово зверталися до правоохоронних органів, вели журналістські розслідування та регулярно виїздили у Дніпропетровську область. Результат один: байдужість поліції та влади ОТГ», – розповідає журналістка Марія Шевель.

Тому   ЗМІ завітало із візитом уже до обласної державної адміністрації та розповів про беззаконня поблизу Китайгорода керівному апарату та першому заступнику голови.

#stoppolitcor

Читайте також
“Слуга” Негулевський нецензурно вилаявся на трибуні Ради: “Бл@ть еб^на, шановні колеги”
Народний депутат від "Слуги народу" Ігор Негулевський нецензурно вилаявся під час виступу на трибуні Верховної Ради. Ймовірно нардеп не знав,…
Детальніше
Справа “вагнерівців”: Єрмак дав свідчення ДБР
Керівника Офісу Президента Андрій Єрмак відвідав ДБР. У Державному бюро розслідувань Єрмак дав свідчення у справі "вагнерівців".  30 листопада Андрій…
Детальніше
За участь у державному перевороті платять 1 тисячу гривень, — Корнієнко
Перший віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко розказав, що має інформацію про те, що на 1 грудня плануються "підзвози" людей у…
Детальніше
Аварія та пожежа на Бурштинській ТЕС: четверо осіб постраждали
Увечері 28 листопада на Бурштинській ТЕС на Івано-Франківщині сталася аварія на одному з енергоблоків. Унаслідок розриву труби на котлі відбувся…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери