НАЗК зупинило державне фінансування двох політичних партій, представлених у Раді

Щоправда одна з партій виправила порушення у своєму фінзвіті, тому її фінансування відновили.

Національне агентство з питань запобігання корупції зупинило державне фінансування двох парламентських політичних партій, повідомила пресслужба НАЗК. Таке рішення ухвалили за результатом аналізу партійних фінзвітів.

“НАЗК зупинило фінансування двох парламентських політичних партій через зазначення недостовірних відомостей у звітах. Це політичні партії “ВО “Батьківщина” та “Голос”. За результатами аналізу звітів партій фінансування зупинено до усунення порушень”, – йдеться у повідомленні.

Вказано, що станом на сьогодні “Батьківщина” вже подала уточнюючий звіт, у якому усунула порушення. Завдяки цьому НАЗК відновило держфінансування політсили.

Водночас за даними НАЗК, партія “Голос” оформила низку договорів із ФОПами на суму близько 1,1 млн грн. Вони стосуються послуг, виконання яких документально належним чином не підтверджено. В НАЗК зазначили, що серед таких послуг медійний моніторинг, пошук інформації, соціологічні дослідження тощо. Також Нацагентство встановило інші порушення та недоліки, які не пов’язані із зупиненням фінансування партії.

“Закиди про начебто “політичний тиск” не мають жодних підстав. НАЗК чітко вказало, які порушення були виявлені у звітах партій. НАЗК сподівається, що партія “Голос” у найкоротші строки надасть уточнюючий звіт, який може бути підставою для відновлення державного фінансування”, — зазначив заступник голови НАЗК Іван Пресняков.

За його словами, Нацагентство розуміє, наскільки важливим є держфінансування для розвитку політичних партій. Однак разом з тим НАЗК зацікавлене у доброчесній діяльності партій.

“Для цього створено спеціальні роз’яснення, готується запуск у промислову експлуатацію електронного реєстру звітів POLITDATA”, — додав Пресняков.

При цьому, згідно з ухваленим Верховною Радою у березні законом, партії можуть подавати свої фінансові звіти не пізніше, ніж на 40-ий день після закінчення карантину. Зазначимо, що загальнонаціональний карантин діє до 28 лютого включно. Тому, зараз НАЗК отримало такі звіти від партій:

  • “ВО” Батьківщина” — І квартал;
  • “Голос” — І та ІІ квартали;
  • “Опозиційна платформа — За життя” — І квартал;
  • “Європейська Солідарність” — І квартал;
  • “Слуга Народу” — І та ІІ квартал.

Звіти партії “Слуга народу” за І та ІІ квартал наразі продовжують перевіряти, оскільки їх було подано 31 грудня 2020 року.

#stoppolitcor

Читайте також
Потрібні докази. НАЗК може повернутися до перевірки нардепа Клочко, мати якого володіє майном на 14,5 млн грн
НАЗК провело перевірку декларації народного депутата від Слуги народу Андрія Клочка, у матері якого виявили мільйонні статки. Про це в інтерв'ю  повідомив…
Детальніше
Судитимуть директора лісового господарства на Тернопільщині
Директора державного лісового господарства на Тернопільщині підозрюють у службовій недбалості. Через це підприємство втратило 250 тисяч гривень. Слідчі встановили, що…
Детальніше
Зеленський погодив кандидатуру нового міністра оборони
Президент України Володимир Зеленський погодив кандидатуру нового міністра оборони — ним повинен стати чинний віце-прем’єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій…
Детальніше
Історія смотрящого на Волині
Непересічна подія, навіть в масштабах держави, відбулася на Волині. Волинська обласна рада зібралась 20 жовтня на позачергову сесію, причина –…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери