Новий закон щодо фінансового моніторингу ніяк не вплине на більшість операцій з переказу грошей. Про це заявила перший заступник голови Національного банку Катерина Рожкова, повідомляє прес-служба НБУ.
Як зазначила Рожкова, вимоги закону не поширюватимуться на:
- сплату комуналки, оплату податків, штрафів, інших обов’язкових платежів (незалежно від суми);
- сплату кредиту до 30 тис. грн;
- оплату товарів і послуг за допомогою картки чи іншого платіжного пристрою, якщо її номер супроводжує переказ (незалежно від суми);
- всі готівкові перекази в межах України до 5 тис. грн;
- зняття коштів з власного рахунку.
Як зазначила Рожкова, закон набере сили 28 квітня та дає НБУ три місяці (до 28 липня 2020 року) на прийняття нормативно-правових актів.
За її словами, закон вб’є ринок “сірих” електронних грошей. “Так, закон зобов’язує розкрити власників електронних гаманців. Неприпустимо, щоб електронні гроші використовувались для тіньових операцій”, – сказала вона.
“Короткий підсумок: головна ідея нового закону – це, можливо, не завжди зрозуміле словосполучення “ризик – орієнтований підхід”. Пояснюю. Раніше банки однаково перевіряли всіх клієнтів: від студентів та пенсіонерів до публічних діячів. Відтепер буде чіткий перелік низькоризикових клієнтів: оплата комуналки; зарплатні проекти, стипендії, пенсії; ОСББ; підприємства ЖКГ, інтернет-провайдери; “білий” бізнес, що платить податки тощо. Увага до низькоризикових клієнтів буде мінімальна”, – заявила Рожкова.
#stoppolitcor