Новий глава шлакового підприємства «Укравтодору» переписав свої компанії на третіх осіб

В кінці вересня криворізький бізнесмен Ігор Діденко без конкурсу очолив створене «Укравтодором» держпідприємство «Нові технології дорожнього будівництва», про діяльність якого офіційно не обізнані в самому “Укравтодорі”.

Як раніше заявляв екс-міністр інфраструктури Володимир Омелян, лобіював схему використання металургійного шлаку в дорожньому будівництві батько дружини президента Зеленського Володимир Кияшко.

ДП «Нові технології дорожнього будівництва» вже, судячи з усього, активно цим займається, причому поки що використовує тільки відходи виробництва криворізького заводу «АрселорМіттал Кривий Ріг» з бізнес-групи індійського бізнесмена Лакшмі Міттала. В яких обсягах і кому поставляється цей шлак достовірно невідомо, оскільки, як заявив затвердив створення ДП «Нові технології дорожнього будівництва» глава «Укравтодору» Олександр Кубрак у відповіді на офіційний запит видання Hubs, нове підприємство перед «Укравтодором» офіційно не звітує.

На АТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» з інформацією про співробітництво з ДП «Нові технології дорожнього будівництва» теж відбувається щось дивне – спочатку прес-служба підприємства заявила про передачу 50 млн тон шлаку, але потім видалила це повідомлення вказавши нову цифру в 74 тис . тон. Скільки реально тон шлаку отримало ДП «Нові технології дорожнього будівництва» Кубрак відповісти не зміг, зате вказав, що станом на 31 жовтня ДП «Нові технології дорожнього будівництва» використовувало вже 95,62 тис. тон металургійних шлаків від «АрселорМіттал Кривий Ріг» на суму 471,4 тис. гривень.

За словами того ж Кубракова, це через те, що ДП «Нові технології дорожнього будівництва» не є монополістом, а офіційно ціни на відходи металургійного виробництва в Україні не регулюються, що дозволяє обійти процедуру проведення публічних торгів.

Треба також відзначити, що глава ДП «Нові технології дорожнього будівництва» Ігор Діденко був призначений на цю посаду без будь-якого конкурсу, як стверджує Кубрак, це через те, що ДП «Нові технології дорожнього будівництва» не є стратегічним.

Діденко – Глава нового ДП – земляк Зеленського, бізнесмен з Кривого Рогу. Правда, перед призначенням він переписав свій бізнес на третіх осіб. Своє криворізьке підприємство ТОВ «Шерман Трейд», що спеціалізується на видобутку залізної руди і оптової торгівлі він в липні цього року переписав на якогось Дмитра Тимченко з Кривого Рогу, фермерське господарство «Діденко» в тому ж місяці переписав на брата Олександра, залишившись при цьому його офіційним представником.

Офіційно, згідно з декларацією, його родині належить квартира в Кривому Розі площею 50,5 кв. м, приватний будинок в селі Чкаловка Криворізького району площею 173,4 кв. м і дві ділянки землі загальною площею 250 тис. кв. м в селі Лозуватка того ж району. З 2006 року на Діденко оформлений автомобіль Mazda 6 (2006), більше в сім’ї офіційно транспорту немає.

Що стосується доходів, то офіційно Діденко за 2019 рік заробив всього 126,5 тис. гривень, в середньому, 10,5 тис. гривень на місяць і взяв банківський кредит в 40 тис. гривень. Такий низький сімейний дохід не в’яжеться з його офіційними грошовими заощадженнями – на початок 2020 року його задекларував стан в 280,4 тис. гривень і 37 тис. доларів.

#stoppolitcor

Читайте також
ДБР повідомило Тупицькому про підозру у вчиненні кримінальних злочинів проти правосуддя
Голові Конституційного Суду Олександру Тупицькому Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про підозру у вчиненні кримінальних злочинів проти правосуддя. Про це…
Детальніше
ВАКС скасував арешт готівки нардепа Дубневича
Вищий антикорупційний суд скасував арешт 119 тисяч доларів та 102 тисяч євро готівки народного депутата Ярослава Дубневича, яку знайшли детективи Національного…
Детальніше
200 тис доларів за «працевлаштування» до Офісу Президента України – на шахрайстві затримано громадянина
За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора викрито громадянина України за фактом шахрайства, вчиненого в особливо великих розмірах (ч. 4 ст.…
Детальніше
Екс-чиновник Держгеокадастру отримав 9,5 років в'язниці за хабар
Чоловік отримав 500 тисяч гривень за видачу наказів на розробку документації щодо відведення у власність земельних ділянок загальною площею понад…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери