Одеські буксирні схеми відродили в порту Південний під міжнародним брендом

У найбільшому порту України “Південному” відроджують схему оренди державних буксирів приватною компанією за заниженою вартістю. Збиток для двох держпідприємств, які працюють в порту може скласти понад $ 20 млн на рік.

Приватна буксирна компанія P & O Maritime Україна, що здійснює буксирні проводки практично 80% судів, які заходять в порт Південний на даний момент має лише один власний буксир в акваторії порту. Відсутні потужності приватники компенсують, орендуючи буксири у двох державних підприємств “Морський торговельний порт Южний” і “Укртранснафта”.

Оренда здійснюється на погодинній основі на свідомо невигідних для держпідприємств умовах. P & O Maritime Україна по суті виступає посередником або компанією прокладкою – між судновласником і держпідприємствами. При цьому отримує від агента судновласника за буксирне забезпечення судна класу панамакс близько $ 30 тис, а за використання державних буксирів платить ДП МТП Южний і Укртранснафті не більше $ 5 тис. Фактично позбавляючи держпідприємства $ 25 тис на кожному суднозаходів. Більш того, якщо мова йде про більш великих судах класу кейпсайз, які активно обробляються в порту Південний, то вартість буксирного супроводження збільшується в 2-3 рази.

На регулярній основі замовлення для приватників активно обслуговують державні буксири “Євген Яковцев”, “Володимир Іванов”, “Львів” і “Укртранснафта”. Про це свідчать дані відкритої системи MarineTraffic. За орієнтовними розрахунками погодинна оренда госбуксирів протягом року може позбавити держпідприємства більш ніж $ 20 млн.

Примітно, P & O Maritime Україна активно позиціонує себе як дочірнє підприємство міжнародної компанії P & O Maritime входить в структуру DP World з об’єднаних арабських еміратів. Поява компанії на буксирному ринку України в 2018 році супроводжувалося масштабною піар-кампанією про зарубіжні інвестиції в буксирний флот. Однак зараз вона намагається заробляти прибуток для своїх власників за рахунок держпідприємств.

До недавнього часу аналогічна буксирна схема діяла в Одеському порту і була ліквідована лише в цьому році. Тоді своїх посад позбулися директор ДП “Одеський морський торговельний порт” та начальник Одеської філії АМПУ.

#stoppolitcor

Читайте також
На Київщині копи жорстоко побили ногами водія
Детективи ДБР та поліцейські розслідують кримінальне провадження щодо перевищення влади патрульними у Білій Церкві, що на Київщині. Зловмисникам загрожує до…
Детальніше
У Зеленського з’ясовують, чому до списку “злодіїв у законі” почали вносити інших людей
В Офісі президента почали встановлювати обставини помилкового внесення до списку санкцій понад ста осіб. Зазначається, що під час підготовки переліку…
Детальніше
У КМДА ВВАЖАЮТЬ ОГОЛОШЕНУ ПІДОЗРУ КЕРІВНИЦТВУ ДЕПАРТАМЕНТУ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ ТИСКОМ НА МІСЬКУ ВЛАДУ
Прокуратура оприлюднила інформацію про оголошення підозри директору Департаменту комунальної власності, його першому заступнику, а також директору КП «Київкінофільм» в службовій…
Детальніше
Укрпошта дивує: співробітник компанії хоче отримати 1 мільярд євро за примусову вакцинацію
Співробітник вітчизняної Укрпошти написав лист гендиректору компанії Ігорю Смілянському в якому закликав, не примушувати його до вакцинації. Але головним в…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери