Одеські буксирні схеми відродили в порту Південний під міжнародним брендом

У найбільшому порту України “Південному” відроджують схему оренди державних буксирів приватною компанією за заниженою вартістю. Збиток для двох держпідприємств, які працюють в порту може скласти понад $ 20 млн на рік.

Приватна буксирна компанія P & O Maritime Україна, що здійснює буксирні проводки практично 80% судів, які заходять в порт Південний на даний момент має лише один власний буксир в акваторії порту. Відсутні потужності приватники компенсують, орендуючи буксири у двох державних підприємств “Морський торговельний порт Южний” і “Укртранснафта”.

Оренда здійснюється на погодинній основі на свідомо невигідних для держпідприємств умовах. P & O Maritime Україна по суті виступає посередником або компанією прокладкою – між судновласником і держпідприємствами. При цьому отримує від агента судновласника за буксирне забезпечення судна класу панамакс близько $ 30 тис, а за використання державних буксирів платить ДП МТП Южний і Укртранснафті не більше $ 5 тис. Фактично позбавляючи держпідприємства $ 25 тис на кожному суднозаходів. Більш того, якщо мова йде про більш великих судах класу кейпсайз, які активно обробляються в порту Південний, то вартість буксирного супроводження збільшується в 2-3 рази.

На регулярній основі замовлення для приватників активно обслуговують державні буксири “Євген Яковцев”, “Володимир Іванов”, “Львів” і “Укртранснафта”. Про це свідчать дані відкритої системи MarineTraffic. За орієнтовними розрахунками погодинна оренда госбуксирів протягом року може позбавити держпідприємства більш ніж $ 20 млн.

Примітно, P & O Maritime Україна активно позиціонує себе як дочірнє підприємство міжнародної компанії P & O Maritime входить в структуру DP World з об’єднаних арабських еміратів. Поява компанії на буксирному ринку України в 2018 році супроводжувалося масштабною піар-кампанією про зарубіжні інвестиції в буксирний флот. Однак зараз вона намагається заробляти прибуток для своїх власників за рахунок держпідприємств.

До недавнього часу аналогічна буксирна схема діяла в Одеському порту і була ліквідована лише в цьому році. Тоді своїх посад позбулися директор ДП “Одеський морський торговельний порт” та начальник Одеської філії АМПУ.

#stoppolitcor

Читайте також
Заробітна плата голови Верховної Ради Дмитра Разумкова
Який за 2020 рік задекларував готівкою 28,5 млн гривень і 75 тис. доларів, за квітень склала 49,8 тис. гривень, його…
Детальніше
Гео Лерос заявив, що щомісячні доплати народним депутатам з фракції "Слуга народу" були санкціоновані Президентом України
Виключений з фракції "Слуга народу" народний депутат Гео Лерос заявив, що щомісячні доплати народним депутатам з фракції "Слуга народу" були санкціоновані Президентом України…
Детальніше
В НБУ розповіли, що почнуть готувати «ПриватБанк» на продаж
Зокрема, зазначили, що підготовка до виходу держави з капіталу банків почнеться після того, як буде досягнуто стабільне відновлення економіки ㅡ…
Детальніше
Порушено справу за фактом викрадення судді Чауса в Молдові та незаконного переправлення його через кордон
Служба безпеки України розслідує кримінальне провадження за фактом викрадення українського судді Миколи Чауса у Молдові та незаконного переправлення його через…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери