Одеські буксирні схеми відродили в порту Південний під міжнародним брендом

У найбільшому порту України “Південному” відроджують схему оренди державних буксирів приватною компанією за заниженою вартістю. Збиток для двох держпідприємств, які працюють в порту може скласти понад $ 20 млн на рік.

Приватна буксирна компанія P & O Maritime Україна, що здійснює буксирні проводки практично 80% судів, які заходять в порт Південний на даний момент має лише один власний буксир в акваторії порту. Відсутні потужності приватники компенсують, орендуючи буксири у двох державних підприємств “Морський торговельний порт Южний” і “Укртранснафта”.

Оренда здійснюється на погодинній основі на свідомо невигідних для держпідприємств умовах. P & O Maritime Україна по суті виступає посередником або компанією прокладкою – між судновласником і держпідприємствами. При цьому отримує від агента судновласника за буксирне забезпечення судна класу панамакс близько $ 30 тис, а за використання державних буксирів платить ДП МТП Южний і Укртранснафті не більше $ 5 тис. Фактично позбавляючи держпідприємства $ 25 тис на кожному суднозаходів. Більш того, якщо мова йде про більш великих судах класу кейпсайз, які активно обробляються в порту Південний, то вартість буксирного супроводження збільшується в 2-3 рази.

На регулярній основі замовлення для приватників активно обслуговують державні буксири “Євген Яковцев”, “Володимир Іванов”, “Львів” і “Укртранснафта”. Про це свідчать дані відкритої системи MarineTraffic. За орієнтовними розрахунками погодинна оренда госбуксирів протягом року може позбавити держпідприємства більш ніж $ 20 млн.

Примітно, P & O Maritime Україна активно позиціонує себе як дочірнє підприємство міжнародної компанії P & O Maritime входить в структуру DP World з об’єднаних арабських еміратів. Поява компанії на буксирному ринку України в 2018 році супроводжувалося масштабною піар-кампанією про зарубіжні інвестиції в буксирний флот. Однак зараз вона намагається заробляти прибуток для своїх власників за рахунок держпідприємств.

До недавнього часу аналогічна буксирна схема діяла в Одеському порту і була ліквідована лише в цьому році. Тоді своїх посад позбулися директор ДП “Одеський морський торговельний порт” та начальник Одеської філії АМПУ.

#stoppolitcor

Читайте також
Януковича і сина хочуть заочно заарештувати у справі про Межигір'я
Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) і Спеціалізована прокуратура просять Вищий антикорупційний суд заочно заарештувати колишнього президента Віктора Януковича та його…
Детальніше
Тарифи на електроенергію винесуть на засідання РНБО
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Рада національної безпеки і оборони (РНБО) розгляне питання тарифів на електроенергію для населення. На…
Детальніше
Зеленський провів кадрові зміни в РНБО: хто отримав крісло
Президент України Володимир Зеленський вивів звільненого з посади голови Служби зовнішньої розвідки України (СЗРУ) Валерія Кондратюка. Одночасно глава держави ввів…
Детальніше
Товари на десятки мільйонів гривень: ДБР ліквідувало канал контрабанди на Київській митниці
Потужний канал контрабанди товарів широкого вжитку і підакцизних товарів ліквадували на Київській митниці. Контрабанду провозили через столичні аеропорти. Про це…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери