Одеські буксирні схеми відродили в порту Південний під міжнародним брендом

У найбільшому порту України “Південному” відроджують схему оренди державних буксирів приватною компанією за заниженою вартістю. Збиток для двох держпідприємств, які працюють в порту може скласти понад $ 20 млн на рік.

Приватна буксирна компанія P & O Maritime Україна, що здійснює буксирні проводки практично 80% судів, які заходять в порт Південний на даний момент має лише один власний буксир в акваторії порту. Відсутні потужності приватники компенсують, орендуючи буксири у двох державних підприємств “Морський торговельний порт Южний” і “Укртранснафта”.

Оренда здійснюється на погодинній основі на свідомо невигідних для держпідприємств умовах. P & O Maritime Україна по суті виступає посередником або компанією прокладкою – між судновласником і держпідприємствами. При цьому отримує від агента судновласника за буксирне забезпечення судна класу панамакс близько $ 30 тис, а за використання державних буксирів платить ДП МТП Южний і Укртранснафті не більше $ 5 тис. Фактично позбавляючи держпідприємства $ 25 тис на кожному суднозаходів. Більш того, якщо мова йде про більш великих судах класу кейпсайз, які активно обробляються в порту Південний, то вартість буксирного супроводження збільшується в 2-3 рази.

На регулярній основі замовлення для приватників активно обслуговують державні буксири “Євген Яковцев”, “Володимир Іванов”, “Львів” і “Укртранснафта”. Про це свідчать дані відкритої системи MarineTraffic. За орієнтовними розрахунками погодинна оренда госбуксирів протягом року може позбавити держпідприємства більш ніж $ 20 млн.

Примітно, P & O Maritime Україна активно позиціонує себе як дочірнє підприємство міжнародної компанії P & O Maritime входить в структуру DP World з об’єднаних арабських еміратів. Поява компанії на буксирному ринку України в 2018 році супроводжувалося масштабною піар-кампанією про зарубіжні інвестиції в буксирний флот. Однак зараз вона намагається заробляти прибуток для своїх власників за рахунок держпідприємств.

До недавнього часу аналогічна буксирна схема діяла в Одеському порту і була ліквідована лише в цьому році. Тоді своїх посад позбулися директор ДП “Одеський морський торговельний порт” та начальник Одеської філії АМПУ.

#stoppolitcor

Читайте також
«План Б» чи «локдаун»?
Пережили українці «локдаун вихідного дня» та що далі? На превеликий жаль, з кожним днем все наглядніше стає той факт, що…
Детальніше
«Суддю Майдану» Кицюка призначили суддею довічно
Вища рада правосуддя одноголосно вирішила призначити Віктора Кицюка суддею Печерського райсуду Києва довічно. Під час Революції гідності він незаконно притягував до…
Детальніше
Наслідки від легалізації медичного канабісу
Вже рік бурхливо обговорюється питання легалізації канабісу в медичних цілях на території України. Відомо, що лікувальні препарати на основі канабісу…
Детальніше
Переможця тендеру на ремонт лікарні у Кривому Розі викрили у зв'язках з чиновниками ДніпрОДА
Компанія "БК Будсистема", яка виграла тендер на будівництво відділення екстреної медичної допомоги Інгулецької лікарні №17 у Кривому Розі, є фігурантів…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери