За даними ЗМІ, ще 25 червня видання УП відправило журналістський запит з проханням надати список відвідувачів ОПУ після інавгурації. Слід відзначити, що у Зеленського перед виборами обіцяли надавати таку інформацію пресі.
Журналісти подавали запити згідно закону “Про доступ до публічної інформації”. І відповідь повинна надаватися не пізніш за 5 робочів днів з дня отримання запиту. У випадку необхідності цей строк можна обґрунтовано подовжити до 20 робочих днів, спрямувавши при цьому письмове попередження.
Але й без цього факту простежується небажання контактувати зі ЗМІ.
“Ми спілкуємося із суспільством без посередників. Без журналістів”, – заявив Андрій Богдан. Самого Зеленського також відкритим до медіа не назвеш. Він досі не дав жодного інтерв’ю після інавгурації.
Саме медіа і забезпечили перемогу команді Зеленського, але не новини, а розважальні програми і серіали. Говорити із виборцями вони продовжують у стилі шоу – через соціальні мережі.
Нова влада сприймає ЗМІ як частину старої системи. Тому “Зе-Команда” хоче обійтися без преси та зайвої критики, але це триватиме недовго.
“Потреба в професійній журналістиці дуже швидко повернеться до суспільства, коли будуть сформовані органи влади. Коли треба буде виконувати політичні обіцянки. Коли будуть помилки”, – співзасновниця і ведуча “Громадського радіо” Наталія Соколенко.
Медіаекспертка Наталія Лігачова вважає, що пости в соціальних мережах відключають критичне мислення. Завдання саме журналістів їх осмислити і поставити питання від імені аудиторії.
“В соціальних мережах людина може отримати піар Богдана, Зеленського, Порошенка, Ляшка – кого завгодно. Вони розкажуть, які вони красиві. Задача журналістів вияснити чи вони розуміють, можуть і хочуть. Чи не крадуть при цьому та чи не займаються корупцією”, – пояснила шеф-редакторка видання “Детектор медіа” Наталя Лігачова.
Утім, подекуди медійники забувають про свою функцію: бути не посередниками між владою і громадянами, а адвокатами інтересів суспільства.
#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019