Орендарів Охтирської ТЕЦ підозрюють у привласненні 40 млн грн

Ділки укладали економічно невигідні чинні договори. Також в СБУ підозрюють, що вони планували довести ТЕЦ до банкрутства, щоб не платити борги.

Служба безпеки України в Сумській області викрила менеджмент київської комерційної структури, яка орендує Охтирську ТЕЦ. Комерсанти привласнили більше 40 млн гривень підприємства, яке є єдиним постачальником тепла в Охтирці, пише прес-служба СБУ.

“У 2019-2020 роках керівництво приватної фірми для привласнення коштів ТЕЦ штучно накопичувало боргові зобов’язання. Менеджмент уклав низку завідомо економічно невигідних і уявних правочинів з афілійованими комерційними структурами. Ділки підписували більшість договорів без відповідних погоджень із контролюючими органами”, – наголошують у повідомленні.

Зловмисники виводили гроші з активів орендованого підприємства і водночас підвищували тариф з теплопостачання для населення.

Зараз СБУ перевіряє інформацію про можливу мету зловмисників довести орендовану ТЕЦ до банкрутства, що допомогло б їм уникнути розрахування за заборгованість перед держструктурами.

На сьогодні підприємство має борг в 60 млн грн. Це загрожує відключенням ТЕЦ від енергоживлення та зупинкою поставки теплоносія та гарячої води споживачам районного центру.

В офісах комерційної структури й афілійованих комерційних фірм провели обшуки, в результаті яких вилучили документи та інші докази протиправної діяльності.

#stoppolitcor

Читайте також
Призначено нового представника Кабінету міністрів у Раді
Кабінет міністрів України призначив нового свого представника у Верховній Раді. Ним став керівник секретаріату депутатської фракції партії "Слуга народу" в…
Детальніше
З держдач у Конча-Заспі вже вигнали 8 чиновників
Будинок відпочинку "Конча-Заспа" розірвав договори про користування державними дачами з вісьмома нинішніми та колишніми чиновниками й суддями. "Будинок відпочинку Конча-Заспа…
Детальніше
Податкова амністія: кому Рада дозволила легалізувати свої доходи
Не отримають права на податкову амністію топ-посадовці та народні депутати. Від вересня цього року стартує податкова амністія. Верховна Рада ухвалила закон,…
Детальніше
ДФС заблокувала схему завищення податкового кредиту з ПДВ на 53 млн грн
Державна фіскальна служба за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора в межах досудового розслідування кримінального провадження викрили групу осіб в махінаціях…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери