Очікується, що незабаром міністерство юстиції США оприлюднить нові імена та організації, які пов’язані зі справою Джуліані

Мін’юст США розсекретив ключові імена людей, які входять в розслідування кримінальної справи проти колишнього адвоката Трампа Руді Джуліані по Україні. Туди увійшли Петро Порошенко, Юрій Луценко, Віктор Шокін, Гюндуз Мамедов, Лев Парнас, Ігор Фруман, Костянтин Кулик, Гліб Загорій та інші.

Всі українці та американці були згадані поіменно в ордерах під час обшуку квартири та офісу Руді Джуліані минулого тижня. Правдивість інформації CNN підтвердили джерела у мін’юсті США, але, повідомляється, що в документах могли бути згадані також й інші особи та організації крім перерахованих вище.

Екс-президент України Петро Порошенко

Колишній президент і один з найбагатших людей України зустрічався з Левом Парнасом і Ігорем Фруманом на початку 2019 року під час передвиборчої президентської кампанії в Україні. Пізніше Парнас повідомив, що запропонував йому від імені Трампа і Джуліані “послугу за послугу”: Трамп підтримає Порошенка, якщо Порошенко оголосить про розслідування щодо сім’ї Байденом. Угода так і не відбулася.

Колишній генеральний прокурор України Юрій Луценко

Змінив Шокіна на посаді головного прокурора України. Був близьким соратником Порошенка.
Часто телефонував і зустрічався з Джуліані в Україні, Нью-Йорку, Угорщини та Польщі, де вони обговорювали Байденів. На деяких з цих зустрічей були присутні Лев Парнас і Ігор Фруман.
Луценко також брав участь в документальному фільмі OANN, де просував багато спростованих тверджень про сім’ю Байденом. Він дав інтерв’ю правому оглядачеві Джону Соломону, який повторив ті ж змови проти Байдена і Трампа.
Він найняв Вікторію Тенсинг та Джо ДіДженова, щоб вони представляли його “на зустрічах з офіційними особами США з приводу передбачуваних доказів втручання України в вибори США у 2016 році”, відповідно до угоди про попереднє утримання, яке цитується у звіті про імпічмент демократів Палати представників. Передбачуване втручання України насправді є теорією змови на користь Трампа, яка заперечує втручання Росії.
Джуліані подумував про те, щоб взяти Луценка клієнтом, повідомляє The New York Times. Були складені договори про виплату гонорару, за якими Джуліані представлятиме Луценко або офіс Луценко з питань корупції.
Ексгенеральний прокурор України Віктор Шокін

Головний прокурор України з 2015 по 2016 рік при Петрові Порошенку.
Бувши віцепрезидентом, Байден тиснув на Порошенко, щоб він звільнив Шокіна, посилаючись на його небажання боротися з корупцією. Цю точку зору розділяли багато інших західні лідери.
Пізніше він об’єднався з Джуліані, щоб поширювати неправдиві звинувачення в корупції проти Байдена. Шокін зустрівся з Джуліані в Києві та просував помилкові твердження в документальному фільмі в пропагандистському стилі, який транслював протрамповське агентство OANN.
Ексгенпрокурор помилково стверджував, що був звільнений, тому що розслідував діяльність Burisma, української енергетичної компанії, в раді якої працював син Байдена. (Пізніше офіційні особи США заявили, що все було навпаки – Шокін був звільнений за недостатні зусилля для розслідування корупції).
Згідно зі звітом про імпічмент демократів, Шокін також найняв юристів-республіканців Вікторію Тенсинг і Джо ДіДженова “з метою збору доказів” ролі Байдена в його звільненні та “надавання доказів владі США та інших країн”. За даними The New York Times, гонорар складав 25000 доларів в місяць.
Прокурор України Гюндуз Мамедов

Нині заступник генерального прокурора України.
Він був присутній на зустрічі в січні 2019 року в Нью-Йорку з Загорієм, Джуліані, Парнасом, Фруманом і Луценко, згідно з записками, складеним Джуліані та переданим до Держдепартаменту.
Під час зустрічі Луценко висунув дискредитовані заяви Байденом про корупцію.
Бізнесмен Лев Парнас

Україно-американський бізнесмен, який проживає у Флориді.
Ключовий учасник першого імпічменту колишнього президента Дональда Трампа.
Його компанія заплатила Джуліані 500000 доларів за консультаційні послуги у 2018 році.
Зустрічався з українцями та виступав посередником у зустрічах між Джуліані та українськими офіційними особами, на яких тиснули по переобранню Трампа, поширюючи змови про кандидата Джо Байдена.
Брав участь у зміщенні посла США в Україні Марі Йованович. За даними The New York Times, це ключова частина розслідування Джуліані.
Звинувачений у фінансуванні виборчої кампанії в жовтні 2019 року. Він не визнав себе винним і постав перед судом в кінці цього року.
Публічно спростовував Трампа і Джуліані та звинувачував їх у “антибайденовських схемах” в Україні. Допомагав демократам Палати представників в їх розслідуванні імпічменту Трампу у 2019 році.
Бізнесмен Ігор Фруман

Білорусько-американський бізнесмен, який проживає у Флориді.
Тісно співпрацював з Парнасом і Джуліані, щоб розкопати компромат на Байденів в Україні, і був присутній на деяких зустрічах з українцями.
Він був з Парнасом і Трампом на “закритій вечері” для основних спонсорів кампанії у квітні 2018 року, де Парнас закликав Трампа звільнити Йованович. Цю зустріч Фруман записав на диктофон і пізніше оприлюднив.
Звинувачується у фінансуванні виборчої кампанії разом з Парнасом. Він не визнав себе винним. У жовтні 2019 його заарештували.
Колишній український чиновник Костянтин Кулик

Він був старшим прокурором України, який працював при Луценку і брав участь в розслідуванні справи Burisma. Був звільнений у 2019 році після того, як президент України Володимир Зеленський змінив Порошенко.
Як повідомляє The New York Times, він написав досьє дезінформації про Байдена, його сина Хантера Байдена і справі Burisma і просував ці помилкові твердження кільком прихильникам Трампа в США. Багато з цих заяв були представлені Джуліані на зустрічі в Нью-Йорку.
Давав інтерв’ю на ці теми правому оглядачу Соломону і цитувався в багатьох його колонках, які з того часу були дискредитовані.
Разом з Луценком він найняв Тенсінга і ДіДженову, щоб вони представляли його “на зустрічах з офіційними особами США” з приводу передбачуваного українського втручання у 2016 році.
Потрапив під санкції Мінфіну США в січні. У заяві говорилося, що він “уклав угоду” з відомим російським агентом, щоб “поширювати неправдиві звинувачення в міжнародній корупції” на адресу Байденів.
Кілька років тому йому було пред’явлено звинувачення в корупції в Україні та в порушенні політично мотивованих справ проти своїх опонентів.
Колишній депутат Гліб Загорій

Працював в українському парламенті як член партії Порошенко.
Також він був присутній на зустрічі в Нью-Йорку в січні 2019 року зі Джуліані, Парнасом, Фруманом, Луценко та українським прокурором Гюндузом Мамедовим, згідно із записами, складеним Джуліані та переданим до Держдепартаменту.
Під час зустрічі Луценко висунув дискредитовані заяви Байденом про корупцію.
Юристи Вікторія Тенсінг і Джо ДіДженова

Відомі юристи-республіканці, які перебувають у шлюбі та разом практикують адвокати.
Згідно зі звітом Палати представників демократів про імпічмент, вони підписали договір про попередні виплати з Шокіним, Луценком і Куликом.
Вони також працювали на Дмитра Фірташа, українського олігарха, якому в США були пред’явлені звинувачення у хабарництві. Парнас допоміг зв’язати їх з Фірташем. Пізніше вони в приватному порядку закликали тодішнього генерального прокурора США Вільяма Барра зняти звинувачення з Фірташа.
У Вашингтоні зустрічалися з Парнасом, Фруманом і Джуліані, щоб обговорити їх справи з Україною.
Відомо, що вони поширюють змови на підтримку Трампа про “глибинну державу”.
Минулого тижня федеральні слідчі вилучили стільниковий телефон Тенсінг, відповідно до ордера на обшук. Її адвокат заявив CNN, що вона завжди слідувала “найвищим юридичним та етичним стандартам” і не є метою розслідування.
Правий оглядач Джон Соломон

Консервативний політичний оглядач, який до 2015 року був головним редактором The Washington Times.
Протягом 2019 року писав колонки для The Hill, які були заповнені багатьма теоріями змови на користь Трампа і просувалися Джуліані.
Записи телефонних розмов, виявлені під час процедури імпічменту у 2019 році, показали, що між Соломоном, Джуліані, Тенсінг, Парнасом і іншими союзниками Трампа були регулярні контакти, поки він публікував ці колонки.
Пізніше The Hill провела внутрішню перевірку і розкритикувала колонки Соломона про Україну. В огляді говорилося, що деякі з висунутих їм основних ідей “оскаржувалися офіційними особами як в Києві, так і у Вашингтоні”, але не були опубліковані та розкриті.
Бізнесмен з Флориди Девід Коррея

Діловий партнер Парнаса і Фрумана, звинувачений разом з ними у 2019 році.
Неодноразово зустрічався з Трампом і розміщував фотографії їх зустрічей в соціальних мережах.
Минулого року він визнав себе винним за звинуваченням у шахрайстві з інвесторами та брехні Федеральній виборчій комісії. Він не співпрацює зі слідчими в рамках угоди про визнання провини.

#stoppolitcor

Читайте також
В Укрзалізниці «розпиляли» мільйони завдяки ремонтам «на папері»
СБУ розслідує чергову справу щодо «Укрзалізниці». Чиновники привласнили мільйони на ремонтах, що проводили тільки на папері. Правоохоронці виявили нову схему…
Детальніше
У Черкасах з автомата застрелили бізнесмена біля кафе
22 червня у місті Черкаси застрелили місцевого бізнесмена посеред білого дня. Він помер у лікарні. Невідомий біля кафе на вулиці…
Детальніше
НА ПЕРШОГО РАДНИКА ЗЕЛЕНСЬКОГО ВЧИНЕНО ЗАМАХ
Стало відомо про замах на помічника президента України Сергія Шефіра. «Тільки що поблизу села Лісники було скоєно замах на Сергія…
Детальніше
Суддю з Мукачева ув’язнять на 7 років за 2000 грн хабара
21 вересня ВАКС оголосила вирок судді Мукачівського міськрайонного суду, який 4 роки тому взяв 2 тис. грн хабара 21 вересня…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери