Перша заступниця міністра юстиції Олена Сукманова йде… чи біжить?

Сукманова написала заяву за власним, про що повідомила на своїй сторінці у ФБ:

“Сьогодні написала заяву про звільнення! До того, як мене звільнить Кабінет міністрів, звісно, ще певний час буду виконувати свої обов`язки. У таких випадках, зазвичай, пишуть, що це було неймовірно і далі буде:) Але я хочу написати трохи про інше. Я не знаю що буде далі. Але воно точно буде! Як каже моя улюблена подруга “книга судеб уже написана!”

Також вона висловила подяку своїй команді та чоловікові за підтримку.

Досьє

Сукманова пробула на своїй посаді менше року – її призначення підписано 3 жовтня 2018 року. До цього вона була заступником міністра юстиції з питань державної реєстрації (з липня 2017 року).

У 2018 році потрапила до рейтингу “ТОП-100 найуспішніших жінок України”, у розділі держслужбовців, за версією журналу “Новое Время”.

А ще потрапили у сюжети журналістських розслідувань, згідно яких Олена Сукманова та її чоловік-підтримка організували сімейний підряд з “віджиму” в людей майна.

Чиновницю пов’язують із колекторською бригадою “Інвест Кредо”, яким вона дуже допомагає тим, що не блокує доступ до держреєстру нечистих на руку діячів. Головний механізм віджиму в цій злочинній схемі – внесення незаконних змін “чорними реєстраторами”.

Схема

Як усе відбувається? Не є таємницею, що банки та інші фінансові установи не надто полюблять мати справи з проблемними кредитами та боржниками, а тому охоче делегують (фактично продають) їх колекторам. У тому числі й компанії “Інвест Кредо”. Ця бригада вельми продумана – віддають перевагу максимально ефективним методам. Вони виходять на спілкування із боржником тільки тоді, коли вже мають вельми вагомі аргументи. А саме – його майно. Ще до перемовин компанія делегує своєму “чорному реєстратору” Міхачову внести зміни до держреєстру. В результаті боргове майно вже не належить своєму власникові, про що той навіть може й не підозрювати.

Далі боржнику пропонують викупити його нерухомість – в рази дорожче. У випадку закономірної відмови кілька разів перепродають об’єкт. Колектори отримають надприбуток, кінцева угода є, по суті, законною. Постраждалий не має ніякої можливості повернути своє майно.

Як це пов’язано безпосередньо із Сукмановою

Усього два факти:

  1. Міхачова вже давно розшукують по всій країні, але ніхто його знайти не може. Внесення змін до реєстру він здійснює кожного разу з нового місця. На нього написані десятки скарг до мінюсту, які просто не могли не дійти до Олени Сукманової. Вона могла би легко блокувати йому доступ до реєстру. Але вона цього не робить.
  2. Інтереси “Інвест Кредо” представляє дехто Томчанінов. Але формально він працює в іншій установі, якою володіє Юрій Гориславець – чоловік Олени Сукманової.

Також в 2017 році журналісти вказували на підтримку, яку надала Сукманова олігархові Олегу Бахматюку – теж у рейдерській діяльності, теж через незаконні зміни в держреєстрі. І за дивним збігом обставин одразу після цього купила собі авто за 2 млн грн.

Цікаво, навіщо ж Сукмановій знадобилося добровільно звільняти таке зручне крісло. Можливо, все не так вже й добровільно – її могли “попросити” з місця або дати зрозуміти, що її діяльність привертає занадто багато уваги. Так чи інакше, просто так люди з гарних посад не йдуть.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
Місцеві вибори в Україні: з початку виборчого процесу поліція відкрила понад 40 кримінальних справ
Поліція відкрили 43 справи за перші два тижні виборчої кампанії. З початку виборчої кампанії місцевих виборів в Україні поліція почала…
Детальніше
"Слуга народу" засвітив у Раді годинник за 600 тисяч: Більше, ніж річна зарплата
Народний депутат з фракції «Слуга народу» засвітив дорогий годинники прямо під час засідання Ради. Українські народні обранці живуть на кілька…
Детальніше
Кілька квартир і Lexus за 580 тис. грн: що задекларував голова Полтавської ОДА Олег Синегубов
Національне агентство з питань запобігання корупції почало перевіряти, чи відповідає спосіб життя чиновників їхнім зарплатам. Як повідомили в прес-службі НАПКА,…
Детальніше
Суд не зміг обрати запобіжний захід нардепу Юрченко - той пішов на самоізоляцію
У п'ятницю, 18 вересня, Вищий антикорупційний суд повинен був обирати запобіжний захід народному депутату Олександру Юрченко (представляв "Слугу народу"). Про…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери