Податкова реформа Зеленського і Мінфіну: чому її назвали “антиахметівською”

Законопроект, який передбачає податкову реформу, можуть прийняти до кінця місяця. У документі прописаний ряд положень, які можуть нашкодити бізнесу Ріната Ахметова.

У квітні Кабінет Міністрів вирішив поповнити бюджет через податкову реформу. Так чиновники пропонують збільшити щорічні надходження на 50-60 млрд гривень. Зміни до Податкового кодексу розробив Мінфін з ініціативи Банкової. Рада може прийняти їх у першому читанні на пленарному тижні з 29 червня по 2 липня.

У законопроекті №5600 передбачені норми, що стосуються різних галузей. Але найбільше на слуху – підвищення ренти на видобуток залізної руди. В уряді хочуть поміняти базу розрахунку оподаткування і прив’язати ренту до світової ринкової ціни. Більше половини руди в Україні видобуває холдинг “Метінвест”.

“Зараз з тонни видобутої руди підприємства платять трохи більше двох доларів. При ціні на руду 180-200 доларів. Мінфін запропонував шкалу, згідно з якою, якщо ціна на руду нижче 100 доларів за індексом China Platts – це 3,5%. Якщо від 100 до 200 доларів-це 5%, якщо більше 200 доларів-10%. Це абсолютно обґрунтована шкала, яка дозволить українцям отримувати більше від своїх копалин”, – пояснив виданню голова фінансового комітету Ради Данило Гетманцев (СН).

Соратники Ахметова ці зміни не схвалюють. Проти норм про ренту в законопроекті виступає і ArcelorMittal, і Ferrexpo, і всі інші виробники руди, говорить нардеп Муса Магомедов. До того, як обратися до парламенту, він керував Авдіївським коксохімічним заводом, що входить до холдингу “Метінвест”.

У законопроекті прописаний ще ряд положень, які можуть нашкодити бізнесу Ахметова. Це і скасування пільг при оренді землі для гірничодобувних підприємств, і введення акцизу для відновлюваних джерел енергії. Але всі вони б’ють по ньому не так сильно, як норма про ренту на руду.

#stoppolitcor

Читайте також
Держсекретар Кабміну отримав майже сто тисяч гривень грошової допомоги до відпустки
Сума - в три рази перевищує його посадовий оклад. Державний секретар Кабінету Міністрів Олександр Ярема в червні отримав зарплату в…
Детальніше
Екс-директора Інституту агроекології засудили до 8 років в'язниці за хабар в $ 500 тисяч
Екс-директора Інституту агроекології і природокористування НААН України засудили до восьми років позбавлення волі у справі про хабарництво. Про це повідомляє…
Детальніше
Скільки українці платитимуть за електроенергію: уряд оприлюднив тарифи на серпень
Кабінет міністрів оприлюднив постанову з остаточними тарифами на електроенергію, які почнуть діяти з 1 серпня. Згідно з документом, до кінця літа…
Детальніше
Схема на 5 млрд грн: в Україні намагалися незаконно приватизувати санаторії
Печерський районний суд Києва наклав арешт на 45 державних санаторіїв орієнтовною вартістю 5 млрд грн. Їх незаконно вивели з держвласності…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери