Податки на нерухомість в Україні. Скільки доведеться заплатити в 2021 і які загрожують штрафи за “прострочення”

Податки на нерухомість – свої квартири і будинки, які можуть змінити в 2021, українці мають сплатити до вересня в іншому випадку їх чекають штрафи.

Так, повідомляється, що з моменту, як прийшла квитанція, в українців є рівно 60 днів на оплату. Останній “лист” надіслали до 1 липня – після цього квитанцію-повідомлення більше не розсилають. Але якщо вас не просять заплатити податок, але ви володієте великою квартирою або будинком, можливо, варто самостійно звернутися в місцеве відділення податкової служби і перевірити, чи не загубилася ваша квитанція.

До слова, щороку близько мільйона українців отримують квитанції. Причому, судячи з цих зборів, платять українці справно. Якщо ж запізнитися на 30 днів, то крім самого податку доведеться віддати і 10% штрафу, при затримці більше, ніж на місяць, штраф становитиме вже 20%.

Податок сплачується до місцевого бюджету, а місцева влада вирішує, скільки платити. Закон встановлює максимальні ставки і мінімальну площу. Наприклад, заборонено стягувати податок за квартиру менше ніж 60 кв.м і за будинок до 120 кв.м (якщо є і будинок, і квартира, то за загальну площу до 180 кв.м). Але при цьому міська рада може прийняти рішення брати податки тільки з тих, чиє житло, наприклад, більше ніж 130 кв.м.

Правда, враховуючи, що для місцевої влади цей податок – істотне джерело поповнення скарбниці, левова частка населених пунктів залишили “норми” в 60 і 120 кв.м відповідно.

Скільки потрібно заплатити? Розмір податку – до 1,5% мінімалки за кожен квадратний метр понад норму. Платити в 2020-му потрібно за 2019 й, тому і розмір мінімальної зарплати враховується за минулий рік. Тоді українці отримували не менше ніж 4723 грн, значить, платити потрібно до 70,8 грн за квадрат.

Припустимо, вам особисто належить квартира площею 100 квадратних метрів. При цьому ви живете в місті, де місцева влада зберегла і норматив і площу, яка прописана в законі. В такому випадку оплатити доведеться “зайві” 40 квадратів – 2,8 тис. грн.

#stoppolitcor

Читайте також
Поліцейський начальник на Харківщині "кришував" вирубку лісу
Начальник територіального відділу поліції Харківської області був затриманий співробітниками Державного бюро розслідувань (ДБР) під час отримання ним хабаря в розмірі…
Детальніше
Мінсоцполітики просить Мінфін збільшити на 9 млрд гривень бюджетні витрати на програму субсидій
Міністерство соціальної політики просить Міністерство фінансів збільшити на 9 млрд гривень бюджетні витрати на програму субсидій, тоді як раніше повідомлялося,…
Детальніше
Держпідприємству "Північна пуща" знадобився елітний автомобіль за 1,7 млн гривень для патрулювання лісу
Державне спеціалізоване підприємство "Північна пуща" оголосило тендер на купівлю автомобіля Toyota Land Cruiser Prado в комплектації "Prestige +" з очікуваною…
Детальніше
Із зарплати Резнікова відняли 15,5 тис. податків: скільки заробив віцепрем'єр-міністр у грудні
Віцепрем'єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков у грудні отримав 79,2 тис. гривень заробітної плати. Його посадовий оклад склав…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери