Політичні спекуляції та корупція на екології

Пам’ятаєте, як у дитинстві зелені листочки були за гроші? Можновладці знайшли спосіб грати у “зелені ігри” по-дорослому.

У ході перевиборчої гонки вже знайомі гасла й обіцянки. Усі ж знають, що насправді важливо для народу. Традиційно це тарифи, ціни, зарплати, пенсії, допомоги, пільги, робочі місця, інфраструктура, доступна медицина і т.д. Останніми роками електорат також реагує на проблеми екології.

Таку екологічну чутливість не могли проґавити аналітики, тож відповідні обіцянки вже укорінились у програмах кандидатів. Але, як і з більшістю інших обіцянок, до справи не доходить зовсім або результати незадовільні.

Екологи проти

12 липня 2019 року українські експерти підписали Меморандум про протидію розповсюдженню недостовірної інформації та використанню екології у комерційних та політичних цілях. До згоди приєдналися спеціалісти шістнадцятьох організацій.

Мету Меморандуму сформулювала президент асоціації професійних екологів України Людмила Циганок:

“Створити потужне інформаційне та експертне поле для того, аби кожне питання, кожна проблема у сфері охорони оточуючого середовища України проходили крізь призму професійного сприйняття, достовірності та експертного підтвердження”.

Екологічний популізм і маніпуляції громадською думкою вводять населення в оману. Як наслідок люди просто не вірять екологам і розчаровуються навіть у корисних і ефективних ініціативах.

Екологічний рекет

Саме так охарактеризував ситуацію в країні голова Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха. Прикриваючись турботою про навколишнє середовище, чиновники створюють штучні проблеми для бізнесу. І самі ж ці чиновники пропонують рішення — звісно, не безкоштовно.

“Зупиняють будівництво котелень, електростанцій, біогазових проектів і фактично вимагають гроші. Хоча це, по суті, екологічні проекти, що виробляли би відновлювальну енергію, здешевлювали енергію для населення, надавали робочі місця, залучали інвестиції”.

Навіть найкращі ініціативи рубаються на корені — заради збагачення окремих чиновників, депутатів, бізнесменів та інших діячів. Експерти стверджують, що величезна кількість “екоактивістів” працюють на замовлення — тобто виступаючи проти якогось проекту чи підприємства, вони насправді відстоюють не природні ресурси, а матеріальні інтереси певних осіб. А дійсно шкідливі й небезпечні виробництва залишаються наче невидимими для таких “природозахисників”.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
Кадрові рішення Кабміну
Сьогодні у КМУ були призначення, звільнення, узгодження та оголошення конкурсів на посади. Призначення: голова правління НАК "Надра України" — Тарас…
Детальніше
"Слуги народу" зареєстрували у раді законопроект про особливий статус Донбасу
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який пропонує зміни до статті 1 закону України "   Жодної федералізації, контроль над кордоном…
Детальніше
Перша прес-конференція мовного омбудсмена
27 листопада Тетяна Монахова була призначена урядом уповноваженою із захисту державної мови. Згідно закону, повноваження вона отримає тільки наприкінці весни…
Детальніше
Пенсії-2020: як зміняться вимоги до стажу і розмір виплат
В Україні триває пенсійна реформа, що припускає, зокрема, поступове збільшення стажу, необхідного для призначення пенсії за віком, і пенсійного віку для…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери