Політичні спекуляції та корупція на екології

Пам’ятаєте, як у дитинстві зелені листочки були за гроші? Можновладці знайшли спосіб грати у “зелені ігри” по-дорослому.

У ході перевиборчої гонки вже знайомі гасла й обіцянки. Усі ж знають, що насправді важливо для народу. Традиційно це тарифи, ціни, зарплати, пенсії, допомоги, пільги, робочі місця, інфраструктура, доступна медицина і т.д. Останніми роками електорат також реагує на проблеми екології.

Таку екологічну чутливість не могли проґавити аналітики, тож відповідні обіцянки вже укорінились у програмах кандидатів. Але, як і з більшістю інших обіцянок, до справи не доходить зовсім або результати незадовільні.

Екологи проти

12 липня 2019 року українські експерти підписали Меморандум про протидію розповсюдженню недостовірної інформації та використанню екології у комерційних та політичних цілях. До згоди приєдналися спеціалісти шістнадцятьох організацій.

Мету Меморандуму сформулювала президент асоціації професійних екологів України Людмила Циганок:

“Створити потужне інформаційне та експертне поле для того, аби кожне питання, кожна проблема у сфері охорони оточуючого середовища України проходили крізь призму професійного сприйняття, достовірності та експертного підтвердження”.

Екологічний популізм і маніпуляції громадською думкою вводять населення в оману. Як наслідок люди просто не вірять екологам і розчаровуються навіть у корисних і ефективних ініціативах.

Екологічний рекет

Саме так охарактеризував ситуацію в країні голова Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха. Прикриваючись турботою про навколишнє середовище, чиновники створюють штучні проблеми для бізнесу. І самі ж ці чиновники пропонують рішення — звісно, не безкоштовно.

“Зупиняють будівництво котелень, електростанцій, біогазових проектів і фактично вимагають гроші. Хоча це, по суті, екологічні проекти, що виробляли би відновлювальну енергію, здешевлювали енергію для населення, надавали робочі місця, залучали інвестиції”.

Навіть найкращі ініціативи рубаються на корені — заради збагачення окремих чиновників, депутатів, бізнесменів та інших діячів. Експерти стверджують, що величезна кількість “екоактивістів” працюють на замовлення — тобто виступаючи проти якогось проекту чи підприємства, вони насправді відстоюють не природні ресурси, а матеріальні інтереси певних осіб. А дійсно шкідливі й небезпечні виробництва залишаються наче невидимими для таких “природозахисників”.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
У МВС розповіли, чому почали штрафувати "євробляхерів"
Наразі грошове покарання становить 8,5 та 17 тисяч грн. Власників автомобілів на європейській реєстрації від недавнього часу Поліція отримала доступ…
Детальніше
Щоб не платити податки: судді і прокурори роками живуть в не введених в експлуатацію житлі
Миколаївські судді і прокурори порушують законодавство, проживаючи в розкішних будинках, що не введені в експлуатацію. Це допомагає їм оминути сплати…
Детальніше
Кабмін підвищить зарплати бюджетникам: скільки будуть платити
З 1 січня оклади зростуть на 20%, а з 1 грудня - ще на 8,3% Кабінет міністрів планує підвищити зарплати…
Детальніше
У Кабміні задумали створити "контролера інтернету"
В даному напрямку українці вже працюють з Британією, Австралією і Німеччиною. У Мінціфрі заговорили про створення регулятора безпеки в мережі,…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери