Політичні спекуляції та корупція на екології

Пам’ятаєте, як у дитинстві зелені листочки були за гроші? Можновладці знайшли спосіб грати у “зелені ігри” по-дорослому.

У ході перевиборчої гонки вже знайомі гасла й обіцянки. Усі ж знають, що насправді важливо для народу. Традиційно це тарифи, ціни, зарплати, пенсії, допомоги, пільги, робочі місця, інфраструктура, доступна медицина і т.д. Останніми роками електорат також реагує на проблеми екології.

Таку екологічну чутливість не могли проґавити аналітики, тож відповідні обіцянки вже укорінились у програмах кандидатів. Але, як і з більшістю інших обіцянок, до справи не доходить зовсім або результати незадовільні.

Екологи проти

12 липня 2019 року українські експерти підписали Меморандум про протидію розповсюдженню недостовірної інформації та використанню екології у комерційних та політичних цілях. До згоди приєдналися спеціалісти шістнадцятьох організацій.

Мету Меморандуму сформулювала президент асоціації професійних екологів України Людмила Циганок:

“Створити потужне інформаційне та експертне поле для того, аби кожне питання, кожна проблема у сфері охорони оточуючого середовища України проходили крізь призму професійного сприйняття, достовірності та експертного підтвердження”.

Екологічний популізм і маніпуляції громадською думкою вводять населення в оману. Як наслідок люди просто не вірять екологам і розчаровуються навіть у корисних і ефективних ініціативах.

Екологічний рекет

Саме так охарактеризував ситуацію в країні голова Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха. Прикриваючись турботою про навколишнє середовище, чиновники створюють штучні проблеми для бізнесу. І самі ж ці чиновники пропонують рішення — звісно, не безкоштовно.

“Зупиняють будівництво котелень, електростанцій, біогазових проектів і фактично вимагають гроші. Хоча це, по суті, екологічні проекти, що виробляли би відновлювальну енергію, здешевлювали енергію для населення, надавали робочі місця, залучали інвестиції”.

Навіть найкращі ініціативи рубаються на корені — заради збагачення окремих чиновників, депутатів, бізнесменів та інших діячів. Експерти стверджують, що величезна кількість “екоактивістів” працюють на замовлення — тобто виступаючи проти якогось проекту чи підприємства, вони насправді відстоюють не природні ресурси, а матеріальні інтереси певних осіб. А дійсно шкідливі й небезпечні виробництва залишаються наче невидимими для таких “природозахисників”.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
Кілька квартир і Lexus за 580 тис. грн: що задекларував голова Полтавської ОДА Олег Синегубов
Національне агентство з питань запобігання корупції почало перевіряти, чи відповідає спосіб життя чиновників їхнім зарплатам. Як повідомили в прес-службі НАПКА,…
Детальніше
Суд не зміг обрати запобіжний захід нардепу Юрченко - той пішов на самоізоляцію
У п'ятницю, 18 вересня, Вищий антикорупційний суд повинен був обирати запобіжний захід народному депутату Олександру Юрченко (представляв "Слугу народу"). Про…
Детальніше
У Мінфіні пояснили різке збільшення фінансування Офісу президента
Зростання на 40% фінансування діяльності Офісу глави держави пояснюється диспропорцією зарплат у 500 співробітників. Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що…
Детальніше
Чоловік за 13,2 тис. грн хабаря пропонував прикордоннику на Чернігівщині пропустити громадян України в Росію
На Чернігівщині громадянин України намагався організувати схему пропуску громадян України в Росію. Про це повідомляє пресслужба Держприкордонслужби. Громадянин України в…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери