Поліцейсько–прокурорські будні: однією рукою боремося із злочинністю – іншою «кришуємо»?

Журналісти в жовтні цього року вже звертали увагу на дивну активізацію київських поліцейський та прокурорів у «боротьбі» з борделями в місті Дніпро.

Але у цій справі з’явились нові обставини, які потребують уваги громадськості. Так після взяття під варту Ігоря Шейєрмана, останній вийшов з Лук’янівського СІЗО під заставу, яку за нього внесли родичі. Останнім часом Міністр юстиції пан Малюська здійняв багато галасу щодо реформування вітчизняних тюрем та покращення умов перебування ув’язнених, однак на практиці нічого не змінилося. Умови перебування в’язнів в Лук’янівському СІЗО залишаються жахливими. Після звільнення Шейєрмана І. С. було госпіталізовано з діагнозом: «алергічна реакція на укуси побутових кровосисних комах з клінічними проявами небульозної багатоформної ерітреми, гострий період». Простою мовою, людину настільки закусали клопи в слідчому ізоляторі, що це спричинило загострення неврологічної хвороби та призвело до госпіталізації. По цьому факту Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини розпочав перевірку. Це яскравий приклад, як особисті амбіції прокурора Печерського району Дмитра Прокудіна та начальника Печерського райвідділку поліції Андрія Дуброви, відсутність належного судового контролю з боку Печерського районного суду, ледь не призвели до загибелі людини, яку вдалося врятувати лише завдяки самовідданій роботі лікарів. При тому, що і прокурор Добровольська Д.В., і слідчий Невесьолов Д. С., і суддя Константінова К. Е. заздалегідь попереджались про наявність істотних хвороб у Ігоря Шейєрмана.

12.11.2021_1

На фото зображені рани на тілі Ігоря Шейєрмана, які утворилися внаслідок перебування в Київському СІЗО

Наразі Ігор Шейєрман проходить курс лікування. Ми звернулися за коментарем до його адвоката Коротюка Михайла: «Те, що сталося з Ігорем Шейєрманом за час перебування в Київському СІЗО, – це реалії роботи наших правоохоронних органів та пенітенціарної системи. В органів поліції, прокуратури, а подекуди і суду відсутня повага до таких конституційних прав людини, як право на охорону здоров’я, право на повагу до гідності людини і т. д. Ігор Шейєрман не обвинувачується у вчиненні насильницьких злочинів, не є суспільно небезпечним, належним чином виконував умови домашнього арешту. Навіщо прокурор Добровольська Д.В. та суддя Константінова К. Е. відправили під варту людину, знаючи, що він має серйозні хвороби, перебуває на стаціонарному лікуванні та до того ж має підтверджену коронавірусну хворобу? Ми чекаємо реакцію Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та будемо готувати позов до Європейського суду з прав людини. Просто прикро, що в разі присудження Європейським Судом  компенсації Ігорю Шейєрману, обов’язок її виплати буде покладено на Державу, тобто на платників податків, а не на тих горе – слідчих та прокурорів, які вчинили незаконні дії.»

Після звільнення Ігоря Шейєрмана з Київського СІЗО, його «пригоди» на цьому не закінчилися, адже з’ясувалося, що зник його паспорт громадянина України. На момент затримання Шейєрмана І. С. його паспорт був у працівників поліції Остапенка Є. В. та Кириченка В. Л., які і доставили Ігоря з Печерського суду до Київського СІЗО. Але в СІЗО паспорт громадянина України Шейєрмана І. С. десь «загубився» і його прийняли в СІЗО вже без паспорта. В свою чергу на звернення адвоката, прокурор Добровольська Д. В. надала відповідь, що паспорт у працівників поліції відсутній і вони нічного повертати нікому не будуть.

З цього приводу нам надав коментар Ігор Шейєрман: «Я не думав, що поліцейські та прокурори можуть опуститися до того, щоб просто поцупити мій паспорт.  Особливо дивує цинічна та нещира позиція прокурора Дарини Добровольської, яка особисто сказала моєму адвокату, що мій паспорт у слідчого і я можу його забрати, а потім дала письмову відповідь, що паспорт ніхто не вилучав і в матеріалах справи він відсутній. Я особисто бачив, як в залі суду мій паспорт забрав поліцейський Остапенко Є. В., куди він його подів я не знаю, але треба в цьому розібратися. Мої адвокати вже подали відповідні заяви про крадіжку до Державного бюро розслідувань. Сподіваюсь на швидку реакцію компетентних органів».

Читайте также: Сьогодні Печерський суд продовжить обирати запобіжний захід Леросу
У нас виникає логічне запитання, а чим викликана така «ретивість» роботи поліцейських та прокурорів? Чому чиниться такий тиск на Ігоря Шейєрмана, який, за нашою інформацією, є офіційним агентом поліції та багато років співпрацював із правоохоронцями в сфері боротьби з торгівлею людьми?

Відповідь криється не тільки в банальному бажанні вислужитись, питання  тут набагато глибше та має під собою комерційну основу. Розслідуючи кримінальне провадження відносно Ігоря Шейєрмана та інших щодо причетності до утримання місць розпусти, працівники поліції та прокуратури використовують це кримінальне провадження як засіб контролю за роботою самих місць розпусти та перерозподілу прибутків від цього. Тобто внаслідок такого «розслідування», робота місць розпусти не припинилась, а перейшла під контроль київських поліцейських та прокурорів.

У середовищі київських прокурорів, заступник керівника Печерської окружної прокуратури Дмитро Сітар, відомий як «фахівець з питань проституції», оскільки давно та плідно співпрацює з підрозділами міграційної поліції та активно «бореться» із проституцією в столиці. Видно, що Дмитро Сітар досяг вже значних успіхів у боротьбі з проституцією у м. Києві, бо родина прокурора має 3 квартири в місті Києві,  2 автомобілі, також родина має понад 1 мільйон гривень готівкою на руках. В свою чергу Департамент міграційної поліції вирішив «централізувати потік грошових коштів» від діяльності борделів, щоб кошти надходили безпосередньо в Київ. Для цього в березні 2021 року співробітниками Департаменту міграційної поліції було залучено «перевіреного» свого прокурора Дмитра Сітара, який і організував реєстрацію та «правильне розслідування»  кримінального провадження №42021102060000019. Щоб хоч якось пояснити, чому Печерська прокуратура м. Києва почала розслідування щодо злочинів, які вчиняються на території міста Дніпро, в справу було покладено декілька недостовірних рапортів та показань оперативників про те, що ніби – то одна і та сама група осіб контролює діяльність мережі борделів як в місті Дніпро, так і на території міста Києва.

Результатом розслідування став повний перехід мережі борделів в м. Дніпро під контроль нових київських кураторів. Самі борделі переорієнтувалися на нову схему роботи та працюють на нових господарів.

За інформацією з наших джерел, в місті Дніпро «під дахом» працівників центрального апарату Департаменту міграційної поліції Кириченка Д. В., Остапенка Є. В. з «благословення» очільника Департаменту Сергія Пантєлєєва та прокурора Дмитра Сітара, функціонують місця розпусти за наступними адресами:

– вул. Дмитра Яворницького, буд. 34, кв. 102;

– вул. Івана Акінфієва, буд. 14, кв. 30;

– вул. Князя Володимира Великого, буд. 14, кв. 52;

– вул. Грушевського буд. 14, кв. 49;

– вул. Гоголя, буд. 19, кв. 103;

Читайте также: Лікарку столичної поліклініки викрито у внесенні недостовірних даних у систему eHealth про СOVID-вакцинацію
– пров. Січовий буд. 12;

– пр. Олександра Поля, буд. 98-А, кв. 1;

– вул. пилипа Орлика, буд. 17, кв. 30;

– вул. Грушевського, буд. 57-А;

– пр. Дмитра Яворницького, буд. 94, кв. 23.

Переконливо звертаємось до працівників Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України та Державного бюро розслідувань, втрутитись в цю ситуацію та притягнути корумпованих поліцейських та прокурорів до відповідальності.

Зі свого боку будемо продовжувати журналістське розслідування та інформування громадськості про цей кейс. Далі буде…
#stoppolitcor

Читайте також
На Одещині незаконно передали землі вартістю понад 870 млн грн – ДБР
Слідчі ДБР розслідують факт незаконного відчуження 1,5 тисячі гектарів земель Національної академії аграрних наук України посадовими особами Головного управління Держгеокадастру…
Детальніше
Посвідчення ОБСЄ за 45 тис. грн: в Україні викрили крупну шахрайську схему
У Києві викрили шахраїв, які продавали громадянам фейкові посвідчення ОБСЄ (Організація з безпеки та співробітництва в Європі). Підробку можна було придбати за 1,5…
Детальніше
Черкаському полісмену вручили підозру за отримання хабаря
Начальнику сектору дізнання одного з районних управлінь поліції області повідомили про підозру за фактом одержання хабаря в розмірі 300 доларів…
Детальніше
Хто кришує незаконну вирубку лісів на Волині
Журналісти програми  провели розслідування незаконної вирубки лісів на Волині і виявили, хто кришує цю діяльність. Під час зйомок програми представники…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери