Порушення під час виборчої кампанії: вже три кримінальних провадження направлено до суду

З початку виборчого процесу правоохоронці направили до суду вже три кримінальних провадження. Про це свідчать дані моніторингу МВС України.

Загалом розпочато 144 кримінальних проваджень, з яких 63 пов’язані з порушенням виборчого законодавства, і 81 – з проведенням передвиборної кампанії.

Крім того, повідомлено про підозру за 14 кримінальними провадженнями, складено 520 протоколів про адмінправопорушення.

Правоохоронні органи та громадські організації закликають громадян та всіх учасників виборчих перегонів діяти виключно у правовому полі і пам’ятати про відповідальність за порушення.

За словами засновниці та координаторки громадської ініціативи «Стоп політичній корупції» Катерини Коби, найбільш дієвим засобом для усунення порушень виборчого законодавства є публічний розголос.

«Протидіяти фальсифікаціям під час проведення передвиборної компанії найкраще за допомогою максимального публічного розголосу. Люди мають розуміти, що порушивши закон, вони обов’язково понесуть за це відповідальність», – заявила Катерина Коба.

Вона додала, що роками в Україні панувала безкарність і це призвело до негативних наслідків.

«Фальсифікації і безкарність породили зневіру у чесні і прозорі вибори. Аби виправити ситуацію, справи про політичну корупцію мають доходити до суду», – зазначила Катерина Коба.

Нагадаємо, що проект «Стоп політичній корупції» створено у партнерстві з Міністерством внутрішніх справ з метою проведення чесних виборів в Україні.

Мета проекту – забезпечення чесних та прозорих виборів. Засновник проекту – ГО «Патріотичний рух України» – отримала статус офіційного спостерігача на виборах-2019.

 

#stoppolitcor #выборы2019 #вибори2019

Читайте також
Кадрові рішення Кабміну
Сьогодні у КМУ були призначення, звільнення, узгодження та оголошення конкурсів на посади. Призначення: голова правління НАК "Надра України" — Тарас…
Детальніше
"Слуги народу" зареєстрували у раді законопроект про особливий статус Донбасу
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який пропонує зміни до статті 1 закону України "   Жодної федералізації, контроль над кордоном…
Детальніше
Перша прес-конференція мовного омбудсмена
27 листопада Тетяна Монахова була призначена урядом уповноваженою із захисту державної мови. Згідно закону, повноваження вона отримає тільки наприкінці весни…
Детальніше
Пенсії-2020: як зміняться вимоги до стажу і розмір виплат
В Україні триває пенсійна реформа, що припускає, зокрема, поступове збільшення стажу, необхідного для призначення пенсії за віком, і пенсійного віку для…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери