Порушення під час виборчої кампанії: вже три кримінальних провадження направлено до суду

З початку виборчого процесу правоохоронці направили до суду вже три кримінальних провадження. Про це свідчать дані моніторингу МВС України.

Загалом розпочато 144 кримінальних проваджень, з яких 63 пов’язані з порушенням виборчого законодавства, і 81 – з проведенням передвиборної кампанії.

Крім того, повідомлено про підозру за 14 кримінальними провадженнями, складено 520 протоколів про адмінправопорушення.

Правоохоронні органи та громадські організації закликають громадян та всіх учасників виборчих перегонів діяти виключно у правовому полі і пам’ятати про відповідальність за порушення.

За словами засновниці та координаторки громадської ініціативи «Стоп політичній корупції» Катерини Коби, найбільш дієвим засобом для усунення порушень виборчого законодавства є публічний розголос.

«Протидіяти фальсифікаціям під час проведення передвиборної компанії найкраще за допомогою максимального публічного розголосу. Люди мають розуміти, що порушивши закон, вони обов’язково понесуть за це відповідальність», – заявила Катерина Коба.

Вона додала, що роками в Україні панувала безкарність і це призвело до негативних наслідків.

«Фальсифікації і безкарність породили зневіру у чесні і прозорі вибори. Аби виправити ситуацію, справи про політичну корупцію мають доходити до суду», – зазначила Катерина Коба.

Нагадаємо, що проект «Стоп політичній корупції» створено у партнерстві з Міністерством внутрішніх справ з метою проведення чесних виборів в Україні.

Мета проекту – забезпечення чесних та прозорих виборів. Засновник проекту – ГО «Патріотичний рух України» – отримала статус офіційного спостерігача на виборах-2019.

 

#stoppolitcor #выборы2019 #вибори2019

Читайте також
ЦВК відмовила блогеру Шарію в реєстрації
Центральна виборча комісія України відмовила в реєстрації кандидатом в депутати на дострокових парламентських виборах скандальному блогеру Анатолію Шарію. Про це…
Детальніше
ЦВК відмовила в реєстрації Саакашвілі, Клюєву та Парасюку
За підсумками засідання 23 червня, ЦВК повідомила, що у реєстрації кандидатами у народні депутати ВР було відмовлено Андрію Клюєву, колишньому…
Детальніше
"Оппоблок" розсипається: Новинський йде мажоритарником
Об'єднання з партією «Наші» Євгена Мураєва, партією мерів «Довіряй справам» Кернеса-Труханова, мабуть, не дало бажаного аккумулятивного ефекту для решти «Опозиційного…
Детальніше
З 2014 року Ахметов придбав активів на 22 млрд гривень
Найбагатший український олігарх Ринат Ахметов, починаючи з 2014 року, придбав активів на суму близько 22 млрд гривень. Про це в…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери