Рада передбачила купівлю-продаж держземель виключно через електронні аукціони

Раніше Верховна Рада дозволила місцевому самоврядуванню вибирати цільове призначення земельних ділянок, а сьогодні передбачила здійснення процедури купівлі-продажу земельних ділянок державної або комунальної власності виключно через електронні аукціони.
За прийняття в цілому законопроєкту №2195 проголосували 272 депутати за мінімально необхідних 226.

Відповідно до документа, до Земельного кодексу вносяться зміни, згідно з якими продаж земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) здійснюється на конкурсній основі тільки через електронний аукціон.

При цьому єдина електронна торговельна система має бути у державній власності, функціонувати і адмініструватися в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів.

Передбачається, що розмір гарантійного внеску не може становити менш як 30% від стартової ціни продажу земельної ділянки або 30% стартового розміру річної плати за користування земельною ділянкою.

Реєстраційний та гарантійний внески сплачуються особою, яка хоче взяти участь в аукціоні, на окремі рахунки оператора електронного майданчика.

Зазначається, що один лот складається виключно з однієї земельної ділянки або прав на неї в розмірі до 20 га.

Також не допускається відчуження орендованих земельних ділянок державної або комунальної власності без згоди орендаря.

Як повідомляли Українськi Новини, 14 листопада 2019 Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №2195, яким передбачається купівля-продаж земділянок державної або комунальної власності виключно через електронні аукціони.

Цей законопроєкт входить до пакету законів, необхідних для повноцінного запуску ринку землі.

#stoppolitcor

Читайте також
Призначено нового представника Кабінету міністрів у Раді
Кабінет міністрів України призначив нового свого представника у Верховній Раді. Ним став керівник секретаріату депутатської фракції партії "Слуга народу" в…
Детальніше
З держдач у Конча-Заспі вже вигнали 8 чиновників
Будинок відпочинку "Конча-Заспа" розірвав договори про користування державними дачами з вісьмома нинішніми та колишніми чиновниками й суддями. "Будинок відпочинку Конча-Заспа…
Детальніше
Податкова амністія: кому Рада дозволила легалізувати свої доходи
Не отримають права на податкову амністію топ-посадовці та народні депутати. Від вересня цього року стартує податкова амністія. Верховна Рада ухвалила закон,…
Детальніше
ДФС заблокувала схему завищення податкового кредиту з ПДВ на 53 млн грн
Державна фіскальна служба за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора в межах досудового розслідування кримінального провадження викрили групу осіб в махінаціях…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери