Рада передбачила купівлю-продаж держземель виключно через електронні аукціони

Раніше Верховна Рада дозволила місцевому самоврядуванню вибирати цільове призначення земельних ділянок, а сьогодні передбачила здійснення процедури купівлі-продажу земельних ділянок державної або комунальної власності виключно через електронні аукціони.
За прийняття в цілому законопроєкту №2195 проголосували 272 депутати за мінімально необхідних 226.

Відповідно до документа, до Земельного кодексу вносяться зміни, згідно з якими продаж земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) здійснюється на конкурсній основі тільки через електронний аукціон.

При цьому єдина електронна торговельна система має бути у державній власності, функціонувати і адмініструватися в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів.

Передбачається, що розмір гарантійного внеску не може становити менш як 30% від стартової ціни продажу земельної ділянки або 30% стартового розміру річної плати за користування земельною ділянкою.

Реєстраційний та гарантійний внески сплачуються особою, яка хоче взяти участь в аукціоні, на окремі рахунки оператора електронного майданчика.

Зазначається, що один лот складається виключно з однієї земельної ділянки або прав на неї в розмірі до 20 га.

Також не допускається відчуження орендованих земельних ділянок державної або комунальної власності без згоди орендаря.

Як повідомляли Українськi Новини, 14 листопада 2019 Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №2195, яким передбачається купівля-продаж земділянок державної або комунальної власності виключно через електронні аукціони.

Цей законопроєкт входить до пакету законів, необхідних для повноцінного запуску ринку землі.

#stoppolitcor

Читайте також
Спонсор бойовиків і скандальний забудовник Вадим Столар хоче підім'яти під себе Київ
Глава Офісу президента Андрій Єрмак хоче повернути скандальному забудовнику, нардепу від ОТЗЖ, якого підозрюють у фінансуванні тероризму, Вадиму Столар статус…
Детальніше
Збитків на понад мільйон: В Ужгороді експосадовцю оголосили підозру
Працівники поліції повідомляють, що довели причетність колишнього посадовця до правопорушення, пов’язаного з продажем земельних ділянок в Ужгороді. Фігуранту вже повідомили…
Детальніше
“П’яне ДТП” з нардепом Трухіним: ДБР не знає, хто був за кермом
Слідство у справі про ДТП за участю нардепа від "Слуги народу" Олександра Трухіна ще не отримало інформацію, яка б допомогла…
Детальніше
“Велике будівництво” топ-чиновника ОПУ: хто зводить величезний маєток під Києвом
Площа ділянки налічує майже 30 соток “Велике будівництво” у розпалі не лише по країні, а й у маєтку заступника голови…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери