Радник глави ОП Пасічник заборгував держбанку 1млрд і звинувачувався у зловживанні владою

Пасічник був засновником мережі аптек “Фалбі”, основні збитки від банкрутства якої – а це 1 млрд грн – лягли на державний Укрексімбанк.

На початку грудня цього року Офіс Президента України повідомив про кількість радників у Володимира Зеленського та Андрія Єрмака. Тоді ж стало відомо, що в число радників глави Офісу Президента входить скандально відомий Михайло Пасічник.

Його добре знають в медичних колах, при цьому не з кращого боку, який детально проаналізував біографію радника глави ОП.

Саме Пасічник був засновником мережі аптек “Фалбі”, основні збитки від банкрутства якої – а це 1 млрд грн – лягли на державний Укрексімбанк. З ним також пов’язаний тривалий і гучний скандал з допуском на український ринок забороненого індійського препарату “Кофекс”, який наркозалежні використовують для виробництва наркотиків.

Крім того, Михайло Пасічник, який двічі очолював Державну службу з лікарських засобів, був звинувачений у зловживанні владою і службовим становищем. У 2005 році КРУ повідомило “про жахливі багатомільйонних втратах бюджетних коштів” з його вини. За даними інспекторів КРУ, за бюджетні кошти чиновники МОЗ закуповували у “своїх” фірм ліки для держлікарнях за цінами, які більш ніж на 500% перевищували вартість аналогічних препаратів на ринку. А Пасічник як глава Держслужби з лікарських засобів, лобіював включення до Переліку лікарських засобів, які можуть закуповуватися за бюджетні кошти, препаратів тих виробників, дистриб’ютором яких була його компанія “Фалбі”.

“Якщо детально проаналізувати біографію Михайла Пасічника, то впадає в очі, що кожен етап його діяльності закінчувався скандалами, боргами, судами, схемами і корупційними звинуваченнями”.

Видання підкреслює, що в 2021 році доля всієї держави багато в чому буде залежати від менеджменту в медичній сфері. Саме тому варто уважніше придивитися до обличчя, безпосередньо наближеному до глави Офісу Президента України.

#stoppolitcor

Читайте також
Януковича і сина хочуть заочно заарештувати у справі про Межигір'я
Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) і Спеціалізована прокуратура просять Вищий антикорупційний суд заочно заарештувати колишнього президента Віктора Януковича та його…
Детальніше
Тарифи на електроенергію винесуть на засідання РНБО
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Рада національної безпеки і оборони (РНБО) розгляне питання тарифів на електроенергію для населення. На…
Детальніше
Зеленський провів кадрові зміни в РНБО: хто отримав крісло
Президент України Володимир Зеленський вивів звільненого з посади голови Служби зовнішньої розвідки України (СЗРУ) Валерія Кондратюка. Одночасно глава держави ввів…
Детальніше
Товари на десятки мільйонів гривень: ДБР ліквідувало канал контрабанди на Київській митниці
Потужний канал контрабанди товарів широкого вжитку і підакцизних товарів ліквадували на Київській митниці. Контрабанду провозили через столичні аеропорти. Про це…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери