Радник глави ОП Пасічник заборгував держбанку 1млрд і звинувачувався у зловживанні владою

Пасічник був засновником мережі аптек “Фалбі”, основні збитки від банкрутства якої – а це 1 млрд грн – лягли на державний Укрексімбанк.

На початку грудня цього року Офіс Президента України повідомив про кількість радників у Володимира Зеленського та Андрія Єрмака. Тоді ж стало відомо, що в число радників глави Офісу Президента входить скандально відомий Михайло Пасічник.

Його добре знають в медичних колах, при цьому не з кращого боку, який детально проаналізував біографію радника глави ОП.

Саме Пасічник був засновником мережі аптек “Фалбі”, основні збитки від банкрутства якої – а це 1 млрд грн – лягли на державний Укрексімбанк. З ним також пов’язаний тривалий і гучний скандал з допуском на український ринок забороненого індійського препарату “Кофекс”, який наркозалежні використовують для виробництва наркотиків.

Крім того, Михайло Пасічник, який двічі очолював Державну службу з лікарських засобів, був звинувачений у зловживанні владою і службовим становищем. У 2005 році КРУ повідомило “про жахливі багатомільйонних втратах бюджетних коштів” з його вини. За даними інспекторів КРУ, за бюджетні кошти чиновники МОЗ закуповували у “своїх” фірм ліки для держлікарнях за цінами, які більш ніж на 500% перевищували вартість аналогічних препаратів на ринку. А Пасічник як глава Держслужби з лікарських засобів, лобіював включення до Переліку лікарських засобів, які можуть закуповуватися за бюджетні кошти, препаратів тих виробників, дистриб’ютором яких була його компанія “Фалбі”.

“Якщо детально проаналізувати біографію Михайла Пасічника, то впадає в очі, що кожен етап його діяльності закінчувався скандалами, боргами, судами, схемами і корупційними звинуваченнями”.

Видання підкреслює, що в 2021 році доля всієї держави багато в чому буде залежати від менеджменту в медичній сфері. Саме тому варто уважніше придивитися до обличчя, безпосередньо наближеному до глави Офісу Президента України.

#stoppolitcor

Читайте також
Заробітна плата голови Верховної Ради Дмитра Разумкова
Який за 2020 рік задекларував готівкою 28,5 млн гривень і 75 тис. доларів, за квітень склала 49,8 тис. гривень, його…
Детальніше
Гео Лерос заявив, що щомісячні доплати народним депутатам з фракції "Слуга народу" були санкціоновані Президентом України
Виключений з фракції "Слуга народу" народний депутат Гео Лерос заявив, що щомісячні доплати народним депутатам з фракції "Слуга народу" були санкціоновані Президентом України…
Детальніше
В НБУ розповіли, що почнуть готувати «ПриватБанк» на продаж
Зокрема, зазначили, що підготовка до виходу держави з капіталу банків почнеться після того, як буде досягнуто стабільне відновлення економіки ㅡ…
Детальніше
Порушено справу за фактом викрадення судді Чауса в Молдові та незаконного переправлення його через кордон
Служба безпеки України розслідує кримінальне провадження за фактом викрадення українського судді Миколи Чауса у Молдові та незаконного переправлення його через…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери