Санкції проти каналів кума Путіна – Медведчука. В РНБО ухвалили письмово, Зеленський не пояснював

Відбулося засідання РНБО, але  воно пройшло не так, як звичайно. Останнім часом фактично його ніхто не проводив: людям дають документи, просять ознайомитися і розписатися.  А от вчора о 17:30 членам РНБО подзвонили з Офісу президента й запросили їх на Банкову, на 4-й поверх.

Члени Ради національної безпеки й оборони України підтримали санкції проти соратника й каналів Віктора Медведчука у письмовій формі. Кожному видали папку з документами, щоб члени РНБО розписалися.

За словами одного з членів Радбезу, “це було письмове опитування”, обговорення не було. Ніхто не оголошував і не акцентував на тому, що запроваджуються санкції проти каналів Медведчука. Президент Володимир Зеленський своєї позиції з цього приводу членам РНБО не висловлював. Бланки збирав секретар Радбезу Олексій Данілов.

Щодо наступних кроків щодо санкцій, то опитаним членам РНБО “їх не повідомляли”.

З чого все почалося?

2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 2 лютого 2021 року про застосування санкцій проти нардепа Тараса Козака та телеканалів кума Путіна Віктора Медведчука – “112 Україна”, NewsOne, ZIK. Спікер парламенту Дмитро Разумков утримався від голосування за це рішення.

  • Трансляцію каналів Медведчука почали припиняти сервіси на всіх платформах.
  • Медіахолдинг “Новости” вийшов із заявою про “політичну розправу над неугодними ЗМІ”. Телеканали “112 Україна”, NewsOne і ZiK планують боротися за своє право бути в ефірі.
  • В Офісі президента заявили, що санкції проти Тараса Козака і трьох каналів підконтрольних Віктору Медведчуку не є зазіханням на свободу слова, а є виключно боротьбою із “чужорідної пропагандою”.
  • Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленконазвав “надзвичайною ситуацією й наступом на свободу слова” санкції проти телеканалів “112 Україна”, NewsOne, ZIK.

А що ви думаєте з цього приводу? Чи дійсно це зазіхання на свободу слова? Чи Президент давно мав відреагувати на те, що на території України, в сьогоднішніх умовах війни на Донбасі, давно необхідно було припинити трансляцію проросійських телеканалів?

#stoppolitcor

Читайте також
ЦВК відмовилася реєструвати Вірастюка народним депутатом
Центральна виборча комісія (ЦВК) встановила відсутність правових підстав для реєстрації за підсумками довиборів до Ради в окрузі №87 Івано-Франківської області кандидата від…
Детальніше
Діяльність "сірих" АЗС, де продають пальне сумнівної якості, шкодить довкіллю, а втрати держбюджету становлять мільярди гривень щороку
Діяльність "сірих" АЗС, де продають пальне сумнівної якості, шкодить довкіллю, а втрати держбюджету становлять мінімум 15 мільярдів гривень щороку. Такі…
Детальніше
Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова у справі про збитки від формули «Роттердам плюс» замінила старшого групи прокурорів
«Тричі закрити справу і три рази отримати скасування постанови про закриття – це багато. Питання настільки важливе і резонансне, що…
Детальніше
З травня в Україні посилили умови надання субсидій
З травня в Україні посилили умови надання субсидій - не даватимуть, якщо є друге житло, машина або дорога покупка. Для…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери