Скільки компанії олігархів виплатять дивідендів в 2021 році

Компанії Ріната Ахметова виплатили своєму акціонеру майже 20 млрд грн дивідендів. Ferrexpo Жеваго направила на дивіденди 5,3 млрд грн. Водночас, Віктор Пінчук отримає 1 млрд грн дивідендів.

Гірничо-металургійні компанії – найбільші платники дивідендів в Україні. Вони в 2021 році виплатять своїм акціонерам-олігархам 40-60 млрд грн дивідендів. Різниця в фінальній сумі виникає, оскільки деякі компанії лише внесли питання про виплату дивідендів в порядок денний акіонерних зборів.

Є інформація про ті компанії, які вже прийняли рішення про виплату, або ще тільки планують це зробити.

Водночас, наш своєрідний рейтинг не відображає повної картини. Адже більшість дочірніх компаній іноземних корпорацій, які працюють в Україні не публікують інформацію про виплату дивідендів в адресу материнських компаній. До таких можна віднести: Google Україна, Макдональдз Юкрейн, Кока-Кола Беверіджиз Україна, PepsiCo Україна, АТ Каргілл та ін.

Окрім гірничо-металургійних компаній найактивніше дивіденди виплачують банки, держкомпанії на виконання відповідної статті закону про держбюджет, агрокорпорації, та машинобудівні підприємства.

Ми розмістили компанії за сумою виплачених дивідендів.

Приватбанк

Найбільший банк в Україні Приватбанк – лідер рейтингу. Він виплатить державі 19,4 млрд грн дивідендів. Це найбільша зафіксована в 2021 році сума дивідендів по країні.

АрселорМіттал Кривий ріг (АМКР)

Найбільший в Україні гірничо-металургійний комбінат АрселорМіттал Кривий Ріг виплатить своєму акціонеру – міжнародному холдингу ArcelorMittal індійця Лакшмі Міттала 9,6 млрд грн дивідендів.

Виплати будуть здійсненні за рахунок перерозподілу нерозподіленого прибутку, який становить 30 млрд грн.

Криворізький залізорудний комбінат (КЗРК)

Криворізький залізорудний комбінат, який спеціалізується на підземному видобутку залізної руди, планує виплатити акціонерам 8,84 млрд грн дивідендів. Підприємство навпіл належить групі СКМ Ріната Ахметова і групі Приват Ігоря Коломойського.

Південний ГЗК

Ще один виробник залізної руди – Південний ГЗК – виплатить акціонерам 8,4 млрд грн дивідендів з частини чистого прибутку за 2019 рік у 8,9 млрд грн.

ОТП Банк

ОПТ Банк, який в рейтингу НБУ на 8-му місці, виплатив акціонерам 1,2 млрд грн, або 70% чистого прибутку за 2020 рік.

Банк належить угорській групі OTP Bank.

Інтерпайп

Зять другого президента України Леоніда Кучми олігарх Віктор Пінчук і його родина отримають 1,01 млрд грн ($40 млн) дивідендів від трубно-колісної корпорації Інтерпайп.

Дивіденди олігарх отримає після дострокового викупу євробондів на $309 млн. Це привело до зняття обмеження на виплату дивідендів. До цього через борги в 2019 та в 2020 роках олігарх не мав права виплачувати собі дивіденди.

#stoppolitcor

Читайте також
“Слуга” Негулевський нецензурно вилаявся на трибуні Ради: “Бл@ть еб^на, шановні колеги”
Народний депутат від "Слуги народу" Ігор Негулевський нецензурно вилаявся під час виступу на трибуні Верховної Ради. Ймовірно нардеп не знав,…
Детальніше
Справа “вагнерівців”: Єрмак дав свідчення ДБР
Керівника Офісу Президента Андрій Єрмак відвідав ДБР. У Державному бюро розслідувань Єрмак дав свідчення у справі "вагнерівців".  30 листопада Андрій…
Детальніше
За участь у державному перевороті платять 1 тисячу гривень, — Корнієнко
Перший віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко розказав, що має інформацію про те, що на 1 грудня плануються "підзвози" людей у…
Детальніше
Аварія та пожежа на Бурштинській ТЕС: четверо осіб постраждали
Увечері 28 листопада на Бурштинській ТЕС на Івано-Франківщині сталася аварія на одному з енергоблоків. Унаслідок розриву труби на котлі відбувся…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери