Сьогодні розглянуть закон про викривачів корупції та їх “частку”

На порядку денному Верховної Ради на 13 вересня — 11 проєктів. Першим у списку стоїть №1010 “Про внесення змін до закону України “Про запобігання корупції”.

Це той самий проєкт, який передбачає винагороду для викривачів у 10% від суми хабаря чи збитків державі. Скептики вважають, що його прийняття може призвести до повернення в “еру стукачества” — мовляв, бігатимуть тепер із доносами один на одного, аби й самим щось дісталось.

Але винагорода передбачена не для будь-якого корупційного випадку і взагалі з обмеженнями:

  1. Право на винагороду має викривач, який повідомив про корупційний злочин, грошовий розмір предмета якого або завдані державі збитки від якого у п’ять тисяч і більше разів перевищують розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на час вчинення злочину.
  2. Розмір винагороди визначається судом у межах 10 відсотків від грошового розміру предмета корупційного злочину або розміру завданих державі збитків від злочину. Розмір винагороди не може перевищувати трьох тисяч мінімальних заробітних плат, установлених на час вчинення злочину.

Це означає, що йдеться лише про “велику” корупцію, де задіяні великі гроші. А ще — що зовсім космічну “частку”від здачі корупціонера отримати неможна. До речі, якщо викривачів по одній справі декілька, то ці 10% будуть розподілені між ними — пропорційно важливості тієї інформації, що вони надали.

Також проєкт передбачає уточнення щодо заходів захисту викривачів, що має сприяти їх безпеці, у тому числі й економічної — приділено уваги трудовим відносинам.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
Активи Януковича у Швейцарії будуть заморожені ще максимум три роки
Швейцарія нагадала Україні, що замороження активів колишнього президента України Віктора Януковича і його оточення триватиме ще максимум три роки. Це передбачено законодавством…
Детальніше
Ексглава правління Приватбанку Дубілет, якого шукає НАБУ, виїхав з України
Колишній голова правління Приватбанку Олександр Дубілет, який підозрюється НАБУ в зловживаннях, перебуває за межами України. Про це  повідомили джерела в…
Детальніше
НАЗК припинило фінансування СН. У звітах знайшли порушення
Національне агенство з питань запобігання корупції зупинило державне фінансування партії "Слуга народу". Відомство виявило порушення у звітах партії. Про це повідомляє…
Детальніше
Для уникнення "кнопкодавства" завтра Рада почне користуватися сенсорною кнопкою для голосування
Верховна Рада, яка вже відключила від системи голосування всі вільні місця депутатів в залі засідань, щоб уникнути неперсонального голосування парламентарями почне використання…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери