Сьогодні розглянуть закон про викривачів корупції та їх “частку”

На порядку денному Верховної Ради на 13 вересня — 11 проєктів. Першим у списку стоїть №1010 “Про внесення змін до закону України “Про запобігання корупції”.

Це той самий проєкт, який передбачає винагороду для викривачів у 10% від суми хабаря чи збитків державі. Скептики вважають, що його прийняття може призвести до повернення в “еру стукачества” — мовляв, бігатимуть тепер із доносами один на одного, аби й самим щось дісталось.

Але винагорода передбачена не для будь-якого корупційного випадку і взагалі з обмеженнями:

  1. Право на винагороду має викривач, який повідомив про корупційний злочин, грошовий розмір предмета якого або завдані державі збитки від якого у п’ять тисяч і більше разів перевищують розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на час вчинення злочину.
  2. Розмір винагороди визначається судом у межах 10 відсотків від грошового розміру предмета корупційного злочину або розміру завданих державі збитків від злочину. Розмір винагороди не може перевищувати трьох тисяч мінімальних заробітних плат, установлених на час вчинення злочину.

Це означає, що йдеться лише про “велику” корупцію, де задіяні великі гроші. А ще — що зовсім космічну “частку”від здачі корупціонера отримати неможна. До речі, якщо викривачів по одній справі декілька, то ці 10% будуть розподілені між ними — пропорційно важливості тієї інформації, що вони надали.

Також проєкт передбачає уточнення щодо заходів захисту викривачів, що має сприяти їх безпеці, у тому числі й економічної — приділено уваги трудовим відносинам.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
Звинувачена в сепаратизмі екс-мер Слов’янська пройшла у другий тур виборів
Колишній мер міста Слов’янськ Донецької області Неля Штепа, яку звинувачували у сепаратизмі, проходить у другий тур місцевих виборів. За попередніми…
Детальніше
На Кіровоградщині перемогу одержав екс-нардеп Віктор Лозинський, раніше засуджений за вбивство
Екс-нардеп Віктор Лозинський зміг здобути перемогу на місцевих виборах на пост керівника Підвисоцької ОТГ Голованівського району Кіровоградської області. Раніше політик…
Детальніше
ДТЕК Ахметова виграла суд щодо виплати за передачу електроенергії при експорті
Холдинг ДТЕК перестав платити тариф на передачу електроенергії при експорті, посилаючись на практику ЄС. Шостий апеляційний адміністративний суд відмовився задовольнити…
Детальніше
Під Києвом затримали підозрюваного в підкупі виборців
У Василькові Київської області затримали 35-річного чоловіка за підкуп виборців. Чоловікові повідомили про підозру, він знаходиться в слідчому ізоляторі. Про…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери