Сьогодні розглянуть закон про викривачів корупції та їх “частку”

На порядку денному Верховної Ради на 13 вересня — 11 проєктів. Першим у списку стоїть №1010 “Про внесення змін до закону України “Про запобігання корупції”.

Це той самий проєкт, який передбачає винагороду для викривачів у 10% від суми хабаря чи збитків державі. Скептики вважають, що його прийняття може призвести до повернення в “еру стукачества” — мовляв, бігатимуть тепер із доносами один на одного, аби й самим щось дісталось.

Але винагорода передбачена не для будь-якого корупційного випадку і взагалі з обмеженнями:

  1. Право на винагороду має викривач, який повідомив про корупційний злочин, грошовий розмір предмета якого або завдані державі збитки від якого у п’ять тисяч і більше разів перевищують розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на час вчинення злочину.
  2. Розмір винагороди визначається судом у межах 10 відсотків від грошового розміру предмета корупційного злочину або розміру завданих державі збитків від злочину. Розмір винагороди не може перевищувати трьох тисяч мінімальних заробітних плат, установлених на час вчинення злочину.

Це означає, що йдеться лише про “велику” корупцію, де задіяні великі гроші. А ще — що зовсім космічну “частку”від здачі корупціонера отримати неможна. До речі, якщо викривачів по одній справі декілька, то ці 10% будуть розподілені між ними — пропорційно важливості тієї інформації, що вони надали.

Також проєкт передбачає уточнення щодо заходів захисту викривачів, що має сприяти їх безпеці, у тому числі й економічної — приділено уваги трудовим відносинам.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
Протести проти "капітуляції" та роз'яснення дипломата
Кілька сотен мітингувальників зібрались цієї ночі в Києві на Майдані та Банковій. Причина невдоволення: формула Штанмайєра. Вимоги: відставка Зеленського. Також…
Детальніше
Конференція з приводу залишення Славоміром Новаком посади
1 жовтня — день офіційного звільнення Новака. Підсумки майже трирічного правління в "Укравтодорі", що стало рекордом для цього відомства, сьогодні…
Детальніше
Кличко подав до суду на Богдана та Гончарука
В ОАСК передано по позову на кожного. Чим завинили перед київським мером голова ОП та прем'єр? Богдан, на думку, Кличка,…
Детальніше
Гральний бізнес хочуть легалізувати, але прибрати з вулиць
Приблизно 2—2,5 млрд грн надійдуть до бюджету від легалізації грального бізнесу — такий прогноз премєр-міністра Олексія Гончарука. Формально зараз у…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери