Сьогодні розглянуть закон про викривачів корупції та їх “частку”

На порядку денному Верховної Ради на 13 вересня — 11 проєктів. Першим у списку стоїть №1010 “Про внесення змін до закону України “Про запобігання корупції”.

Це той самий проєкт, який передбачає винагороду для викривачів у 10% від суми хабаря чи збитків державі. Скептики вважають, що його прийняття може призвести до повернення в “еру стукачества” — мовляв, бігатимуть тепер із доносами один на одного, аби й самим щось дісталось.

Але винагорода передбачена не для будь-якого корупційного випадку і взагалі з обмеженнями:

  1. Право на винагороду має викривач, який повідомив про корупційний злочин, грошовий розмір предмета якого або завдані державі збитки від якого у п’ять тисяч і більше разів перевищують розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на час вчинення злочину.
  2. Розмір винагороди визначається судом у межах 10 відсотків від грошового розміру предмета корупційного злочину або розміру завданих державі збитків від злочину. Розмір винагороди не може перевищувати трьох тисяч мінімальних заробітних плат, установлених на час вчинення злочину.

Це означає, що йдеться лише про “велику” корупцію, де задіяні великі гроші. А ще — що зовсім космічну “частку”від здачі корупціонера отримати неможна. До речі, якщо викривачів по одній справі декілька, то ці 10% будуть розподілені між ними — пропорційно важливості тієї інформації, що вони надали.

Також проєкт передбачає уточнення щодо заходів захисту викривачів, що має сприяти їх безпеці, у тому числі й економічної — приділено уваги трудовим відносинам.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
Зеленський ліквідував Нацкомфінпослуг
Президент України Володимир Зеленський підписав указ про припинення діяльності Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг…
Детальніше
Глава Нацбанку України подав у відставку і реакція МВФ
Глава Національного банку України Яків Смолій написав і подав президенту країни заяву про звільнення у зв'язку з відставкою за власним…
Детальніше
Кабмін погодив підвищення мінімальної зарплати
Кабінет міністрів України погодив підвищення мінімальної зарплати в Україні. Так, з 1 вересня вона зросте до 5 тисяч гривень. Про…
Детальніше
Суд обирає запобіжний захід Порошенку
Печерський районний суд Києва продовжив обирати запобіжний захід п'ятому президенту Петру Порошенку. Раніше засідання було перенесено. Порошенко прибув на засідання…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери