Трейдер Proton припиняє поставки палива в Україну, що може призвести то подорожчання пального

Швейцарський трейдер Proton Energy Group S.A., бізнесмена Нісана Мойсеєва, який з легкої руки Віктора Медведчука вже багато років має практично монопольне право і можливість завозити в Україну російський скраплений газ та дизильне пальне. Припиняє поставки нафтопродуктів в Україну з 1 квітня 2021 року. Про це компанія сповістила своїх українських контрагентів відповідним листом. Серед причин такого рішення в компанії називають дії української влади.

“На початку березня 2021 року компанія отримала інформацію від одного з членів Нафтогазової асоціації України про те, що СБУ настійно рекомендує учасникам українського паливного ринку не співпрацювати з Proton Energy Group SA й утримуватися від купівлі нафтопродуктів у компанії. Крім того, минулого тижня ми стали свідками подій щодо мережі АЗС Glusco, що належить Glusco Energy SA, і члена Нафтогазової асоціації України. Раніше, в лютому 2021 року технологічний обсяг дизельного палива в трубопроводі, що належить компанії, був незаконно заарештований українською владою”, – пояснюються причини в зверненні трейдера.

Крім того, за інформацією видання OilPOint, з 1 квітня припиняє поставки російського дизельного палива один із найбільших постачальників світлих нафтопродуктів – Wexler Group.

Близько 85% поставок Proton Energy Group S.A. здійснює за річними термконтрактами. Клієнтами є найбільші гравці ринку України: Wexler Group, ОККО, WOG, KLO, Glusco та інші. За даними Консалтингової групи А-95, компанія Анвітрейд (входить у Wexler Group) в минулому році стала найбільшим імпортером дизельного палива, наростивши поставки в порівнянні з 2019 роком на 9%, до 662 300 т.

Що передувало такому рішенню з боку державної влади:

  • У червні 2017 року швейцарська група Proton Energy бізнесмена Нісана Мойсеєва купила мережу Glusco (141 АЗС). Тоді учасники ринку заявили, що мережа перейшла під контроль структур з оточення Віктора Медведчука.
  • 11 березня СБУ і Офіс генпрокурора заявили про викриття “масштабної схеми тіньової реалізації неякісних нафтопродуктів”. За даними правоохоронців, орієнтовна сума ухилення від сплати податків – близько 240 млн грн. Група Глуско, в свою чергу, спростувала зв’язок із фігурантами кримінальної справи.

І як результат такої політичної гри українці, ймовірно, отримають космічні ціни на пальне!

#stoppolitcor

 

Читайте також
Зеленський позбавив громадянства трьох українців, двоє – у санкційному списку "топ-контрабандистів"
Президент Володимир Зеленський підписав указ про позбавлення громадянства України трьох людей, двоє з яких – під санкціями РНБО за причетність…
Детальніше
Журналісти розкрили багатомільйонну схему податкових «скруток» в Галнафтогазі і групі компаній ОККО
Група компаній ОККО при ймовірному сприянні податкової інспекції ухиляється від сплати податків в особливо великих розмірах і завдає бюджету багатомільйонні…
Детальніше
Правоохоронець хотів уникнути відповідальності за хабарництво, запропонувавши за це гроші слідчому ДБР
Правоохоронець хотів уникнути відповідальності за хабарництво, запропонувавши за це гроші слідчому ДБР. Поліцейський запропонував хабар слідчому ДБР у спробі уникнути…
Детальніше
Вищий антикорупційний суд наклав арешт на майно брата голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка
Вищий антикорупційний суд наклав арешт на майно брата голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка, адвоката Юрія Зонтова, якого…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери