“Трилітка”, податки та інші особливості бюджету від Гончарука

На брифінгу Кабміну міністри розповіли про Держбюджет на 2020 рік — його проєкт уже розглянутий урядом і внесений до Ради.

Бюджет на три роки

Український прем’єр вважає, що потрібно будувати довготриваліші плани, а тому бюджет необхідно розраховувати не на один рік, а на три. На брифінгу УМУ заявлено, що бюджет на 2020 рік стане останнім, який складається за старим принципом. Далі буде бюджет на 2021—2023 роки.

Відповідно, і макроекономічні прогнози мають розроблятися дещо інакше. Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов обіцяє докласти зусиль для створення системнішого підходу до макроекономічного прогнозу.

Особливості проєкту бюджету 2020

Поточний варіант — не остаточний. У КМУ зізнаються,що в них було лише два тижні, а за основу взяті ще весняні показники. Найближчими тижнями Кабмін подасть до парламенту програму своїх дій, а після обговорень можливо внесення певних змін.

Міністр фінансів Оксана Маркарова вважає проєкт бюджету реалістичним і збалансованим, а також таким, що забезпечить не тільки стабільність, а й стрімкий ривок до економічного зростання.

Бізнес, податки та держапарат

У планах зменшення витрат на обслуговування державного апарату. Податки не підвищуватимуть, а хочуть їх поступово зменшувати. Проте платити мають усі.

Гончарук обіцяє більше підтримки для малого та середнього бізнесу. Наприклад, фермерам можуть компенсувати кредитну ставку, аби й невеликі аграрні підприємства змогли отримати умови для купівлі ділянок — коли розпочне роботу ринок землі.

Гончарук: “Бюджет-2020 буде бюджетом ефективності, після якого буде бюджет економічного зростання”.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
Колишній керівник ГПУ вступив у боротьбу за посаду глави САП
Колишній начальник управління спецрозслідування Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк подав документи на участь в конкурсі на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури…
Детальніше
Активи Януковича у Швейцарії будуть заморожені ще максимум три роки
Швейцарія нагадала Україні, що замороження активів колишнього президента України Віктора Януковича і його оточення триватиме ще максимум три роки. Це передбачено законодавством…
Детальніше
Ексглава правління Приватбанку Дубілет, якого шукає НАБУ, виїхав з України
Колишній голова правління Приватбанку Олександр Дубілет, який підозрюється НАБУ в зловживаннях, перебуває за межами України. Про це  повідомили джерела в…
Детальніше
НАЗК припинило фінансування СН. У звітах знайшли порушення
Національне агенство з питань запобігання корупції зупинило державне фінансування партії "Слуга народу". Відомство виявило порушення у звітах партії. Про це повідомляє…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери