“Трилітка”, податки та інші особливості бюджету від Гончарука

На брифінгу Кабміну міністри розповіли про Держбюджет на 2020 рік — його проєкт уже розглянутий урядом і внесений до Ради.

Бюджет на три роки

Український прем’єр вважає, що потрібно будувати довготриваліші плани, а тому бюджет необхідно розраховувати не на один рік, а на три. На брифінгу УМУ заявлено, що бюджет на 2020 рік стане останнім, який складається за старим принципом. Далі буде бюджет на 2021—2023 роки.

Відповідно, і макроекономічні прогнози мають розроблятися дещо інакше. Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов обіцяє докласти зусиль для створення системнішого підходу до макроекономічного прогнозу.

Особливості проєкту бюджету 2020

Поточний варіант — не остаточний. У КМУ зізнаються,що в них було лише два тижні, а за основу взяті ще весняні показники. Найближчими тижнями Кабмін подасть до парламенту програму своїх дій, а після обговорень можливо внесення певних змін.

Міністр фінансів Оксана Маркарова вважає проєкт бюджету реалістичним і збалансованим, а також таким, що забезпечить не тільки стабільність, а й стрімкий ривок до економічного зростання.

Бізнес, податки та держапарат

У планах зменшення витрат на обслуговування державного апарату. Податки не підвищуватимуть, а хочуть їх поступово зменшувати. Проте платити мають усі.

Гончарук обіцяє більше підтримки для малого та середнього бізнесу. Наприклад, фермерам можуть компенсувати кредитну ставку, аби й невеликі аграрні підприємства змогли отримати умови для купівлі ділянок — коли розпочне роботу ринок землі.

Гончарук: “Бюджет-2020 буде бюджетом ефективності, після якого буде бюджет економічного зростання”.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
Протести проти "капітуляції" та роз'яснення дипломата
Кілька сотен мітингувальників зібрались цієї ночі в Києві на Майдані та Банковій. Причина невдоволення: формула Штанмайєра. Вимоги: відставка Зеленського. Також…
Детальніше
Конференція з приводу залишення Славоміром Новаком посади
1 жовтня — день офіційного звільнення Новака. Підсумки майже трирічного правління в "Укравтодорі", що стало рекордом для цього відомства, сьогодні…
Детальніше
Кличко подав до суду на Богдана та Гончарука
В ОАСК передано по позову на кожного. Чим завинили перед київським мером голова ОП та прем'єр? Богдан, на думку, Кличка,…
Детальніше
Гральний бізнес хочуть легалізувати, але прибрати з вулиць
Приблизно 2—2,5 млрд грн надійдуть до бюджету від легалізації грального бізнесу — такий прогноз премєр-міністра Олексія Гончарука. Формально зараз у…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери